FK Dolní Kalná - SK Studenec   4:2  (1:2)

branky: Hampl, Najman, J. Jiřička, Š. Drinka - Povr, Šír

ŽK: 1:0

diváků: 50 (35 z Dolní kalné - děkujeme!)

sestava: Scharm - V. Bartoš, J. Navrátil, T. Navrátil, L. Dědek - M. Najman, Z. Tauchman, M. Stránský, T. Hampl - Š. Drinka, V. Dressler.
Průběžně střídali: L. Strnádek, M. Zilvar, J. Jiřička

Poslední přípravné utkání na umělém trávníku jsme sehráli v Nové Pace proti SK Studenec, který je po podzimu na šestém místě liberecké 1. B třídy. Soupeř potvrdil své kvality a se svým velmi mladým týmem pro nás byl velmi těžkou překážkou. Utkání jsme začali poměrně dobře, měli jsme herní převahu, ale do vedení šel bohužel soupeř. Nejprve se trefil krásnou přízemní střelou Jirka Povr, vzápětí nám pláchl rychlík Pavel Šír a prohrávali jsme 0:2. Nepoložili jsme se a do poločasu se nám podařilo snížit, když se po spolupráci s Vojtou Dresslerem trefil "housličkami" Tomáš Hampl.

Ve druhém poločase jsme stav utkání dokonale otočili, nejprve se trefil krkolomnou střelou z úhlu Michal Najman a vyrovnal. Vzápětí na to se po rohovém kopu Vlasty Bartoše trefil netradičně hlavou Jarda Jiřička a šli jsme do vedení. Bohužel u této branky se zranil hostující golman a dlouhých osm minut se nehrálo a čekalo se, než se převlékne náhradní golman. Ten již za svá záda pustil jen jednu střelu, když se proti němu nadvakrát prosadil Štěpán Drinka. Další šance jsme bohužel nevyužili, zejména nájezdy Vojty Dresslera, Jardy Jiřičky a Štěpána Drinky po brance doslova volaly. Po osmi minutách nastaveného času sudí Šnajdr utkání končí, porážíme tedy SK Studenec zcela zaslouženě 4:2, kalenským divákům, kterých se sešel velký počet, děkujeme za podporu.

Utkání lze hodnotit pozitivně, zejména co se týče výsledku a schopnosti mužstva ho otočit z nepříznivých 0:2 na 4:2, ve hře bylo ale stále dost nedostatků, na kterých musíme zapracovat. V neděli 20. 3. se již těšíme na přírodní trávu, v generálce na mistrovské utkání s Miletínem totiž sehrajeme s SK Semily přípravný zápas na jeho travnatém hřišti.

Diskusní téma: Se Studencem jsme otočili nepříznivý stav a zaslouženě zvítězili

Hodnocení utkání očima trenéra soupeře Martina Hrubého

Tomáš Navrátil st. | 15.03.2022

Naše poslední přípravné utkání jsme prohráli. V utkání měl soupeř zejména v prvním poločase více ze hry, dobře kombinoval a dostával nás po vápno pod velký tlak. My jsme paradoxně po dvou vydařený breacích góly Povra a Šíra vedli 2:0. Soupeř do poločasu snížil na 2:1...
Druhý poločas byl z naší strany o trošku lepší, ale soupeř byl v utkání více sebemotivovaný, pohyblivější a efektivnější. Hlava Kalenských hráčů měla větší touhu zvítězit. O týden dříve než nás je čeká záchranářská mise v jejich soutěži a bylo to v nasazení jasně znát. My jsme dělali velké a laciné chyby po zisku míče a soupeř je nekompromisně trestal. Výhra soupeře 4:2 zasloužená. Musíme se z toho poučit a k mistrákům přistoupit o dost lépe, nejen na hřišti...
Snad najdeme do nadcházející sezóny tu správnou sestavu, která bude správnou volbou trenérů. V neděli si vyzkoušeli plný zápas i mladší a méně zkušení hráči s dospělým fotbalem na úrovni soupeře z HK B-třídy. Jsou to všichni naši odchovanci a i když spoustu věcí skřípalo - věřme jim, jsou budoucnost klubu... Musí se v dospělém fotbale otrkat, poctivě pracovat a pak o budoucnost SK nemáme strach.