První příprava skončila nerozhodně !

V prvním přípravném utkání jsme hostili na novopacké umělce jedenáctý tým liberecké 1.B třídy Sokol Roztoky nad Jizerou. V utkání se již představili tři noví hráči, z Vrchlabí příchozí Miloš Šulc a Tomáš Hampl a na jarní část vracející se kanonýr Tomáš Jiřička. Předem se omluvil brankář Vilda Ulrych, na poslední chvíli pak ještě zdravotně indisponovaní David Ježek a Láďa Dědek.

FK Dolní Kalná - Sokol Roztoky u Jilemnice   2 : 2  ( 2 : 1 )

branky: 20., 28. Tomáš Jiřička

rozhodčí: Patrik Vích (Hořice)

diváků: 4

sestava: Tom. Drinka - Vl.Bartoš, J.Navrátil, Tauchman, M.Bartoš - Najman, M.Ježek, M.Šulc, Hampl - T.Jiřička, J.Jiřička. Průběžně střídali: V.Kodytek, Dohnal, Š.Drinka, M.Benecký

Utkání jsme chtěli pojmout hodně kondičně, tedy být neustále v pohybu, v nabídce, být důrazní a agresivní a soupeře napadat hned při rozehrávce. Ne až tak úplně se nám to ale dařilo. Hlavně vstup do utkání jsme měli přímo katastrofální, ani ne po třiceti sekundách hry jsme vyrobili v krátkém sledu tři hrubice a soupeř nás potrestal - 0:1. Deset minut jsme nehráli z toho, co jsme si řekli, vůbec nic. Postupem času jsme se ale stále více dostávali do hry a přicházely i první náznaky šancí. Tu první Tomáš Jiřička po pěkném vysunutí od svého jmenovce Jardy ještě nevyužil, ale poté dvakrát skóroval a výsledek do poločasu otočil. Druhou půli se hrál opět vyrovnaný fotbal, nám se příliš nedařila kombinace a finální fáze, kdy jsme ve třech případech nedotáhli nadějná přečíslení. Navíc jsme opět vyrobili neskutečný kiks, ze kterého soupeř, vzhledem k průběhu utkání, zaslouženě vyrovnal. Po prvním utkání nemá cenu dělat žádné závěry, nicméně hráčům nastavilo jakési zrdcadlo jejich výkonnosti. Některým z pohledu do něj asi moc dobře nebylo. Příští neděli nás čeká na trutnovské umělce soupeř ještě zdatnější, rezerva divizního MFK doplněná starším dorostem U19. A to bude zejména z kondičního hlediska o stupeň vyšší level.

Diskusní téma: První příprava skončila nerozhodně !