S Mladými Buky po vyhroceném závěru remíza 1:1 a plusový bod z penalt!

FK Dolní Kalná "A" - FC Mladé Buky   1 : 1  ( 0 : 0 )

rozhodčí: Fryš - Janata, Podhajský

ŽK: 1:6

diváků: 142

sestava FKDK: Lánský-Dědek (57. J.Jiřička), J.Navrátil, T.Navrátil, M.Bartoš (78. D.Ježek)-M.Najman, A.Kodytek, Razák (70. Tauchman), Hampl-V.Kodytek, Dohnal (84. D.Najman)

Za krásného počasí se přišla podívat Pod kaštany návštěva kola, bohužel aktéři utkání ji příliš pěkného fotbalu nenabídli. Kombinaci ztěžoval hrbolatý terén a když domácí borci nebyli ochotni navázat přístupem a bojovností na utkání s Miletínem, jiný výsledek se asi ani nedal očekávat. Hra hostí odpovídala jejich postavení v tabulce a domácí se jí bohužel přizpůsobili. Obě mužstva si sice vypracovala po dvou šancích, ale koncovku nezvládla. Dramatický byl až závěr utkání, ve kterém padly dvě branky a šlo se tak do penaltového rozstřelu. Velmi rozporuplnou situaci přinesla 84. minuta (nikoliv 70. minuta, jak píše nesprávně rozhodčí Fryš v zápise o utkání), střídající Tauchman ukopl hostujícímu útočníkovi velmi důrazně míč, rozhodčí ukázal na rohový kop, když se ale domácí obrana zformovala na jeho rozehrání a bylo dokončeno ošetření hostujícího hráče, velezkušený rozhodčí Fryš své rozhodnutí (po více jak půl minutě) změnil a ukázal na penaltu. Když se ho střídající veterán Zdenda Tauchman, který údajně fauloval, zeptal za co, tak mu sudí Fryš řekl, že za hrubost, ať se jde podívat, jakou má bucký útočník na holeni bouli .... Kdyby ji foukl hned, tak asi nikdo neřekne ani popel, ale s takovouhle prodlevou a odůvodněním ? Pravdou je, že hráč měl tržnou ránu na noze a utkání nedohrál a na základě toho se sudí Frič rozhodl, na což má jako rozhodčí plné právo a nezbývá než to respektovat. Na druhou stranu, kolik je ve fotbale soubojů, kdy jsou boule, zlomené kosti, teče krev, a kdyby se mělo vše trestat podle toho, jak to dopadlo, no nevím .... ! Penaltu zkušený bývalý trutnovský divizionář Brhel bezpečně proměnil a hosté se šest minut před koncemi ujali vedení - 0:1. Domácí však nesložili zbraně a hnáni publikem se pokusili o vyrovnání. Toho se dočkali v 87. minutě, Tomáš Hampl si na levé straně pohrál s obranou, jeho milimetrovou přihrávku trefil na první tyči teprve dvě minuty hrající mladíček Dominik Najman, propálil golmana Švejdara a bylo vyrovnáno - 1:1. Ve velmi nervózním závěru, ve kterém měl být vyloučen hostující Kancok a nedostal kupodivu ani žlutou kartu,  již se ani jedno mužstvo i přes několikaminutové nastavení neprosadilo a tak se šlo do penalt. V těch, stejně jako minulý týden, dominoval náš golman Tomáš Lánský. Skvěle čapl hned první dvě penalty a bylo rozhodnuto, plusový bodík zůstává Pod kaštany. Sebevědomým a atypicky chovajícím se hostím tak zbyly oči pro pláč.

Foto z utkání od Kláry Řehákové: ZDE

Sestřih z penaltového rozstřelu: ZDE

Diskusní téma: S Mladými Buky po vyhroceném závěru remíza 1:1 a plusový bod z penalt !

Re: Cirkus kalná

Jan Lukeš | 16.04.2018

A já už jsem se bál, že se z Mladých Buků nikdo neozve! Na zápase jsem přítomen nebyl a nemohu tedy hodnotit nic, co se na hřišti událo či nikoliv, ale mohu zhodnotit to, jak pánové vystupujete na hřišti a mimo něj. Pamatujete jak Kalná v přípravě před dvěma lety vypráskala Ml.Buky 9:1 a jak jste poté na našem webu brečeli? Pamatujete, jak jste se předvedli na vánočním turnaji v Hostinném? A nyní, tipuji, že se nám celý kolotoč po tomto příspěvku rozeběhne znovu. Suma sumárum. Ono toho není pánové málo a podle mě byste měli hlavně nejprve začít sami u sebe a přestat plakat, protože jinak těžce narazíte. Za sebe mohu doporučit se ideálně věnovat v maximální možné míře tomu, abyste za rok nekopali zase Okresní přebor ... :)

A již teď se těším na Vaše příspěvky.

A poslední věc - pokud mohu poprosit, podepisujte se, prosím. Ať alespoň víme, který uplakánek si na našem webu vylévá srdíčko....

Re: Re: Cirkus kalná

Jan Špička | 16.04.2018

Debakl 9:1 si tu pamatuje snad každý z nás, ale to je minulostí a tým se z části obměnil. Pokud dobře vím tak Posledni přípravné utkání jsme vyhráli 1:0 a na vánočním turnaji (2017?) v hostinnem nebyl nikdo kdo by čistě hral pod záštitou FC Mladé Buky. Přijde mi tedy zbytečné tahat sem nějaký vánoční turnaj.
Srdíčka se budou vylevat vždy a všude, pokud nebude vše tak jak by byt mělo a “fanoušci” budou zbytečně přilévat do ohně svými výroky směrem k hostům. Toť vše z mé strany ;)

Re: Re: Re: Cirkus kalná

Stačí se podivat na zápas Vrchlabí- Hořice. Zde se srdíčka vylevali přímo na KHfotbal a proc? Protože bylo posuzováno velice jednostranně

Re: Re: Re: Re: Cirkus kalná

Díky za rozumný příspěvek a zejména podepsání se ;). Na každý pád - ať se daří!