První jarní porážka přišla ve Staré Pace + foto

TJ Sokol Stará Paka - FK Dolní Kalná

3 : 2 ( 1 : 2 )

branky: 19. Dan Wojcik, 66., 87. Dominik Rolf - 24. Vojta Dressler, 35. Štěpán Drinka

rozhodčí: Petr Průcha - Michal Vlachý, Aleš Pánek (domácí klubový)

ŽK: 2:1 (Tomáš Navrátil ml.)

diváků: 150 (50 z Dolní Kalné - děkujeme !!)

sestava: F.Scharm - T.Navrátil, J.Navrátil, L.Strnádek, M.Bartoš - M.Najman (77. T.Hampl), M.Stránský, Z.Tauchman, J.Jiřička - V.Dressler (55. L.Kalenský), Š.Drinka

Na jednom z nejlepších trávníků v kraji jsme zahájili aktivně, již ve 3. minutě utekl po pravé straně Michal Najman, jeho přesý centr však usměrnil Zdenda Tauchman pouze do připraveného golmana. Udeřit mohlo o minutu později na druhé straně, Michal Najman poslal zpětnou přihrávku k naší brance, tu vystihl domácí útočník, tváří v tvář našemu golmanovi ho ale Ferda vychytal. V 10. minutě zahrozil poprvé útočník Taneček, když se odpoutal od našich bránících hráčů, naštěstí však jeho zakončení nebylo přesné. Ve 14. minutě utekl po pravé straně Štěpán Drinka, poslal přihrávku na Vojtu Dresslera, ten se ale do míče zamotal a ve vyložené šanci o něj přišel. V 19. minutě jsme prohráli před našim vápnem hlavičkový souboj, míče se zmocnil kanonýr Wojcik a nepříliš prudkou střelou k tyči nachytal nepřipraveného Ferdu 1:0. Ve 24. minutě ale bylo vyrovnáno, po pravé straně utekl domácí defenzivě rychlík Štěpán Drinka, naservíroval míč jak na zlatém podnosu Vojtovi Dresslerovi a ten po pomazlení s ním placírkou do prázdné vyrovnal 1:1. Ve 35. minutě bylo ještě veseleji, domácí faulovali cca 15 metrů před vápnem Štěpána Drinku, ten si míč postavil a nechytatelnou střelou do šibenice nás posílá do vedení - 1:2 !! Poločas jsme v poklidu dohráli, za podpory našich skvělých fanoušků vedeme 2:1. Ve druhé půli zvýšili domácí aktivitu a zejména dlouhými nakopávanými míči na, na tuto soutěž nadstandartní, útočné duo Taneček - Wojcik se dostávali stále častěji na dostřel naší branky. V 58. minutě se na levé straně uvolnil Taneček, následný závar před bránou odvrátil za minutu dvanáct Martin Bartoš. Z následného rohu hlavičkoval domácí kapitán Kazda těsně vedle. V této fázi hry jsme si o branku doslova koledovali a v 66. minutě se "dočkali", domácí nás jednoduše přehráli na pravé straně, nenápadný centr do vápna a na zadní tyči zcela volný Rolf hlavou vyrovnává - 2:2. V 69. minutě střílí domácí útočník, Ferda jeho s třelu s námahou vyráží. V 73. minutě kopou domácí trestný kop z dobrých 25 metrů a Wojcik trefuje břevno ! V 81. minutě se na pravé straně uvolnil Tomáš Hampl, do vápna poslal kvalitní přízemní centr, bohužel naši hráči tam nebyli. V 87. minutě přišlo to, co si málokdo připouštěl, trestný kop ze strany, váhající golman, nepokrytý náběh domácího záložníka a domácí jdou "housličkami" do vedení - 3:2. V 87. mohlo být vyrovnáno, po pěkném centru ze strany však trefuje Jarda Jiřička hlavou tyč, respektivě jeho hlavičku do tyče golman vyrazil. V závěru a v nastavení máme tlak, ale v zakončení je křeč, několik střel míří vysoko nad a s centry si hravě poradí domácí golman. V utkání, ve kterém jsme rozhodně nebyli horším týmem a výrazně přispěli ke kvalitě zápasu, tak prohráváme, poprvé na jaře, 3:2.

Hodnocení pro tisk:

Jaroslav Bíl, předseda oddílu: "Pěkný a napínavý zápas za ideálních fotbalových podmínek. Hostující mužstvo ukázalo, proč ještě v jarná části neprohrálo. Nám chyběl střed pole, agresivita na míč jako u hostujících . "Každý chvilku tahal pilku" ale šťasntější byl domácí celek. To co odehrála D.Kalná u nás neodpovídá postavení v tabulce. Děkuji aktérům, rozhodčím a divákům za pěkné odpoledne.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: " První jarní porážka moc mrzí, sehráli jsme velmi dobré utkání, bohužel v první půli nepřidali další branky a ve druhé výsledek neubránili. Paradoxně nám dělal problémy nádherný pažit, na který jsme neměli obutí a smekali se. O výsledku rozhodla fotbalová kvalita domácích v útočné fázi a naopak naše nekvalita při držení míče, kterou ještě s přibývajícími minutami umocňovala ubývající kondice. Rozdíl byl i ve výkonech obou golmanů, zatímco v domácím vápně ve vzduchu kraloval téměř pětačtyřicetiletý veterán Musil, tak v tom našem to byla Matějská pouť. Popravdě, za výkon ve druhém poločase jsme si o tento výsledek koledovali, není to ale poprvé, co jsme nezvládli druhý poločas. Navíc v závěru se od nás odklonilo i štěstí, když jsme hned po domácí vítězné brance trefili tyč. Domácím k vítězství gratuluji, my se musíme co nejrychleji oklepat a připravit na veledůležité utkání se Žacléřem. Škoda, že jsme nevyužili možnost jít díky ostatním výsledkům do záchranářského trháku. Ještě doplním, že parádní výkon předvedli rozhodčí v čele s Petrem Průchou".