FK Dolní Kalná "B" - FK Mostek   2 : 1 ( 1 : 0 )

branky: 23. Láďa Marks, 90. Jarda Jiřička (pen.) - 48. Víťa Robek

ŽK: 2:3

ČK: 0:1 (89. Robek)

diváků: 80

sestava: To.Drinka-Kohout, Dědek, Vaněk, Marx (69. Kalenský)-Dohnal, M.Ježek (46. J.Jiřička), M.Nosek,Bélik (46. Š.Drinka)-M.Lukeš, V.Kodytek

Na velmi solidně připraveném trávníku se odehrálo vyrovnané utkání, které skončilo šťastným vítězstvím domácího týmu. Úvodní minuty patřily jednoznačně domácím, bylo jich plné hřiště a hlavně pohybově svého soupeře převyšovali. Skore se měnilo poprvé ve 23. minutě, dalekonosnou střelu Marxe tečoval před golmanem Lebedou Pacák a mostecký golman již nebyl schopen reagovat - 1:0. Šťastná branka, ale i ta se počítá. S postupem času Mostek hru vyrovnal, ale do kabin se šlo s jednobrankovým vedením pro domácí. Úvod druhé půle domácí zaspali a hostující špílmachr Víťa Robek krásnou střelou vyrovnal - 1:1 ! Hosté začínali mít navrch, domácím docházely síly, neboť šest hráčů zasáhlo do hry v Miletíně (hrálo se od 14.00). Šance však nepřicházely ani na jedné straně a vše se pomalu schylovalo k penaltám. V 80. minutě chyboval velmi nevýrazný rozhodčí Pracný, když hostům upřel zcela jasnou penaltu po zákroku Láďi Dědka. Hosté se oprávněně zlobili, ale původně písknutou penaltu sudí Pracný zrušil na základě rady pomezního Mrkvičky, kterému se prý faulovaný hráč přiznal, že se o faul nejednalo (to znovu údajně potvrdila při podepisování zápisu vedoucí mužstva hostí p.Lebedová) ....  Když už to opravdu vypadalo na penaltovou loterii, přišla 89.minuta, Víťa Kodytek byl ve vápně sražen a penalta se tentokrát pískala. Po čtyřminutové prodlevě ji Jarda Jiřička suverenně proměnil a domácí tak porazili Mostek nejtěsnějším rozdílem 2:1. Hosté se zlobili, měli pravdu, ale nic s tím nenadělali .....

Diskusní téma: Šťastné vítězství béčka na Mostkem !

Reakce na článek

Lenka Fikejzová (Lebedová) | 30.08.2018

Dobrý den, jsem ráda, že jste do závorky uvedl slovo údajně, protože jsem opravdu rozhodčím nic takového neřekla. Říkali to oni mně a já jen řekla hlavnímu rohodčímu, že si o penaltě mohl rozhodnout on sám a né se radit s pomezním. Stalo se, stalo, jedeme dál..ale jen jsem to chtěla uvést na pravou míru ;-)

Re: Reakce na článek

Tomáš Navrátil st. | 30.08.2018

Dobrý den, já jsem napsal to, co mi řekli rozhodčí po potvrzení zápisu. Ale bylo mi jasné, že to je jen alibi ... Já jsem si myslel, že důvodem zrušení penalty bylo postavení Vašeho hráče v ofsajdu (dorážka trestného kopu Víťi Robka). Jinak penalta učebnicová, to by se nechalo vyučovat na seminářích. Z mého pohledu navíc úplně zbytečná, neboť Váš hrál běžem s míčem od brány směrem do potoka. Byla to hrubá chyba rozhodčího, která ovlivnila výsledek, spíše Vás připravila o tři body, neboť my již jsme sílu na to, abychom poté vyrovnali, neměli. Tak snad v domácím prostředí u Vás v Mostku se bude rozhodčímu Pracnému dařit lépe ....