První jarní nula vedla k vítězství nad rezervou Jičína

Krásné slunečné počasí, ale zima, že by psa nevyhnal. Navíc Pod Kaštany dorazil soupeř, který je poměrně nečitelný, jeho poslední výsledky byly jak na houpačce. Domácí však nastoupili s odhodláním soupeře přehrát a porazit a to se ke spokojenosti velmi početné divácké kulisy povedlo. Po opatrném úvodu utkání převzali otěže utkání domácí a postupně začaly přicházet i první šance. Ve 12. minutě vhodil Míra Stránský pohotově aut, míč doběhl u brankové čáry Štěpán Drinka, odcentroval, gólman míč jen vyrazil a Lukáš Kalenský ho po perfektním „lafatovském“ odskočení poslal do sítě – 1:0. Za čtyři minuty se radovali domácí znovu, Martin Tauchman se zbavil dvou obránců, míč prostrčil na Lukáše Kalenského a ten přidal střelou podél gólmana druhou branku – 2:0. Poté měl mega tutovku Martin Tauchman, ale šanci sám před brankářem prováhal a o míč přišel. Ve 40. minutě se protáhl středem hřiště skvělým průnikem Míra Stránský, pět metrů před vápnem byl faulován a nařízený trestný kop nemohl skončit lépe, Dan Navrátil zakroutil míč přesně k tyči a brankář Skořepa byl bez šance – 3:0. Hosté byli nebezpeční zejména díky kvalitám útočníka Jakuba Vícha, kterého oddělit od míče bylo téměř nemožné, naši obránci na něm viseli jak na ramínku, on si s tím ale poradil, k zakončení to ale naštěstí nevedlo.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem neinkasovat a pokusit se přidat další branku. Šancí si vytvořili dostatek, nicméně další gól ne a ne přidat. Šance na vstřelení gólu měli Zdenda Tauchman a Lukáš Kalenský, síť se ale povedlo rozvlnit až šest minut před koncem Štěpánovi Drinkovi, který po perfektní přihrávce utekl stoperu Malému, udělal kličku brankářovi a střelou do prázdné branky přidal čtvrtou branku – 4:0. Bohužel do několika zakončení jsme se vůbec nedostali, neboť jsme byli nepřesní ve finální přihrávce. Soupeř mohl v závaru vstřelit čestný úspěch, ale ve velmi dobré pozici jičínský hráč bránu netrefil.
Soupeř se představil jako sympaticky hrající mužstvo, ale byť za něj nastoupili tři hráči, kteří hráli den před tím za áčko v Dobrušce, na rozjeté domácí to nestačilo a ti se tak vracejí na průběžné třetí místo v tabulce.

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK:
„Ve velmi chladném počasí zahřál početnou diváckou kulisu dobrý fotbal, téměř po celé utkání jsme byli lepším týmem, a nebýt tolika nepřesností v předfinální fázi a být klidnější v zakončení, tak výsledek je daleko výraznější. U hostů zlobil pouze od míče téměř neoddělitelný Jakub Vích. Klukům děkuji za výkon, určitě ale každý sám na sobě vidí, v čem je potřeba se zlepšit. Potěšující je rovněž nula vzadu, na jaře poprvé, což je velmi dobrá vizitka naší defenzivy. Utkání zvládli s přehledem rozhodčí. A teď vzhůru na derby do Vrchlabí.“

Jaroslav Řeháček, trenér Jičín „B“: „Jednoznačná záležitost pro domácí, kdy jsme si neporadili s důrazem soupeře a hřištěm. Musíme se soustředit na domácí zápas s Bělohradem „B“ a získat tři body.“

FK Dolní Kalná „A“ – SK Jičín „B“     4  :  0   ( 3 : 0 )
Branky:
12. a 16. Lukáš Kalenský, 40. Dan Navrátil, 84. Štěpán Drinka
Rozhodčí: Jan Lukes – Jan Prokůpek, Tomáš Ryšálek (klubový)
ŽK: bez karet
Diváků: 170
Sestava: A.Scharm – M.Stránský, J.Navrátil, T.Navrátil, M.Bartoš – T.Hampl, D.Navrátil (80. V.Dressler), Z.Tauchman, L.Kalenský – Š.Drinka, M.Tauchman (71. D.Dohnal)

Další kolo odehraje A-tým na půdě rezervy FC Vrchlabí. Výkop je v neděli 28. dubna od 17 hodin.

Věříme, že kluky přijedete opět podpořit ve velkém počtu.

Diskusní téma: První jarní nula vedla k vítězství nad rezervou Jičína