V Bílé Třemešné bereme proti Kocbeřím pouze bod + foto z utkání

TJ Jiskra Kocbeře - FK Dolní Kalná

4  :  3  (1 : 2)

pen. 3 : 2

branky: 34. Martin Kilevník (pen.), 51. Pavel Matějka, 66. Lukáš Novák - 27. a 64. Jarda Jiřička, 40. Zdenda Tauchman

penalty: dali Jarda Jiřička a Tomáš Hampl, nedali Martin Bartoš, Zdenda Tauchman a Vlasta Bartoš

rozhodčí: Jindřich Hanuš - Milan Fryš, Petr Skála (domácí klubový)

ŽK: 2:3

diváků: 50 (35 z Dolní Kalné)

sestava: F.Scharm - M.Zilvar, T.Navrátil, J.Navrátil (90. L.Dědek), M.Bartoš - L.Kalenský (85. Vl.Bartoš), Z.Tauchman, M.Stránský, T.Hampl - V Dressler (79. M.Lukeš), J.Jiřička

Utkání v Bílé Třemešné jsme nezvládli, byť jsme měli dostatek šancí, aby jsme v průběhu zápasu soupeři výrazněji odskočili, nepodařilo se to a tak bereme pouhý bod, neboť v penaltách jsme totálně vyhořeli. Do zápasu jsme se museli obejít bez zraněných Štěpána Drinky, Michala Najmana a Lukáš Strnádka, ostatní ale byli v pořádku a odhodlaní získat potřebné dva body, které by nám zajistily definitivní záchranu. Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný, oba týmy se sžívaly s vysokým trávníkem a podhuštěnými míči, v podstatě první vzrušení přišlo až v 18. minutě, Míra Stránský fauloval v rohu vápna domácího záložníka a rozhodčí pískl, velmi zbytečnou, ale oprávněnou, penaltu. K té se postavil zkušený Martin Kilevník, Ferda ale jeho střelu k tyči skvěle vyrazil ! Ve 26. minutě poslal do vápna domácích přesný centr Zdenda Tauchman a Jarda Jiřička byl v malém vápně nejpohotovější a nejdůraznější - 0:1. Ve 32. minutě proti nám pískl mladý rozhodčí Hanuš druhou penaltu, když vemi necitlivě posoudil souboj Zdendy Tauchmana s domácím záložníkem. Zatím co první penalta byla jasná, tak tato byla zcela vymyšlená, což potvrdili všichni aktéři včetně delegáta utkání. Míč si vzal opět bývalý divizionář Kilevník a tentokrát nezaváhal - 1:1. Ve 39. minutě podstoupil souboj s domácím golmanem Žákem Zdenda Tauchman a v pádu nás poslal do vedení - 1:2. Nutno ovšem poznamenat, že devět rozhodčích z deseti by pískalo faul na golmana. Rozhodčí Hanuš ale ne a gól tedy platil. Hlavní rozhodčí se vyznamenal ještě v začínající 45. minutě, kdy zcela nesmyslně přerušil náš slibně se rozvíjející protiútok a hvizem ukončil první poločas, byť minimálně tři minuty se nehrálo kvůli ošetřování domcího golmana. Poločas tedy 1:2 pro hosty. Hned na začátku druhé půle jsme mohli naše vedení ještě navýšit, Lukáš Kalenský se parádně prosmýkl po brankové čáře, odcentroval, ale Tomáš Hampl ve vyložené pozici trefil tyč a ani poté i na několikrát odražený míč do sítě nedopravil. V 50. minutě kopali domácí rohový kop, na precizně zahraný míč Lukáše Nováka si naskočil nikým nehlídaný Pavel Matějka a prudkou hlavičkou vyrovanal - 2:2. V 53. minutě pláchl domácí obraně Tomáš Hampl, obránce ho ve vápně podrazil, k údivu všech se ale penalta nepískala, naopak Tomáš Hampl dostal žlutou kartu za filmování. Nevídané, ne ale bohužel v českém fotbale. Přitom takovýto faul by se nechal vyučovat na seminářích rozhodčích jako přímo ukázkový. V 55. minutě poslal do vápna skvělý míč Martin Bartoš, Jarda Jiřička ale ve vyložené pozici zklamal a míč netrefil. V 63. minutě po krásném centru Zdendy Tauchmana zakončoval Jarda Jiřička, ale tentokrát přímo parádně, míč si za domácími obránci skvěle zpracoval a ještě lépe zakončil - 2:3. V 65. minutě bylo ale opět srovnáno, Kuba Navrátil fauloval nějakáých deset metrů před vápnem Martina Kilevníka, k trestnému kopu se postavil Lukáš Novák a jeho rozhodně ne gólová střela skončila v síti, tady musí zpytovat Ferda hodně svědomí - 3:3. V 72. minutě jsme mohli překlopit vedení opět na svoji stranu, Kuba Navrátil poslal do vápna parádní pas, Zdenda Tauchman si ho zpracoval a pohotově vystřelil, domácí golman Žák však střelu do šibenice famózně vytáhl. V 86. minutě jsme se dostali do dalšího gólového zakončení, Zdenda Tauchman vrátil před bránu přetažený míč, na zadní tyči ho trefil z první Míra Lukeš, bohužel však nastřelil pouze tyč. V 87. minutě jsme měli před domácí brankou neskutečný závar, ale vítězné branky jsme se nedočkali. Utkání tedy končí divokou remízou 3:3. Chtěli jsme získat druhý bod z penalt, bohužel je ale nezvládáme, tři naši střelci neproměňují a tak plusový bodík berou domácí. K jistotě záchrany nám tedy stále chybí jeden bodík .....

Hodnocení pro tisk:

Jiří Štěpař, sekretář Jiskry Kocbeře: "Předně přejeme Kubovi Navrátilovi brzké uzdravení. K samotné hře, hrálo se bojovné utkání, kdy jsme museli třikrát dotáhnout náskok soupeře. Přestože ten měl k výhře blíž, tak se šlo do penalt, které zvládl skvěle brankář Žák a vychytal nám bonusový bod. K hodnocení hostí, pokud budeme za každým pocitem křivdy hledat ovlivnění tak souhlasím, to skutečně není cesta. Příště by to chtělo trochu nadhledu, přijde mi toto vyjadřování velmi populistické a laciné a samozřejmě poškozující náš klub."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Pokud tohle má být cesta, jak se má fotbal očistit, tak to byla pořádná facka a ostuda. Utkání jsme si ale prohráli tím, že jsme nedali šance a naopak si nechali dát tři góly ze standartek. K rozhodčím se vyjadřuji jen vyjímečně a pokud, tak spíše kladně. Paradoxně nejlepším sudím byl domácí klubový Petr Skála. Hlavní arbitr Jindřich Hanuš utkání absolutně nezvládl, jeho výkon byl opravdu ostudný, a bohužel mu vůbec nepomohl ani delegovaný asistent, velezkušený Milan Fryš. Minulý týden u nás pískal také mladý rozhodčí, také chyboval, ale na lajně měl ostříleného Petra Průchu, a ten mu pomohl, poradil, podržel ho. To mi u pana Fryše chybělo, jeho vyjádření, "no někde se to naučit musí", prostě v dané situaci neberu, to je alibismus. S úsměvem dělal mrtvého brouka, přitom situace, kdy hlavní rozhodčí chyboval, měl jak na zlatém podnose, ale nezasáhl. Jsem velmi zvědavý na hodnocení komise rozhodčích na základě zprávy delegáta. Vůbec si nemyslím, byť je mi to v hodnocení domácích činovníků podsouváno, že utkání bylo někým či nějak ovlivněno, věřím, že nebylo, jen si prostě nedokážu vysvětlit zkraty rozhodčího Hanuše, pískal nám již jednou na jaře Pod Kaštany a pískal velmi dobře. Tohle prostě fotbalu nepřidá, naopak mu to nesmírně škodí. Ale musím zdůraznit, že jsme si utkání prohráli pouze a jenom sami, vše jsme měli ve svých rukou, ale díky naší laxní koncovce máme jen bod. Další mečbol máme v sobotu Pod Kaštany proti Spartě Úpice, tak věřme, že se povede ho proměnit. Synovi Kubovi přeji po nezaviněnéné srážce s Lukášem Novákem brzké uzdravení a návrat na zelený pažit."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: V Bílé Třemešné bereme proti Kocbeřím pouze bod !