Utkání s Kocbeřemi jsme zvládli na výbornou !

FK Dolní Kalná - TJ Jiskra Kocbeře   6 : 1 ( 1 : 0 )

branky: 34. a 83. Lukáš Kalenský, 53. Tomáš Hampl, 69. Míra Lukeš, 76. Zdenda Tauchman, 79. Míra Stránský - 89. Martin Kilevník (pen.)

rozhodčí: Martin Říha - Jaromír Styblík, Tomáš ryšálek (laik)

delegát KFS: Jaroslav Mudruňka

ŽK: 42. Tomáš Hampl

sestava: Tomáš Drinka - Lukáš Strnádek, Tomáš Navrátil ml., Jakub Navrátil, Láďa Dědek - Lukáš Kalenský, Míra Stránský, Zdenda Tauchman, Tomáš Hampl (77. Víťa Kodytek) - Štěpán Drinka, Vojta Dressler (67. Míra Lukeš)

Velmi důležité utkání jsme zvládli ! Před zápasem přišel do kabiny předseda Zdenda Tauchman a do placu hodil sázku, pokud vyhrajeme, hráči dostanou basu Plzničky, pokud prohrajeme, kupují hráči basu stejného moku členům výboru FK. Do ofenzivy jsme nasadili mládí, rychlost a dravost a vyplatilo se to, dali jsme šest krásných branek a minimálně čtyři další tutovky zazdili. V poli bylo utkání místy i vyrovnané, ale diametrální rozdíl byl v koncovce. Na branku se ale pod Kaštany čekalo poměrně dlouho, neboť v první půlhodince domácí dvě megatutovky spálili. Nejprve neuklidil míč z brankové čáry za záda golmana Tichého Zdenda Tauchman, o pár minut později zbrkle zakončoval Vojta Dressler a sám před Tichým bránu vysoko přestřelil. Dočkali jsme se až ve 34. minutě po nádherné kombinační akci, kterou začal Tomáš Hampl parádní kolmicí na Vojtu Dresslera, ten předložil míč jak na zlatém podnosu Štěpánu Drinkovi, ten sice nastřelil pouze golmana, ale u míče byl nejdříve "lafatovsky" Lukáš Kalenský a míč doklepl za záda bezmocného golmana - 1:0. Hosté zlobili ze standartek, každý centrovaný míč, ať již byl z trestného kopu z půlky hřiště, či z rohového kopu, zaváněl šancí, měli jsme i štěstí, dvakrát jsme vykopávali míč z brankové čáry. Druhou půli jsme zahájili opět aktivně a v 53. minutě jsme přidali veledůležitou druhou branku, Míra Stránský si zaběhl na pravou stranu hřiště, do běhu dostal milimetrovou přihrávku, míč poslal skvěle na Tomáše Hampla a jeho zakončení z voleje bylo gólové - 2:0. Hosté pak začali zlobit, snažili se o kontaktní branku, ale naše obrana řízená bratry Navrátilovými pracovala na jedničku. Pravdou je, že jednou jsme vykopávali míč opět na poslední chvíli z brankové čáry. V 67. minutě šel na plac Míra Lukeš a hned jeho první kontakt s míčem znamenal gól ! Míra si skvěle naskočil na rohový kop Lukáše Kalenského  a skvělou hlavičou pod břevno rozvlnil síť za golmanem Tichým potřetí - 3:0. Od tohoto okamžiku jsme na hřišti dominovali a natěšení diváci se dočkali dalších branek. V 76. minutě se terfil ze čtyřiceti metrů ala Patrik Schick Zdenda Tauchman, který skvěle přečetl hru a přehodil vysoko postaveného golmana Tichého - 4:0. V 79. minutě se prosadil důrazem sobě vlastním Míra Stránský a tváří v tvář kocneřskému golmanovi nezaváhal - 5:0. V 83. minutě přidal šestou branku, svojí druhou v utkání, Lukáš Kalenský, který si na pravé straně pohrál se dvěma obránci a přízemní střelou se trefil přímo na zadní tyč - 6:0. Čisté konto jsme si pokazili minutu před koncem, kdy jsme zbytečně faulovali a Kilevník upravil na konečných 6:1. Utkání jsme tedy zvládli, bereme tři body, hráči zaslouží velkou pochvalu, byť naše hra určitě nebyla úplně bez závad, vítězství bylo jednoznačné a zcela zasloužené.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Utkání o Černého Petra jsme zvládli na jedničku. V poli jsme neměli až do třetí branky nikterak výraznou převahu, ale na šance a góly jsme jednoznačně dominovali a pouze zbrklost v koncovce uchránila hosty od dvouciferného výsledku. Soupeř zlobil pouze ze standartek, každá "smrděla", měli jsme ale i patřičnou dávku štěstí. Zkušeného Martina Kilevníka jsme nechali kličkovat pouze ve středu hřiště, kde sice bavil diváky, ale nebyl nebezpečný, do zakončení se vůbec nedostal. Kluky musím za přístup k utkání, nasazení a krásné góly pochválit, utkání si užili nejen oni, ale i spokojení diváci. Pochválil bych i celkovou pozitivní atmosféru na utkání, ke které výrazně přispěl za Milana Noska zaskakující "rozhlasák" Zdenda Tauchman."

Vítězslav Šolc, trenér JiKocb.: "Stále dokola... Chybí hráči a tak chybí fotbal. Trápíme se a se špatnou formou se holt svezli tentokrát úplně všichni. S nadějí vyhlížíme zimní pauzu, tam ses snad uzdraví zranění."

V předzápase prohrála starší přípravka s Úpicí 0:15 a 0:5.

Diskusní téma: Utkání s Kocbeřemi jsme zvládli na výbornou !