Se Skřivany bereme dva cenné body!

FK Dolní Kalná - TJ Slavoj Skřivany

1 : 1  ( 1 : 0 ), na pen. 5:3

Branky: 36. Jarda Jiřička - 49. Martin Kofránek

Penalty dali: Lukáš Kalenský, Jarda Jiřička, Martin Bartoš, Vojta Dressler a Štěpán Drinka. Ferda Scharm ve čtvrté sérii Lihanovi penaltu chytil!

Rozhodčí: Soukup - Šnajdr, Janota

Delegát KFS: Jiří Krenčík

ŽK: 2:3 (Láďa Dědek, Martin Bartoš - Jebavý, Lihan, Brzek)

Diváků: 140

Sestava: F. Scharm - V. Bartoš (42. L. Kalenský), J. Navrátil, L. Strnádek, L. Dědek - M. Najman (75. V. Dressler), M. Stránský (75. M. Bartoš), Z. Tauchman, T. Hampl - Š. Drinka, J. Jiřička

Pod Kaštany zavítal velmi kvalitní soupeř, utkání nás stálo hodně sil. Hrálo se na těžkém terénu před parádní kulisou, diváci viděli velmi atraktivní duel, kterému nechybělo téměř nic a o bodovém hodnocení se rozhodovalo v závěrečných penaltách, které si fanoušci užívají. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a několikrát zahrozili zejména po pravé straně, zkušená obrana hostí však odolávala. Ve 36. minutě se nám podařilo vstřelit branku, byť šanci, ze které již branka padnout mohla, jsme nevyužili, Jarda Jiřička akci dohrál a "lafatovsky" nás poslal dorážkou do vedení - 1:0. Poločas jsme si pohlídali, nicméně hosté ukazovali, že musíme být stále ve střehu. Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem hrát aktivně, co nejdále od naší branky a vyvarovat se chyb a jednoduchých ztrát míčů. Bohužel po jedné takové ztrátě soupeř již po čtyřech minutách hry Kofránkem zblízka vyrovnal - 1:1. Najednou bylo skřivanských plné hřiště, my jsme přestali stíhat, prohrávali jsme minisouboje, nedařilo se nám podržet míč, lacině jsme o něj přicházeli. Soupeř měl tlak, naštěstí bez nějakých vyložených šancí, jednou nás podržel skvěle Ferda, když střelu zblízka vytáhl na břevno, přestáli jsme i několik závarů. Vlivem zranění jsme museli prostřídat, ale příchod zejména Martina Bartoše však naši defenzivu výrazně oživil a hra se opět malinko vyrovnala. V 84. minutě byl hrubě faulován Štěpán Drinka, následně se strhla mela, rozhodčí měli plné ruce práce, situaci však i přes několik knokautů vyřešili s nadhledem a hrálo se v plném počtu dál. Nám již se podařilo i přes velký úbytek sil remízu udržet, naopak v závěru jsme měli ještě dvě přečíslení, ale pokazili jsme finální přihráku. Pod Kaštany to mohlo explodovat ve druhé minutě nastavení, na rohový kop Jardy Jiřičky si naskočil Lukáš Strnádek, ale jeho prudká hlavička (takovou razanci nedá někdo míči ani nohou !)  skončila bohužel pouze v náručí hostujícího golmana. K penaltám jsme tentokrát přistoupili velmi zodpovědně a všech pět proměnili, takže jsme díky této poberbrovské disciplíně získali zaslouženě bod navíc. Před kluky musím smeknout, jak utkání odbojovali, někteří si sáhli opravdu na dno. Děkuji i skvělým fanouškům. Dva body musíme brát všemi deseti...

Hodnocení pro KH fotbal a pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Proti tak kvalitnímu soupeři mají dva body cenu zlata. V prvním poločase jsme měli mírně navrch a šli do vedení, po většinu druhého poločasu jsme se však jen bránili, soupeř zcela zaslouženě vyrovnal a měl několikrát blízko k vítězné brance, nám se ale již podařilo cennou remízu ubojovat. V poslední minutě jsme mohli udeřit, ale prudká hlavička mířila přímo do náruče golmana. Škoda. V penaltách jsme byli 100%, proto bereme zaslouženě druhý bod. Děkuji nejen hráčům, ale i našim skvělým fanouškům".

Jiří Suchánek, trenér SKŘ.: "Po vlažném výkonu v první půli, kdy jsme se srovnávali s podmáčeným terénem a menšími rozměry hřiště, jsme domácím umožnili jít do kabin s jednobrankovým náskokem. Ve druhé půli se náš výkon rapidně zlepšil, ale naši převahu se nám nepodařilo přetavit ve vstřelení více než jedné branky. Náš první letošní penaltový rozstřel se nám nepovedl a z Kalné jsme tak odjeli se ziskem pouze jednoho bodu, což lze vzhledem k vývoji utkání považovat za ztrátu."

Diskusní téma: Se Skřivany bereme dva cenné body !