Přestřelka v Žacléři se šťastným koncem pro domácí

TJ Baník Žacléř - FK Dolní Kalná   4 : 3 ( 1 : 2 )

branky: 30., 66., 78., 90. domácí - 5. Jarda Jiřička z pen., 22. Lukáš Kalenský, 76. Tomáš Navrátil

rozhodčí: Dušek - Hrubý, Bolehovský

delegát KFS: Milan Šimek

ŽK: 2:4

diváků: 80 (25 z Dolní Kalné - děkujeme !)

sestava: Scharm - Zilvar, J.Navrátil, A.Kodytek, L.Strnádek (66. M.Nosek) - Jiřička, T.Navrátil, Stránský, Hampl - Š.Drinka, Kalenský

V Žacléři jsme podali velmi dobrý výkon, bohužel i přes velmi nadějný průběh utkání a vedení 2:0 a 3:2 to k bodům stejně nevedlo. V sestavě se objevil již Tomáš Navrátil ml. a na hře to bylo znát. Úvod utkání jsme měli přímo snový, ve 4. minutě byl ve vápně faulován Martin Zilvar a Jarda Jiřička se z penalty tradičně nemýlil - 0:1. Pak jsme měli další dvě šance, ale neproměnili je, až ve 22. minutě se trefil po samostatném nájezdu Lukáš Kalenský - 0:2. Domácí byli jak opaření, bohužel tady se lámal chleba, neboť my jsme je po velmi dobrých kombinačních akcích z dalších šancí nedorazili. Domácí to ustáli a začali hrozit i oni. Šimočko trefil nejprve pumelenicí z trestného kopu břevno, aby ve 30. minutě po našem zaváhání snížil. Branka to ovšem byla chybou rozhodčího Duška zcela neregulerní. On totiž pískl faul (pravděpodobně na našeho golmana) a teprve sekundu po jeho hvizdu se dostal míč zásluhou Šimočka do sítě. K překvapení všech ukázal Dušek na středový kruh a uznal branku, tedy daleko dříve, než míč přešel brankovou čáru. Úplně stejně neregulerní branka, jakou dalo v sobotu ve Dvoře Králové Vrchlabí "B". Na obou utkáních byli delegáti a sám jsem zvědavý, jak se jejich hodnocení projeví. Nicméně nedalo se nic dělat, branka platila, domácí měli ještě jednu šanci, ale našeho nejistého golmana již nepřekonali. Ve druhé půli získávali domácí převahu, my již jsme nebyli tak aktivní a měli jsme dost ztrát v přechodové fázi. Navíc domácí v 66. minutě vyrovnali, Ferda sice parádně vyrazil střelu domácího útočníka, na dorážku již byl ale krátký - 2:2. My jsme se snažili hrát dopředu a měli další šance, jenže jak jsme s nimi nakládali, to bylo na psychologa. Tomáš Hampl by mohl vypravovat své, na penaltě posadil na zadek postupně tři bránící hráče a poté i golmana Volhejna, zívající prázdnou bránu však netrefil (!!!), když míč se olízl pouze o břevno. Naštestí o několik minutek později jsme se mohli znovu radovat, na centr Jardy Jiřičky si na zadní tyči naskočil Tomáš Navrátil a hlavičkou do protipohybu golmana Volhejna nás znovu poslal do vedení - 2:3. Bohužel ani to nestačilo, domácí nás v závěru utkání zmáčkli a dvěma slepenými góly otočili výsledek ve svůj prospěch. Místo bodu nám zbyly oči pro pláč. Je to již k zamyšlení, ve třech utkáních vedeme 2:0, ani v jednom z nich nemáme ani bod. Tentokrát byla ale hra velmi dobrá a za výkon musím kluky pochválit, bohužel závěr jsme ale nezvládli a odjíždíme s prázdnou.

Dušan Poláček, trenér Baníku: "Zajímavé utkání pro diváky, které přineslo hodně gólů a dalších brankových příležitostí na obou stranách se šťastnějším koncem pro domácí."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Nervydrásající a velmi atraktivní utkání na těžkém terénu skončilo vítězstvím šťastnějších domácích. My jsme opět 2:0 vedli a hráli velmi dobře, bohužel jsme další šance nevyužili a domáci snížili, málo kdy se ale vidí branka, která je uznána dříve, než přejde míč brankovou čáru. Ve druhé půli domácí přidali a vyrovnali, my jsme opět odskočili, ale vedení jsme nebyli schpni udržet, domácí dvěma slepenými góly rozhodli o svém vítězství. Porážka mrzí, vyhrál šťastnější tým a já mu gratuluji."

Diskusní téma: Přestřelka v Žacléři se šťastným koncem pro domácí