Sedm branek a první jarní výhra, takové bylo sobotní odpoledne

Branky: T.Jiřička 2, D.Ježek 2 - Brett 2, Klaban

• FKDK: Slach - Bartoš Vl. (9.Mich.Nosek), Navrátil T., Tauchman, Kodytek A., Dědek - Bartoš M., Najman (73. Navrátil J.), Hampl - Jiřička T. (90.Lukeš M.), Ježek D.
  • FKK: Brožíček - Komárek, Janáček (61.Dřímal), Berounský, Dyčenko, Zedek (82.Dorď), Hnát, Klaban, Černovský, Machačný, Brett
Hodnocení utkání:

• Miloslav Havelka, trenér:
    "První poločas jsme vlastními chybami nabídli soupeři luxusní náskok. V druhém poločase jsme domácí přehráli, stačilo to pouze na zkorigování výsledku. Bohužel jsme ještě jednou inkasovali a svoji šanci na srovnání stavu jsme nevyužili, takže jsme zůstali bez bodu."
  • Tomáš Navrátil ml., hráč:
    "Pod kaštany" se hrálo zajímavé a velmi bojovné utkání. První poločas patřil domácím, kteří si vypracovali třígólový náskok do druhého poločasu i díky důležitým brankám "znovuobjeveného" T. Jiřičky. Druhý poločas patřil hostům, kteří se snažili s výsledkem něco udělat a zatlačili domácí. Obrana Kopidlna ale chybovala a D. Ježek se nemýlil. Hosté ještě stihli snížit na rozdíl jedné branky, ale v závěru utkání stálo při Kalné štěstí a připisuje si tak první, vydřené a cenné, tři body.

Kopidlno 01.05.2015
Přijeli jsme do fotbalového prostředí, ale na nejhorší hřiště v soutěži. To nás ale neomlouvá, terén byl pro všechny stejný. Chtěli jsme hrát kombinačně a nátlakově, ale opak byl pravdou. Kombinace nám nešla a tlak jsme si ani pořádný v první půlce nevytvořili. Přesto jsme měli ve 27.minutě tutovku, kdy Klaban šel sám na brankáře, ale bohužel se neprosadil. Za tři minuty na to jsme zadělali na 11 minut zkázy. Od 30. do 41. minuty jsme vytvořili tři hrubky a domácí nás potrestali třemi góly. Poločasová prohra 3:0 to byl nejhorší možný sen, z kterého jsme potřebovali tým dostat. Věřili jsme v obrat při maximálním nasazení a tlaku celého mužstva. Poločasový rozhovor s hráči na střídačce pomohl nabudit kluky a od 46.minuty byl na hřišti pouze jeden tým a to Kopidlno. Stupňovali jsme tlak na domácí branku, byli agresivní a důrazní včetně zlepšení kombinace. To přineslo následný efekt. V 63.minutě se prosadil Brett po tečované střele. V 73.minutě to byl opět Brett, který prostřelil domácího brankáře. Výsledek 3:2 a náš velký tlak dával tušit možnost obratu. Bohužel v 75.minutě přišla hrubka Komárka a domácí z jediné akce v druhé půlce opět skórovali na 4:2. Přesto jsme zbraně nesložili a hned v 78.minutě se prosadil Klaban na 4:3. Od této chvíle jsme měli drtivý tlak, který nám ale bohužel domácí bortili svým zdržováním. Nicméně jsme si vytvořili několik příležitostí, kdy zejména závar po rohu, kdy mělo míč na noze několik našich hráčů a bohužel Komárek nastřelil Machyho na domácí brankové čáře. To byla i naše smůla, ale možná spíše i trest za první poločas, kterým jsme si utkání prohráli. Ztráta bodů je zcela zbytečná. První půlka tragédie - druhá půlka velice dobrá (taková měla být i první). Není více co říci. Vše je v hlavách hráčů a přístupu od první minuty.