Úvodní utkání nového ročníku jsme nezvládli + FOTO

branky: 67. Tomáš Hamp - 33. Michael Vacek, 89. Adam Nálevka

rozhodčí: Michal Vlachý - Petr Průcha, Jiří Weisner

ŽK: 0:1

diváků: 130

sestava: A.Scharm - V.Dressler, T.Navrátil, L.Strnádek, M.Zilvar - M.Tauchman, M.Stránský, M.Bartoš (46. J.Jiřička), T.Hampl - Z.Tauchman, Š.Drinka (60. L.Kalenský)

Na toto utkání je potřeba co nejrychleji zapomenout, vůbec jsme ho nezvládli, ani přístupem, ani herně a v poslední řadě ani výsledkově. Již od úvodního hvizdu rozhodčího Vlachého jsme se trápili, působili unaveným dojmem, nevěřili jsme si a byli jsme opět hodně ztrátoví, řada i těch nejjednodušších přihrávek a odražených míčů končila na kopačkách soupeře. To bylo v ostrém kontrastu se soupeřem, ten hrál s chutí, uvolněně, příkladně bojoval a na rozdíl od nás měl hráče, kteří dovedli hru usměrnit, zpomalit, zrychlit, podržet míč a hlavně přesně přihrát a zakončit. Již v první půli jsme měli štěstí, že hosté trefili pouze břevno a několik dalších náznaků šancí nedotáhli ke gólu, ve 33. minutě však šli již zaslouženě do vedení, Lukáš Strnádek nepovedeným odkopem odevzdal míč, Martin Tauchman si s ním hrál tak dlouho, až ho ztratil a zkušený Vacek obstřelil bůhví kam vyběhnutého Ferdu - 0:1. Naše zakončení byla naopak alibistická, bez razance, bez drive, navíc výborný výkon podal vzrůstem nevelký golman v brance hostí. Do druhé půle jsme chtěli zlepšit rozehrávku ve středu hřiště, neboť ta byla v první půli doslova zoufalá, prostřídali, kýžený efekt to ale zlepšilo jen minimálně. V 66. minutě se nám podařilo po jedné z mála povedených standartek vyrovnat, bohužel to ale bylo vše. Několik dalších zakončení jsme vůbec nezvládli, naše nepřipravené střely ze střední vzdálenosti lítaly pánu bohu do oken, naše standartky to byl propadák, za takové kopy by se styděly i děti v přípravce. Soupeř hrál v závěru utkání již jen na brejky, ty měl ale velmi nebezpečné. V poslední minutě jsme měli výhodu rohového kopu, bohužel ho opět kopli velmi mizerně, hosté šli do brejku a výsledkem byla branka Nálevky - 1:2. Úplně zbytečná, je záhadou, kam Ferda vybíhal, když hráče hostí tělo na tělo atakovali dva naši hráči .... V nastavení jsme měli ještě několik rohů, vzhledem k tomu, že to ale byla naše velmi slabá disciplína, soupeř již vítězství bez problémů uhájil. Vstup do mistrovských utkání jsme si představovali úplně jinak, šanci na reparát máme příští neděli, kdy přijede Sparta Úpice. Chtěli bych poděkovat fanouškům za vytvoření velmi dobré sportovní kulisy, bohužel jsme toho nevyužili.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, FKDK: "Úvodní mistrovské utkání se nám vůbec nepovedlo. Hráli jsme bez patřičného nasazení, prohrávali většinu soubojů, byli neskutěčně ztrátoví, pomalí, nesebevědomí, bez tahu na branku a až na drobné vyjímky se vůbec nedostali do zakončení, to mělo charakter spíše propagačních střel. O body se musí hrát úplně jinak. Spoustu sil a energie nám asi sebrala i Porcinkule v sousedním Hostinném. Hosté byli fotbalovějším, i přes řadu mladíků v sestavě takticky vyspělejším týmem a vyhráli zcela zaslouženě. Ke třem bodům jim gratuluji."

Jaroslav Řeháček, SKJC: "Dnešní zápas se nám opravdu povedl, když jsme domácí tým k mnoha šancím nepustili. Naopak my jsme si jich vytvořili dostatek a dvě z toho proměnily. Když budeme takto pokračovat, tak body do tabulky budou jistě přibývat. Je potřeba pochválit mladé hráče Adama Nálevku a Jirku Matějku, kteří odehráli vynikající zápas. Spolehlivě zachytal novic v naší brance Adam Skořepa."