Utkání podzimu áčko nezvládlo a prohrálo !

FK Dolní Kalná "A" - FK Kopidlno   0 : 3 ( 0 : 1 )

branky: 15., 75. Tomáš Klaban, 92. Radek Šoltys

rozhodčí: Steklík-Hlaváč, Hlavsa

ŽK: 1:3

diváků: 105

sestava: Lánský (60. Dědek)-Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Tauchman-Zilvar, Bartoš (78. Š.Drinka), Najman, J.Jiřička-Dohnal, V.Kodytek (75. M.Lukeš)

Utkání, které nám mělo dát naději do dalších podzimních bojů, jsme hrubě nezvládli. Fotbalově se nám vůbec nedařilo a co se týče nasazení a bojovnosti, tak jsme se nedokázali utkáním proti Nepolisům a Vrchlabí v tomto atributu ani přiblížit. Tentokrát jsme se nemohli opřít zejména o naše klíčové hráče, kterým utkání absolutně nesedlo. V úvodu jsme měli dvě, tři zakončení, to však bylo na dlouhou dobu vše. Naše přihrávky zejména ve středu hřiště, to byla v neděli jedna velká šílenost. Buď jsme trefili prvního hráče, který se nám postavil do cesty, nebo jsme míč ve snaze dát průnikovou přihrávku prachobyčejně zakopli. Soupeř byl daleko nebezpěčnější, zejména útočná dvojice Machačný - Tomáš Klaban nám dělala velké problémy. V 15. minutě nás hosté potrestali poprvé, místo, abychom se pokusili o zakončení my, na útočné polovině jsme odevzdali míč velmi lacině soupeři, ten podnikl rychlý protiútok, Kuba Navrátil zbytečně fauloval a Tomáš Klaban se trefil z trestného kopu šťastně, ale pro hosty gólově, když jeho střela se odrazila od břevna do zad golmana Lánského a od nich do sítě - 0:1. My jsme měli šanci snad jedinou, ale hlavička Lukáše Strnádka skončila o kus vedle. Druhou půli jsme po důrazné domluvě začali velmi dobře a dobrou čtvrthodinu byli trvale usazeni na polovině hostí. Jenže pořádnou šanci jsme si nevypracovali, pěkné byly snad jen střely Martina Bartoše a Davida Dohnala, které skončily kousek vedle. Soupeř však hru vyrovnal a poté byl fotbalovější, důraznější a hlavně hladovější po úspěchu. V 58. minutě jsme předvedli další kiks, na jehož konci byla penalta pro hosty. Ti jí naštěstí pohrdli, střela z penaltového puntíku skončila o kousek vedle tyče. V 60. minutě se zranil golman Lánský a do branky musel Zdenda Tauchman. V 69. minutě dostal přihrávku za obranu Martin Zilvar, běžel sám na golmana, byl postrčen a na popud pomezního rozhodčího Hlavsy se kopala penalta i na druhé straně. Jenže místo vyrovnání přišla po opakované střele Jardy Jiřičky pouze nastřelená tyč ! V 75. minutě sehráli hosté pěknou akci na levé straně, přišel přízemní centr před bránu a hostující Tomáš Klaban ukázal, jaký je kanonýr - 0:2. V nastavení byl náš zmar dokonán, po hrubé chybě Ládi Dědka, kterého obral o míč kdo jiný než Tomáš Klaban, se trefil střídající Radek Šoltys - 0:3. Po tříminutovém nastavení výborný rozhodčí Lukáš Steklík utkání ukončil. Naše situace je nyní již kritická !

Hodnocení pro tisk a web KH fotbal:

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: "Zmar, ostuda, klíčové utkání podzimu jsme nezvládli. Hosté byli vyjma úvodní dvacetiminutovky druhé půle lepším týmem, přehráli nás úplně ve všem. My jsme bohužel naopak úplně ve všem propadali, takhle se o naději nehraje. Nedařilo se nám, nedali jsme penaltu, ale vůbec jsme tomu nasazením a touhou vyhrát nešli naproti. Jsem nesmírně zklamán, ale hráči si to svými řečmi určitě odůvodní, proč prohráli. Sympatickému týmu soupeře k vítězství gratuluji. Výborný výkon předvedl hlavní rozhodčí."

Vladimír Hnát, trenér FK Kopidlno: "Na pěkném terénu v příjemném areálu si obě mužstva uvědomovala důležitost tohoto utkání, proto se odehrával spíše bojovný zápas plný nakopávaných balónů. V útočné fázi jsme díky své rychlosti byli o trochu nebezpečnější,své šance zužitkovali a tudíž odvážíme plný bodový zisk. Pro nás bohužel opakovaným momentem utkání je naše neproměněná penalta za stavu 0:1, tentokráte vyvážená i neproměněným pokutovým kopem ze strany domácích. Utkání s přehledem odřídil hlavní rozhodčí."

Diskusní téma: Utkání podzimu áčko nezvládlo a prohrálo !