Druhé přípravné utkání na UMT v Trutnově, v neděli, 10. února 2019.

MFK Trutnov "B" - FK Dolní Kalná    4  :  3  ( 1 : 0 )

branky: V.Kodytek 2, Tauchman

rozhodčí: Kuric

diváků: 10

sestava: Ulrych - Strnádek, Tauchman, J.Navrátil, Dědek - Š.Drinka, M.Šulc, Hampl, M.Bartoš - V.Kodytek, J.Jiřička. Průběžně střídali: D.Navrátil, M.Benecký

Na velmi tvrdé umělce nastoupila domácí rezerva s několika dorostenci v sestavě, z našeho kádru se na poslední chvíli omluvili Tomáš Jiřička, Michal Najman, David Ježek a David Dohnal, chyběl i nemocný Milan Ježek, v brance již se objevila naše největší zimní posila, golman s divizními zkušenostmi Vilda Ulrych, a hned to bylo znát. Hrálo se vyrovnané utkání, místy se však projevila větší pohybová a fotbalová kvalita domácího týmu. Domácí se dostali do vedení ve 35. minutě, po naší ztrátě u rohového praporku běželi tři domácí hráči na samotného golmana Vildu Ulrycha a s přehledem skorovali - 1:0. To byla v podstatě jediná šance za celý první poločas na obou stranách. Ve druhé půli přišly i šance a následně branky. V 60. minutě jsme prohrávali již 2:0, když s odkopem zaváhal veterán Tauchman a domácí nás potrestali. Za pět minut se skore měnilo opět, bohužel míč skončil znovu v naší brance. Vilda Ulrych se nedohodl s Láďou Dědkem a výsledkem býl gól do prázdné branky - 3:0. My jsme měli rovněž dvě šance, ale Štěpána Drinku vychytal v samostatném nájezdu domácí golman Turek a Tomáše Hampla zradilo ve vyložené šanci zpracování míče. V 73. minutě se krásně trefil křižnou střelou Tauchman a snížili jsme na 3:1. V 80. minutě již to bylo 3:2, Miloš Šulc vysunul krásnou kolmicí Víťu Kodytka a ten pohotovým obstřelem golmana Turka snížil na rozdíl jediné branky. Domácí kontrovali dvěma šancemi, ale neproměnili je. My jsme mohli vyrovnat, ale Víťa Kodytek si špatně zpracoval míč a urostlý zadák s přezdívkou "Drn" ho odzbrojil, poté se nepovedla kolmice Štěpnánu Drinkovi, který poslal míč Víťovi Kodytkovi nikoliv do běhu, ale na paty. Šest minut před koncem domácí udeřili počtvrté, když se domácí útočník krásně trefil na zadní tyč - 4:2. Poslední slovo jsme však měli my, Víťa Kodytek se dostal za domácí obranu, golmanTurek jeho střelu ztečoval, poté ovšem zazmatkoval a míč se po neskutečné falši a odrazu od země odrazil překvapivě do sítě - 4:3. To bylo na obou stranách vše, v 90. minutě velmi přesný rozhodčí Kuric utkání ukončil. Pro nás velmi poučné utkání, rozhodně máme na co navázat, ale rovněž dál na čem pracovat. Kluky bych pochválil, po stránce nasazení to bylo bez chyby, ale potřebujeme přidat na fotbalovosti. Některá řešení herních situací famozní, některá ale, včetně hrubých chyb, šílená ! Za týden v neděli nás čeká na vrchlabské umělce další celek z vyšší soutěže, tentokrát Sokol Horní Branná, hrající 1.A třídu libereckého kraje.

Diskusní téma: Těsná porážka s rezervou MFK Trutnov !