Rudník uděloval lekce z produktivity + foto

Do Rudníku jsme odjížděli ve zdecimované sestavě, přesto s nadějí se porvat o co nejlepší výsledek. Poděkování patří klukům z béčka, kteří neodmítli, byť je musel předseda vytahovat ze zahrádek a z výletů. Do první šance utkání se dostal Vojta Dressler, jeho prudkou střelu na přední tyč brankář Lánský vyrazil. Ve 4. minutě byli poprvé na naší polovině domácí, a hned z toho byla branka. Na levé straně jsme nechali pohodlně odcentrovat domácího záložníka, Martin Zilvar zcela rezignoval na bránění Frýby a jeho přesný oblouček z deseti metrů skončil přesně u tyče - 1:0. V 15. minutě zahrál precizně Tomáš Navrátil trestný kop, naši hráči se však k němu na zadní tyči nedostali, velká škoda. Půlminutu na to dal Martin Tauchman Ferdovi velkou malou domů, ten byl u míče sice o chviličku dříve, něž Sýkora, k němu se však míč znovu odrazil a střelou do prázdné se nemýlil - 2:0. Bohužel v této situaci nás výrazně poškodil rozhodčí Urban, kterému sice pomezní Kudláček signalizoval faul na našeho brankáře, ten si stál ale sebevědomě za svým rozhodnutím a branku uznal. Ve 31. minutě jsme nechali na pravé straně neobsazeného kanonýra domácích Čápa, ten si pohrál s naší obranou a přízemní střelou k tyči zvýšil na děsivých 3:0. Do té doby byli domácí v našem vápně třikrát!!! Ve 38. minutě jsme mohli po závaru před Lánským snížit, chyběl nám ale důraz a přesnost v zakončení. Ve 40. minutě nás podržel Ferda, domácí se opět až neskutečně snadno prosadili středem naší obrany, Ferda však gólovou střelu nohou vyrazil. Poločas tedy hrozivých 3:0!
Do druhé půle jsme šli s cílem utkání zdramatizovat, pokusit se co nejdříve vstřelit kontaktní branku, ale hlavně již neinkasovat. Bohužel po necelých pěti minutách hry bylo vše jinak. Domácí nás vykombinovali po pravé straně a výsledkem byla čtvrtá branka v naší síti do zcela prázdné branky. V 55. minutě nás domácí dorazili po páté, na půlce soupeře jsme ztratili míč, soupeř nás přečíslil a pohodlně skóroval - 5:0! Následovalo vyloučení nezodpovědného Míry Lukeše, za tohoto stavu si však mohl zmatený rozhodčí Urban červenou kartu odpustit a tasit pouze žlutou, kdo si přečte zápis o utkání, musí nabít dojmu, že Míra Lukeš zbil domácího hráče pěstmi do bezvědomí. I v deseti jsme ale pokračovali v aktivní hře a v 69. minutě se dočkali, Martin Tauchman parádně zatáhl míč k brankové čáře, prudce odcentroval, míč si srazil rukou obránce a kopali jsme penaltu, kterou Štěpán Drinka se štěstím proměnil - 5:1. V 79. minutě Ondra Tušiak vysunul krásnou uličkou Štěpána Drinku, ten udělal kličku gólmanovi a střelou do prázdné snížil - 5:2. Poté jsme měli ještě jednu tutovku, za obranou domácích se ocitl opět Štěpán Drinka, branku však těsně minul. V závěru měli tutovku ještě domácí, ale Ferda nás opět podržel. V 92. minutě pískl velmi slabý rozhodčí Urban do píšťalky naposledy. Domácí zvítězili jednoznačně 5:2 a nezbývá než jim pogratulovat.

Hodnocení trenérů:
Martin Kučeravý (RUD.): "Derby přineslo zápas nevalné kvality. Hosté dorazili poznamenáni zraněním svého hráče ze středeční dohrávky. Utkaní přineslo spoustu nepřesnosti a divák si chvílemi nemohl být jistý, jakou třídu oba týmy vlastně hrají. Naše produktivita byla dnes dobrá. Jardovi Jiřičkovi přejeme hlavně brzké uzdravení."

Tomáš Navrátil (FKDK): "Byť jsme byli výrazně oslabeni a poznamenáni středeční událostí, neodehráli jsme zase až tak špatné utkání, jak napovídá výsledek. Byť po většinu zápasu jsme měli více ze hry, domácí nám dali lekci z produktivity, 7x byli v našem vápně a dali 5 branek. Nám se příliš nedařila defenzivní činnost, domácí často chodili do naší neorganizované a nezajištěné obrany a snadno se prosazovali. V deseti, kdy se nechal nesmyslně vyloučit Míra Lukeš, jsme dali dvě branky, na zvrat ale již bylo příliš pozdě. Zvláštní kapitolou byl výkon hlavního rozhodčího Urbana, ještě, že na jeho krátkozrakost dovedl reagovat ku prospěchu fotbalu zkušený AR2 Kudláček."

TJ Rudník - FK Dolní Kalná "A"   5 : 2 ( 3 : 0 )

Branky: 4. a 55. Frýba, 16. Sýkora, 31. Čáp, 50. Kaprál - 69. (z pen.) a 79. Š. Drinka

Rozhodčí: Vladimír Urban - Jaromír Valihora, Milan Kudláček

Delegát KFS: Jiří Štěpař