Úspěšné jaro jsme zakončili porážkou na půdě postupující Železnice + FOTO

branky: 46. Kypr, 55. Šťastný, 65. Starý - 63. Tomáš Hampl

rozhodčí: Petr Průcha - Michal Šnajdr, Jiří Janatka

host KFS: předseda Václav Andrejs (po utkání předal domácím vítězný pohár)

ŽK: bez karet

diváků: 205 (42 z Dolní Kalné - děkujeme !)

sestava: F.Scharm - Vl.Bartoš (53. J.Jiřička), T.Navrátil, L.Dědek, M.Bartoš - M.Stránský - L.Kalenský, M.Najman, Z.Tauchman, T.Hampl - Š.Drinka

K poslednímu utkání sezony jsme odjížděli v okleštěné sestavě, když zejména obrana se nám téměř rozsypala. Na parádním čerstvě pokropeném pažitu jsme nastoupili v netradičním rozestavení 4-1-4-1 s odhodláním odehrát zápas co nejdůstojněji a kvalitního soupeře co nejvíce potrápit. Ve 4. minutě jsme šli po pravé straně do rychlého brejku, Štěpán Drinka zatáhl míč, odcentroval, ale Hamplikovi se míč zamotal mezi nohy a nic z toho nebylo. V 8. minutě mají první tutovku domácí, ale Ferda je skvěle nohama vychytal, akce pokračuje, domácí po přihrávce z křídelního prostoru sřílí branku, ta ale kvůli ofsajdu neplatí. V 16. minutě se dostávají domácí opět za naší obranu a tvrdou střelou nastřelují tyč. V 17. minutě kontrujeme brejkem Štěpána Drinky, jeho zakončení je však nedůrazné a končí v rukavicích golmana Šuka. Ve 23. minutě nás drží nad vodou opět v pohodě chytající Ferda, když nadvakrát likviduje tutovku domácích. V závěru poločasu nás domácí přimáčkli, dostali se do několika velmi dobrých zakončení, ale Ferda v brance doslova čaroval. Poločas tedy 0:0, věděli jsme ale, že ve druhé půli budou za velkého vedra ubývat síly a že nás čeká perných 45 minut. Druhý poločas jsme zahájili nejhůře jak mohli, hned po dvaceti sekundách hry se při odkopu míče srazili Vlasta Bartoš s Láďou Dědkem, míče se zmocnil útočník Kypr a byť Ferda v první půli chytil daleko těžší střely, tak tuto se mu mimo tyče vytěsnit nepodařilo - 1:0. Obrovská škoda, přesně tohle jsme nechtěli, naopak cílem do druhé půle bylo vydržet co nejdéle bez inkasované branky. V 55. minutě zahrávali domácí rohový kop, vůbec jsme nezareagovali jeho rozehrání na krátko a Štastný nás přesnou hlavičkou potrestal podruhé - 2:0. V 63. minutě zatáhl po pravé straně míč Jarda Jiřička, přesnou střílenou přihrávkou našel na zadní tyči Tomáše Hampla a ten placírkou do prázdné snížil - 2:1. Jenže místo snahy o vyrovnání přišla v 66. minutě opět ledová sprcha, další rohový kop domácích, další laxní bránění a Starý pohotově zvyšuje na 3:1. V 73. minutě neodhadl míč při odkopu Láďa Dědek, útočník Kypr se řítil sám na Ferdu, naštestí se unáhlil s koncovkou a vysoko přestřelil. V 85. jsme využili slunečních paprsků v očích golmana Šuka a po trestném kopu Martina Bartoše nastřelil dvakrát břevno, respektivě míč na břevno dvakrát spadl. V 86. poslal do vápna pěkný centr Lukáš Kalenský, za obranou si ho zpracoval Zdenda Tauchman, ale tváří v tvář golmanu Šukovi mu poslal míč jen do náruče, velká škoda. V 88. minutě mají poslední šanci i domácí, ale jejich střela z pravé strany letí vysoko nad. V 90. minutě výborný rozhodčí Průcha utkání končí, domácí slaví zasloužený postup, my jim gratulujeme a odcházíme s hlavou nahoře, sehráli jsme dobré utkání.

Hodnocení pro tisk a web:

Vladimír Blažej, trenér ŽEL.: "Dnes nebudu hodnotit pouze zápas, ale poděkuji. Nejprve patří díky všem hráčům a vedení Železnice za skvělou spolupráci, pak děkuji výborným železnickým fandům,  kteří dnešní atmosférou podtrhli historický zdejší úspěch kopané. 70 bodů ze 78 možných je nádherný výsledek a každý statistik říká-klobouk dolů. A nyní prominou všichni, ale musím poděkovat svému protějšku, moc mi v práci pomáhá. A nyní k utkání-byl to velmi solidní duel i díky Dolní Kalné, která předvedla výkon, který pouze dokumentoval její vystoupení na jaře. Brankář Scharm v první půli válel jak Plánička, bleskový nástup po přestávce a poté dva nacvičené signály po rohových kopech však převrátily ukazatel skóre na naši stranu. Epilog dnešního nedělního večera - to byla oslava zdejší fotbalové rodiny a já ještě děkuji i předsedovi KFS Václavu Andrejsovi, že tuto atmosféru sdílel s námi. A závěrem-kluci, jste postupující, užívejte tento stav, není příliš častý. Byl to skvělý podvečer díky soupeři a sudím, nyní si jdu vyprat tričko, poněkud voní po sektu."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Vzhledem k personání situaci jsme sehráli utkání na hranci svých možností, snažili jsme se hrát fotbal a rozhodně jsme neudělali ostudu. Domácí byli před parádní diváckou kulisou, pod taktovkou výborných rozhodčích a před zraky předsedy KFS Václava Andrejse po výraznou většinu utkání lepším týmem a zcela zaslouženě zvítězili. Já jim blahopřeji nejen k dnešnímu vítězství, ale zejména k postupu do vyšší soutěže, kde si myslím, že nebudou hrát rozhodně druhé housle. Svým hráčům bych moc rád poděkoval, dnes přispěli ke kvalitě utkání a hlavně se nám povedl splnit cíl, který jsme si pro jarní část vytyčili, zachránit krajskou 1.B třídu. Děkuji i našim skvělým fanouškům. Přeji všem krásné léto, pohodovou dovolenou, načerpejte síly a na přelomu července a srpna opět na fotbale naviděnou."

Foto z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: Úspěšné jaro jsme zakončili porážkou na půdě postupující Železnice