Úspěšný týden završilo áčko vysokou výhrou ve Staré Pace

Na parádní pažit jsme vyběhli bez Míry Stránského a Tomáše Hampla, do Staré Paky s námi neodjeli ani dovolenkující a slavící Martin Bartoš a Michal Slavík. Navíc o poločase musel odjet kapitán Zdenda Tauchman. To ale neměnilo nic na našem odhodlání navázat na minulá utkání a pokusit se odvést ze Staré Paky tři body. Již v 7. minutě jsme ukázali, že k cíli by nemuselo být daleko, Dan Navrátil vybojoval na půlce míč, skvělou přihrávkou vysunul Lukáše Kalenského, který neméně pěkným obloučkem přehodil veterána Tondu Masiara v domácí brance – 0:1. V 11. minutě jsme ovšem přežili největší šanci domácích v celém utkání, domácí matador Čokina napřáhl z trestného kopu z dobrých 25 metrů a parádní střelou trefil břevno ! V 15. minutě utekl domácí obraně po levé straně Lukáš Kalenský, přízemní střelou trefil pouze nohy vyběhnuvšího gólmana. V 16. minutě nám ukázali domácí, jak se vhazují auty, jednoduché odskočení od bránícího hráče, otočka a střela na bránu, naštěstí dopadla pouze shora na břevno. Ve 24. minutě se ocitl za obranou opět Lukáš Kalenský, Masiar jeho střelu jednou rukou skvěle vyráží. Ve 27. minutě poslal Dan Navrátil za obranu parádní míč na Zdendu Tauchmana, ten napoprvé neuspěl, při dorážce ale napálil míč do domácího obránce Bíla a od něho se míč odrazil za brankovou čáru – 0:2. Ve 29. minutě vysunul Dan Navrátil krásnou uličkou Lukáše Kalenského, ten byl při stahovačce ve vápně faulován a sám nařízenou penaltu bezpečně proměnil – 0:3. Ve 30. minutě jsme kopali druhou penaltu, domácí obraně utekl Štěpán Drinka, ve vápně byl podražen, ale nařízenou penaltu neproměnil, jeho střelu k tyči gólman Masiar skvěle vyrazil. Ve 31. minutě byla k vidění jedna z nejhezčích akcí utkání, Dan Navrátil poslal z voleje do vápna prudký střílený centr, na něj si za obranu skvěle naběhl Martin Tauchman, jeho parádní pohotový volej však skončil pouze na břevně, parádní akce! Ve 34. minutě jsme se prosadili kombinační akcí na pravé straně, Štěpán Drinka poslal do vápna parádní přihrávku na Zdendu Tauchmana a zkušený hostující kapitán se v těchto situacích nemýlí – 0:4. Ve 37. vysunul Zdenda Tauchman nádherným pasem Vojtu Dresslera, ten se ale se zakončením unáhlil a jeho střelu gólman nohama vyrazil. Poločas tedy 0:4 pro hosty, nutno dodat, že zaslouženě.
Druhý poločas pro nás začal málem šokem, gólman Ferda Scharm dostal malou domů, míč mu ale při odkopu  přeskočil nohu, naštěstí se dokoulel těsně vedle tyče do zázemí. V 56. minutě měli nadějnou situaci k zakončení domácí, prudká střela však skončila těsně vedle. V 57. minutě jsme šli do přečíslení čtyři na jednoho, Míra Lukeš však zbrkle vystřelil jen do připraveného gólmana Masiara, dorážka Lukáše Kalenského šla těsně mimo zcela opuštěnou bránu. V 63. minutě jsme se po trestném kopu Dana Navrátila prosadili po páté, branka Martina Zilvara však nebyla pro ofsajd uznána. V 74. minutě se uvolnil ve středu hřiště Štěpán Drinka, osm metrů před vápnem napřáhl a jeho přízemní projektil zastavila až síť – 0:5. V 72. minutě mohou domácí snížit, na centr za naši obranu si naskočil Rolf, Ferda však jeho prudkou hlavičku nohama – rukama vyráží na roh. V 77. domácí chybovali v rozehrávce, k míči se dostal Míra Lukeš, tváří v tvář domácím brankáři však napálil míč pouze do něho. V 83. minutě podnikli domácí po promáchnutí Vlasty Bartoše poslední akci v zápase, střela útočníka však mířila vysoko nad. V 85. minutě padla nejhezčí branka utkání, trestný kop Dana Navrátila poslal krásnou hlavičkou přesně do šibenice domácí kapitán René Čokina – výstavní branka!

Hodnocení pro tisk:
Ing. Jaroslav Bíl, předseda Staré Paky: "Dalšímu novému dlouhodobě zraněnému hráči Albrechtovi přeji brzké uzdravení. Soupeři gratuluji a našim hochům doporučuji hluboké zamyšlení nad jejich činěním."
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: „Vzhledem k personálním problémům jsme měli z utkání trochu obavy, zároveň jsem byl ale přesvědčen, že proti zraněními zdecimovanému domácímu týmu bychom se mohli svojí rychlostí a tahem našich mladých hráčů prosadit. Utkání jsme zcela ovládli a jen díky veteránovi v domácí brance Masiarovi nebyl výsledek dvouciferný. Nejhezčí branku utkání vstřelil paradoxně domácí kapitán Čokina, který uklidil trestný kop Dana Navrátila hlavou přímo do šibenice. Ještě poznámka k hřišti, na takovémto trávníku je radost hrát. Děkuji všem hráčům za velmi kvalitní a zodpovědný výkon, výborným gólmanem počínaje a posledním náhradníkem konče. Absolutorium zaslouží Vlasta Bartoš, byl ochoten nám pomoci, utkání odmakal, hrál výborně a v závěru doslova ukázal, co to znamená „žrát trávu“. Poděkovat musím i našim skvělým fanouškům, přijelo jich tradičně hodně a opět byli výborní. Sobotní oběd nám všem moc chutnal.“

TJ Sokol Stará Paka – FK Dolní Kalná „A“ 0:6 (0:4)
Branky: 7. a 30. z pen. Lukáš Kalenský, 27. a 85. vlastní, 35. Zdenda Tauchman, 74. Štěpán Drinka
Rozhodčí: Prušinovský – Tryzna, Nymsa