První domácí ztráta bodů, kvalitní rezerva Bělohradu si zaslouženě odvezla bod

Pod Kaštany zavítal v nedělním odpoledni velmi kvalitní soupeř z nedalekých Lázní Bělohrad. Po z obou stran opatrném začátku utekl ve 13. minutě hostující obraně Štěpán Drinka, poslal do vápna prudký míč, Martin Tauchman ale nebyl ve velmi výhodné pozici připraven a míč pustil za sebe. V 17. minutě zahrozili poprvé hosté, velmi nadějný brejk ale zakončili střelou vedle. Ve 23. minutě využil své rychlosti Štěpán Drinka, u míče byl dříve než daleko vyběhnuvší hostující gólman, míč si však přistrčil špičkou nohy příliš daleko, ten sice ještě doběhl Lukáš Kalenský, ale nic z toho nebylo. Ve 31. minutě poslal Tomáš Hampl do vápna skvělý centr, na zadní tyči ho sklepl Lukáš Kalenský a pohotový Zdenda Tauchman prostřelil gólmana - 1:0. Ve 38. minutě vyhrál hlavičkový souboj s hostujícím gólmanem Štěpán Drinka, bohužel jeho pokus zblokoval obránce. Ve 40. minutě měl po hraničním ofsajdovém postavení šanci jako hrom Martin Tauchman, ale tváří v tvář hostujícího gólmana nepřekonal a i vyražený míč se mu přes blok obránců do brány dostat nepodařilo. Poločas tedy 1:0 pro domácí.

Druhý poločas zahájili výrazně aktivněji hosté a dali jasně najevo, že v Dolní Kalné prohrát nechtějí. V 60. minutě se řítil sám na "brankáře" Vojtu Dresslera hostující útočník, ten ale skvěle vyběhl a šanci zmařil. V 65. minutě kopali hosté trestný kop, míč však skončil po rozehrání naštěstí těsně vedle. V 67.měli stejnou výhodu i domácí, Dan Navrátil chtěl chytře nachytat hostujícího gólmana na švestkách, ten ale jeho pokus vyrazil na roh. V 70. minutě centroval do vápna skvěle Martin Tauchman, místo míče však skončil v síti jeho bratr Zdenda. V 79. minutě si výborně navedl míč ze strany hřiště na střed Michal Slavík, následná střela z hranice vápna se mu ale vůbec nepovedla. V 82. minutě měli hosté tutovku jako hrom, nejprve se poměrně snadno prosadili přes naší levou stranu, následoval přízemní centr před naši bránu, ve skluzu hostující útočník naši bránu naštěstí netrefil, lépe řečeno těsně minul. V 85. minutě měl osud utkání v rukou Lukáš Kalenský, tíhu okamžiku ale nezvládl, když svůj samostatný nájezd z půlky hřiště zakončil těsně vedle zadní tyče. A hned necelou minutu na to přišel trest, Martin Zilvar se nedohodl při odkopu míče s Mírou Stránským, ten se dostal ke zkušenému Kazdovi, který poslal míč krásným lobem z dobrých 35 metrů přesně pod břevno - 1:1. Nutno dodat, že vyrovnání to bylo naprosto zasloužené. Soupeř se Pod Kaštany představil jako doposud nejlepší mužstvo.

Hodnocení trenérů:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Pod Kaštany dorazil po dlouhé době velmi kvalitní soupeř, konečná remíza je spravedlivá. My jsme měli daleko více šancí, soupeř měl zejména ve druhé půli zase větší držení míče. V závěru utkání jsme měli tři příležitosti, jak své vedení pojistit, bohužel jsme je neproměnili a soupeř po našem zaváhání krásným lobem z 35 metrů vyrovnal. Dnes jsme byli hodně ztrátoví, rozhodla ofenzivní nekvalita směrem nahoru a následné neproměňování šancí. Svět se nehroutí, jedeme dál, musíme se ale poučit. Pochválit musím i rozhodčí."
Radek Šorm, trenér SKLB: "Na těžkém zapískovaném terénu se sehrálo soubojové utkání, které skončilo zaslouženou remízou. Pochvala pro celý tým za přístup k zápasu."

FK Dolní Kalná "A" vs. SK Lázně Bělohrad "B"    1:1 (1:0)
Branky: 31. Zdenda Tauchman - 86. Petr Kazda
Rozhodčí: Jan Prokůpek - Lukáš Tryzna, Miloslav Nosek (laik)
ŽK: 3:0
Diváků: 120
Sestava: V.Dressler - M.Zilvar, T.Navrátil, M.Stránský, M.Bartoš - T.Hampl (56. M.Slavík), Z.Tauchman, D.Navrátil, L.Kalenský - Š.Drinka (87. J.Jiřička), M.Tauchman (73. Š.Hančovský)

Diskusní téma: První domácí ztráta všech bodů, kvalitní rezerva Bělohradu si zaslouženě odvezla bod