Fotbalové odpoledne Pod Kaštany se povedlo, do areálu dorazilo přes čtyři stovky lidí a skvěle se bavili nejen fotbalem. Předzápas obstarala utkání přípravek, třešničkou na dortu pak bylo vítězství domácího áčka nad vedoucím týmem z Kopidlna, které se zrodilo v 90. minutě po brance Lukáše Kalenského.

Úvod utkání hraného ve skvělé divácké kulise byl vyrovnaný a velmi opatrný, do zakončení se žádné mužstvo nedostalo. První velkou šanci měl až ve 40. minutě hostující Tomáš Klaban, dostal průnikovou přihrávku mezi stopery, domácí však podržel skvělým zákrokem vyběhnuvší golman Dan Navrátil. Ve 45. minutě měli první šanci i domácí, Michal Slavík poslal do vápna přetažený centr, ten vrátil před bránu hlavou Lukáš Kalenský, Zdendovi Tauchmanovi se však zakončit přes hostujícího obránce nepodařilo. Po vyrovnané úvodní čtvrthodince byli hosté mírně aktivnější, poločas ale zaslouženě 0:0.

Druhý poločas začali domácí velkou šancí, Štěpán Drinka utekl po pravé straně, do vápna poslal prudkou přízemní přihrávku, Zdendovi Tauchmanovi se v pádu bohužel gólově zakončit nepodařilo, když bránu těsně minul. V 50. minutě poslal Michal Slavík skvělou přihrávku na Štěpána Drinku, ten ale vytěžil z velmi dobré pozice pouze rohový kop. To bylo ale z domácí strany na dlouhou dobu vše, otěže utkání přebrali fotbalově a kondičně lepší hosté, naše výtečně pracující obrana v čele s golmanem Danem Navrátilem je však do zakončení téměř nepustila. V 53. minutě zahrozili hosté po pravé straně, míč ukopl do bezpečí na poslední chvíli Martin Bartoš. V 63. minutě vystřelil z dálky hostující záložník, naštěstí bránu těsně minul. V 67. minutě již se hosté radovali, domácí ale podržel neskutečným zákrokem Dan Navrátil, který vyrazil velmi těžkou přízemní střelu Bernarda. To byl pravděpodobně zlomový okamžik utkání! V 79. minutě se opět vyznamenal domácí golman, když vyrazil další střelu na rohový kop. V 80. minutě se nechal zbytečně vyloučit hostující Lukáš Klaban, čímž útočnou snahu hostí velmi naboural. Když už se zdálo, že domácí získají s lídrem soutěže velmi cenný bod, přišla 90. minuta utkání a v ní padlo rozhodnutí. Centr z pravé strany prodloužil Zdenda Tauchman na Lukáše Kalenského, ten se parádní kličkou zbavil zkušeného stopera Ládi Komárka a krásným obstřelem na zadní tyč způsobil Pod Kaštany úplné šílenství - 1:0. Po tříminutovém nastavení rozhodčí Šnajdr utkání ukončil a oslavy mohly začít. Nejlepšími hráči utkání byli moderátorem celého odpoledne Honzou Lukešem vyhlášeni za hosty Honza Bernard a za domácí za velkých ovací golman Dan Navrátil. Bylo to nádherné odpoledne s velmi chutnou třešničkou na dortu.

Hodnocení utkání:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Před kluky musím smeknout, hráli velmi zodpovědně, opět nás skvěle držel golman a v závěru jsme měli štěstí a krásnou brankou rozhodli. Nebyli jsme lepší, soupeř byl fotbalovější, kondičně lépe připravený, hraje se ale na branky a tu jsme dali my, proto je z tohoto pohledu naše vítězství zasloužené. Utkání se hrálo v parádní atmosféře, takovou euforii v závěru nejde ani popsat. Dostal jsem nabídku, abych v závěru utkání nastoupil a zahrál si tak se svými třemi syny v jednom týmu. Jsem rád, že jsem odmítl, pokud bych šel do brány, hosté by asi vyrovnali, kdybych šel do útoku, asi bych dal branku a to by si Kopidlno nezasloužilo. Hostům na hřišti i v hledišti děkuji za parádní utkání a přeji jim hodně štěstí v 1.A třídě."

Jaroslav Zikmund, vedoucí hostí: "Domácí tým, posílený o trio rozhodčích pod dohledem delegáta, si došel pro vítězství. Již chápu komentář Kosiček z minulého týdne. Marně jsme doufali, že v utkání, kde o nic nejde se rozhodne sportovně na hřišti. Takto my fotbal dělat nechceme."

FK Dolní Kalná "A" - FK Kopidlno   1  :  0   ( 0 : 0 )

Branka: 90. Lukáš Kalenský

Rozhodčí: Michal Šnajdr - Pavel Krierler, Tomáš Ryšálek (klubový R.)

ŽK: 3:4 (22. Lukáš Kalenský - faul, 60. Michal Slavík - faul, 90. Dan Navrátil - zdržování / 18. Tomáš Sedláček - řeči, 28. Tomáš Klaban - faul, 51. Kateřiňák - řeči, 76. Ondřej Černovský - faul)

ČK: 0:1 (80. Lukáš Klaban)

Diváků: 400

Sestava: Dan Navrátil - Míra Stránský, Tomáš Navrátil, Kuba Navrátil, Martin Bartoš (79. Vlasta Bartoš) - Michal Slavík (74. David Dohnal), Martin Tauchman, Zdenda Tauchman, Lukáš Kalenský - Vojta Dressler (90. Míra Lukeš), Štěpán Drinka

V posledním kole zajíždí A-tým do Kocbeří, utkání se hraje v sobotu 15. 6. od 13:30.

Diskusní téma: Sobotní odpoledne Pod Kaštany vyšlo na jedničku s hvězdičkou, lídra soutěže dokázal A-tým v závěru obrat o všechny body