Utkání v Nové Pace jsme nezvládli a odešli poraženi

1. FK Nová Paka - FK Dolní Kalná

3 : 2 ( 2 : 1 )

branky: 3. vlastní (Zdenda Tauchman), 14. Tomáš Wolf (teč. Lukáše Strnádka a "housle" Ferdovi), 80. Pavel Machát (pen.) - 30. Štěpán Drinka, 91. Míra Lukeš

rozhodčí: Marek Čožík - Václav Hlavsa, Tomáš Drinka (klubový)

delegát KFS: Jiří Krenčík

ŽK: 3:3

diváků: 90 (45 z Dolní Kalné - děkujeme !)

sestava: Ferda Scharm - Martin Bartoš, Lukáš Strnádek (73. Vlasta Bartoš), Kuba Navrátil, Tomáš Navrátil - Jarda Jiřička, Míra Stránský, Zdenda Tauchman, Tomáš Hampl - Lukáš Kalenský, Štěpán Drinka (33. Vojta Dressler, 86. Míra Lukeš)

Na parádním pažitu novopackého stadionu jsme chtěli uspět, bohužel utkání se nám příliš nepovedlo a odcházíme zaslouženě poraženi. Rozhodla úvodní nekoncentrovanost a určitá bohorovost, za kterou jsme zaplatili dvěmi brankami. Nejprve si ve snaze odkopnout míč ho napálil do vlastní brány Zdenda Tauchman a chvíli na to jsme se nechali lehounce obehrát na levé straně a domácí Wolf dal s pomocí teče Lukáše Strnádka housličkami druhý gól. Ve 14 minutě prohrávat 2:0, to by otřáslo i se zkušenějším mužstvem. Nevzdali jsme se však, začínali jsme přebírat iniciativu a přicházely i první šance. Ve 30. minutě dostal krásný míč za obranu Štěpán Drinka, udělal kličku golmanovi a i když už se stihl vrátit obránce, uklidil míč do prázdné brány - 2:1. Bohužel poté se zranil a musel odstoupit, což bylo při jeho současné formě velké oslabení. Do poločasu jsme si vypracovali ještě tři tutovky, nejprve se dvakrát po sobě neprosadil z malého vápna Zdenda Tauchman, kterému zpětnou přihrávkou od brankové čáry nabyli Lukáš Kalenský a poté Vojta Dressler, v samostatném nájezdu na golmana neuspěl ani Lukáš Kalenský, když střílel zbrkle z dálky a kopl do drnu. Domácí měli velmi nebezpečnou situaci, kdy nejprve trefili z trestného kopu Machátem břevno a ani odražený míč se jim dopravit za záda našeho golmana nepodařilo. A asi musíme být i rádi, že souboj Martina Bartoše s domácím "tankem" Ondrou Janouchem neposoudil sudí Čožík jako penaltový. Ve druhém poločase jsme chtěli naši hru ještě vystupňovat, pokusit se vstřelit branku a minimálně vyrovnat. Ale bohužel, náš výkon nebyl ve druhém poločase dobrý, chybělo nám srdíčko, touha se porvat, touha uspět, vázla nám kombinace, byli jsme nepřesní, útočníci nepodrželi míč, neměli jsme střed hřiště. Domácí hráli zkušeně, nikam nespěchali, dá se říci, že zápas v poklidu kontrolovali. Navíc v 80. minutě přidali z penalty po faulu Martina Bartoše a bylo rozhodnuto. Nám se podařilo v nastavení ještě Mírou Lukešem po parádní přihrávce Zdendy Tauchmana snížit, ale na vyrovnání již nám v hektickém závěru nezbyl čas. Co k tomu dodat na závěr, neporazil nás soupeř, neporazil nás rozhodčí, porazili jsme se pouze sami. A pouze sami se z toho musíme dostat, za týden máme možnost složit Pod Kaštany reparát, tak věřme, že každý hráč si vezme z nezdaru ponaučení a jeho výkon bude o poznání fotbalovější a bojovnější.

Hodnocení trenérů pro tisk:

Marcel Bažík, FKNP: "Zápas dnes rozhodlo o něco víc našeho srdíčka. Soupeř se ukázal v dobrém rozpoložení a trápil nás až do konce utkání. Rozhodlo se v začátku utkání, kdy jsme se štěstím proměnili šance a body tak zůstávají doma. Rozhodčí si myslím dnes vybrali slabší den. Děkuji celému týmu za bojovný výkon".

Tomáš Navrátil, FKDK: "Utkání se mi hodnotí těžce, porážka mrzí, nebyli jsme horším týmem, v úvodu jsme si ale dali dvě vlastní banky a pak museli dotahovat. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme byli lepším týmem, ale i přes několik vyložených šancí jsme dokázali pouze snížit. Druhá půle byla vyrovnaná, nám však chyběla fotbalová kvalita a i touhu vyhrát bych si u hráčů představoval daleko větší. Domácí zvýšili z přísné penalty, naše snížení již přišlo příliš pozdě. Domácím gratuluji a děkuji našim fanouškům.Domácí zvítězili zaslouženě, rozhodně nás neporazil rozhodčí".

Diskusní téma: Utkání v Nové Pace jsme nezvládli a odešli poraženi