Přes vítězné derby s Vrchlabím jdeme po roce opět do osmifinále poháru hejtmana

Po opatrném začátku se dostali do první šance domácí, v 17. minutě poslal parádní míč za obranu Michal Slavík, Lukáš Kalenský však tváří v tvář gólmanovi bránu minul. Ve 20. minutě prodloužil míč hlavou Štěpán Drinka na Lukáše Kalenského, kanonýr posledních týdnů ale v další gólovce opět zklamal. Ve 21. se na pravé straně uvolnil Michal Slavík, jeho střela však mířila vedle. Ve 24. minutě ztratil Dan Navrátil na půlce míč, toho se zmocnil Petr Žďárský a přízemní střelou poslal hosty do vedení - 0:1. Ve 30. minutě pláchl po pravé straně Štěpán Drinka, odcentroval, na zadní tyči vrátil míč před bránu Lukáš Kalenský a Zdenda Tauchman ho v pádu doklepl za gólmana Petrů - 1:1. Hostující mladý brankář se však při zákroku zranil, musel být vystřídán a odvezen přivolanou sanitou do nemocnice. Ve 36. minutě jdou domácí do vedení, střídající gólman Šíd neudržel střelu Lukáše Kalenského a ve snaze ji na několikrát chytit si míč hodil za vlastní záda - 2:1. Ve 38. minutě vystřelili tvrdě hosté, Ferda Scharm byl však na místě. Ve 45. minutě se neprosadil z brejku Štěpán Drinka, o míč ho za ovací hostujícího publika elegantně obral kapitán a hrající trenér Pavel Kraus. V nastavení první půle šli domácí do brejku 4:1, ale Tomáš Hampl pokazil finální přihrávku. Poločas tedy 2:1 pro domácí.
Do druhého poločasu hosté prostřídali, na hřiště přišel urostlý Lubor Mejsnar, který při svém nástupu, když rozhodčí Kubálek kontroloval jeho výstroj a střídání si zapisoval do svých poznámek, mu řekl "ještě si tam napiš že dám tři góly" .... V 56. minutě kopali domácí trestný kop z pravé strany, na precizně zahraný centr Dana Navrátila si naskočil jeho bratr Jakub a nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 3:1. V 65. minutě se po pěkné individuální akci neprosadil Štěpán Drinka, z následného rohu hlavičkoval Zdenda Tauchman těsně vedle. V 69. minutě šli do brejku hosté, zakončení hlavou skončilo naštěstí pro domácí těsně vedle. V 69. minutě utekl po pravé straně velmi agilní Vojta Dressler, přízemní střelou trefil tyč, odražený míč poslal Štěpán Drinka zbrkle vedle. V 72. minutě kopali domácí další roh, na centr Dana Navrátila si naběhl Zdenda Tauchman, hlavou však trefil pouze břevno! V 75. minutě dostal parádní míč za obranul Lukáš Kalenský, skvěle se uvolnil, jeho střelu gólman Šíd parádně vyrazil, dorážka Vojty Dressler skončila těsně vedle. V 79. minutě zaváhal domácí brankář Ferda Scharm, míč odkopl z brankové čáry v hodině dvanácté Kuba Navrátil. V 83. minutě doběhl Lukáš Kalenský zdánlivě ztracený míč, elegantně se uvolnil, míč se dostal ke Štěpánu Drinkovi, který ho napálil do brány, na brankové čáře však míč zastavil, dle posouzení rozhodčích rukou, kapitán Pavel Kraus a domácí kopali penaltu, ze které zvýšil Zdenda Tauchman na 4:1. v 84. minutě zatáhl míč po pravé straně Tomáš Hampl, do vápna poslal přízemní "rohlík", Zdenda Tauchman však zcela osamocen před prázdnou bránou míč netrefil dle svých představ a v pádu vystřelil vedle. V 86. minutě kopali penaltu po faulu domácí obrany i hosté, střelu Marka Hawla však gólman Ferda Scharm skvěle vyrazil. V 90. minutě se domácí aplaudující diváci dočkali "bůra", lahůdkový centr Tomáše Hampla doklepl do sítě na brankové čáře Zdenda Tauchman - 5:1. Ihned poté rozhodčí Petrů utkání ukončil.
Nejlepšími hráči utkání byli hlasatelem vyhlášeni domácí Dan Navrátil a hostující Petr Žďárský. V tipovací soutěži na výsledek uspěl jediný tipér, balení čtyřiadvaceti plechovek piva GAMBRINUS vyhrála domácí fanynka Lucka Ryšálková.

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: „Naše zcela zasloužené vítězství před parádní diváckou kulisou, které bych ale rozhodně nepřeceňoval, soupeř přijel pouze s torzem hráčů "A" mužstva, kluky bych pochválil, jak k utkání přistoupili. Diváci si utkání užili, a to je to nejdůležitější. Na koně nás posadila kuriózní druhá branka, kdy Lukáš Kalenský poslal do vápna horký brambor, pak už to byl válec, pět branek, břevna, tyče, spoustu dalších šancí jsme ještě neproměnili. Hostujícímu gólmanovi Mírovi Petrů přejeme brzké uzdravení, věřím, že to nebude nic vážného. V dalším kole vyzveme Železnici, což je trochu zklamání, neboť s tímto soupeřem jsme se v nedávné minulosti potkávali pravidelně, těšili jsme se na exdivizní Dvůr Králové.“
Pavel Kraus, trenér FCV: „Gratulujeme domácím k postupu. V utkání byla vidět jejich zvyklost na specifický terén, na kterém mohou postupovat dále přes soupeře z vyšších soutěží do dalších kol poháru.“

Pohár hejtmana mužů - 1. kolo
FK Dolní Kalná "A" - FC Vrchlabí "A"   5:1 (2:1)
Branky: 30., 63., 90. Zdenda Tauchman, 36. Lukáš Kalenský, 56. Kuba Navrátil - 24. Petr Žďárský
Rozhodčí: Josef Petrů - Lukáš Kubálek, Bohumil Kafka
ŽK: 2:2
ČK: 82. Pavel Kraus (VR.)
Diváků: 220
Sestava: Ferda Scharm - Martin Zilvar, Míra Stránský, Tomáš Navrátil, Kuba Navrátil - Tomáš Hampl, Zdenda Tauchman (C), Dan Navrátil, Lukáš Kelenský - Michal Slavík (55. Vojta Dressler), Štěpán Drinka (84. Jarda Jiřička)

Hráč utkání Dan Navrátil

Diskusní téma: Přes vítězné derby s Vrchlabím jdeme po roce opět do osmifinále poháru hejtmana