FK Dolní Kalná "A" - SK Smiřice  4 : 1 ( 2 : 1 )

branky: 61. a 82. Tomáš Hampl, 15. Jarda Jiřička (pen.), 28. Filip Razák

rozhodčí: Šťastný - Průcha, Janota

ŽK: 0:2

diváků: 120

sestava: Lánský - M.Bartoš (75. Dědek), J.Navrátil, Tauchman, J.Jiřička - M.Najman (46. D.Najman), T.Navrátil, A.Kodytek, Hampl - V.Kodytek (D.Dohnal), Razák (82. M.Lukeš)

Toto utkání se nám herně vůbec nepovedlo, naštěstí jsme dali, na rozdíl od soupeře, branky, a to rozhodlo. Úvod jsme nemohli zažít horší, ve 3. minutě podběhl Kuba Navrátil míč, hosté šli do přečíslení a přízemní střelou z úhlu na zadní tyč se překvapivě ujali vedení - 0:1. Domácí se nemohli vzpamatovat, do kolen je srážela velmi nepřesná kombinace, kdy přihrávka na spoluhráče byla téměř neřešitelným problémem. V 15. minutě se do vápna probil agilní Víťa Kodytek, hostující obrana ho faulovala a kopali jsme penaltu. Tu s přehledem proměnil Jarda Jiřička - 1:1. Hosté zlobili z rychlých protiútoků, nám stále vázla kombinace, nevedly se ani standartní situace, z šesti jsme jich všech šest jen odevzdali soupeři ! Ve 28. minutě se skore přeci jen měnilo v náš prospěch, pěknou přihrávku na hranici vápna dostal Fili Razák, míč si posunul do strany a nikterak prudkou, ale velmi přesnou, střelou rozvlnil síť za hostujícím golmanem prdruhé - 2:1. Nejkrásnější moment utkání přišel ve 43. minutě, Martin Bartoš nastřelil do vápna prudký míč, Tomáš Navrátil ho trefil levačkou parádně z voleje k tyči, ale ještě lepší zákrok vytasil hostující golman Hottmar a jistý gól vyrazil parádním zákrokem na roh ! Poločas tedy 2:1 pro domácí. Ve druhé půli se hra domácího mužstva bohužel nezlepšila, nepomohlo ani střídání. Naštěstí hosté, kteří byli ve spoustě pasáží druhé půli lepším týmem, několik svých šancí nevyužili. Uklidnění do domácích řad mohl přinést gól oslavence Tomáše Hampla po pěkném obloučku Martina Bartoše, ale bohužel nepřinesl. Pokračovala hra plná nepřesností, nepochopitelných ofsajdů, ležérnosti a naivity ! V 82. minutě definitivně rozhodl, svým druhým gólem, Tomáš Hampl, který propálil vše co mu stálo v cestě po odraženém míči z rohového kopu. V závěru jsme měli ještě několik tutovek na zvýraznění vítězstí, ale naše koncovka byla doslova žalostná.

Ve veledůležitém utkání tak bereme tři body, ale pokud chceme něco uhrát i v nastávajících dvou venkovních zápasech, musíme výrazně a ve všem přidat !