TJ Sokol Nepolisy - FK Dolní Kalná "A"        3 : 1    ( 1 : 1 )

rozhodčí: Jehlička-Hlaváč, Špaček

ŽK: 1:0

diváků: 80

sestava: Lánský (22. Tauchman) - Vl.Bartoš (72. M.Lukeš), J.Navrátil, Dědek, J.Jiřička - M.Bartoš, T.Navrátil, A.Kodytek, Hampl - Razák, Dohnal (61. Slavík)

Za nádherného počasí a na skvělém pažitu sehrálo áčko další mistrovské utkání 1.B třídy v dalekých Nepolisech. Trenéru Beneckému se v týdnu z utkání omluvili bratranci Najmanovi, na utkání nedorazili ani uražený David Ježek a nezvěstný Ondra Gaszi. Utkání začalo velmi opatrně, ale již v ůvodních minutách jsme čelili dvoum závarům po rozhových kopech, domácí se naštěstí neprosadili, jejich střely byly našimi hráči vždy zblokovány. My jsme mohli využít situaci po výborném presinku Filipa Razáka, ale David Dohnal velmi nadějnou akci pokazil. Klíčová situace utkání se odehrála ve 22. minutě, brankář Tomáš Lánský odkopl od branky míč, při couvání se svalil a nehybně zůstal ležet na zemi. S poraněním kolene musel být odnesen ze hřiště na nosítkách a vystřídán. Jelikož jiného golmana nemáme, tak do branky se postavil předseda FK Zdenda Tauchman !! V poli se hrálo i nadéle vyrovnané utkání, i když, dovolím si tvrdit, malinko více ze hry jsme měli přeci jen my. Ve 36. minutě jsme se dostali do vedení, Tomáš Hampl napřáhl z dvaadvaceti metrů a jeho parádní střela se odrazila od zadní tyče, která vyztužuje v horním rohu branky "šibenici". Krásný fotbalový moment ! I domácí diváci, kteří do té doby bručeli, že příliš příležitostí neviděli, uznale tleskali. Jenže ani ne za minutu bylo vyrovnáno. Pro všechny překvapivě v základu hrající Vlasta Bartoš namazal míč přímo na nohu útočníka, ten pelášil po levé straně sám na "golmana" Tauchmana a ten se nestačil ani ohnout - 1:1. Velmi laciná branka, která dle nejen mého názoru rozhodla o osudu utkání ! Poločas jsme dohráli (nastavovali se 4 minuty) tedy za stavu 1:1. Ve druhé půli jsme hráli proti slunci a to činilo našim obráncům velké problémy. V 63. minutě se kopli za uši nejprve Láďa Dědek a po něm Kuba Navrátil, domácí zahrávali roh a na zadní tyči nás potrestal Láďou Dědkem a Tomášem Navrátilem absolutně ignorovaný Vaníček, který přesnou hlavičkou otočil vývoj utkání - 2:1. Naši kluci se snažili, ale spousta nepřesností jim neumožnila dostat se do zakončení, a co naopak, každá naše ztráta míče byla vodou na mlýn rychlým kontrům domácích, kteří se po nich dostávali do zakončení, ale jen jejich střelecká nemohoucnost zapříčinila, že to bylo stále 2:1. Naši jedinou šanci ve druhé půli k vyrovnání měl Tonda Kodytek, jenže nadýchaný centr za obranu sice trefil poměrně dobře, ale ve vyložené pozici bránu těsně přestřelil. V 83. minutě domácí své vedení a tím i vítězství pojistili, mezi naše "namalované" stopery dostal míč kanonýr Vaníček a z velkého vápna prostřelil Tauchmana - 3:1. My již jsme na zvrat neměli, střídání mělo spíše solidární charakter.

V Nepolisech rozhodně na bodový zisk bylo, ale bohužel, takový je fotbal. Porážka bude zapomenuta za předpokladu, že příští sobotu doma porazíme Smiřice !

Foto z utkání od Kláry Řehákové: ZDE

Diskusní téma: S předsedou Tauchmanem v bráně jsme na body v Nepolisech nedosáhli !