V další přípravě vítězství nad kvalitní Jilemnicí !

Další přípravné utkání jsme sehráli téměř za jarního počasí na UMT ve Vrchlabí, kde jsme přivítali druhý tým okresního přeboru semilska SK Jilemnice. Mladý, běhavý soupeř sehrál velmi kvalitní utkání, kterému jsme nabídli díky liknavé koncovce v závěru téměř šanci na vyrovnání !

FK Dolní Kalná - SK Jilemnice   2 : 1 ( 1 : 0 )

branky: 4. Tomáš Jiřička, 55. Štěpán Drinka

rozhodčí: Luboš Rolf

diváků: 20

sestava: Ulrych-Dohnal, J.Navrátil, Tauchman, Strnádek-Najman, M.Šulc, Hampl, M.Bartoš-T.Jiřička, V.Kodytek. Průběžně střídali: Š.Drinka, M.Ježek, D.Ježek

Do utkání jsme vlétli jako uragán a z první akce, kdy Miloš Šulc vysunul pěknou přihrávkou Tomáše Jiřičku, se ujali vedení. Celý první poločas jsme měli navrch, připravili si řadu šancí, ale naše finální fáze a zejména koncovka byla žalostná. Spoustu míčů jsme snad ve snaze někomu nahrát jen naivně odevzdali soupeři. Soupeř měl několik brejků, ve kterých nás podržel Vilda, navíc trefil jednou tyč. Takže místo toho, aby byl stav 4:1, jsme vedli v poločase nejtěsnějším rozdílem 1:0. Do druhé půle nastoupila daleko lépe Jilemnice a dobrých dvacet minut byla výrazně lepším týmem. Paradoxně nám se vydařila jedna akce, Michal Najman našel přesným centrem na zadní tyči Štěpána Drinku a tomu stačilo jen nastavit placírku - 2:0. Soupeř nás ale nadále mačkal, několikrát nás zachraňoval Vilda. Ve druhé půli poločasu jsme hru opět vyrovnali, měli další šance, ale bohužel je opět neproměnili, z toho tři byly z kategorie tutovek. V závěru nás soupeř zaslouženě potrestal, když střela z vápna se otřela o pozadí Tauchmana a Vilda již nestihl zareagovat - 2:1. Velmi dobré utkání tak končí naším vítězstvím, kdyby to skončilo 7:3 pro nás, bylo by to vzhledem k šancím asi objektivní, vzhledem k hernímu projevu obou mužstev by však utkání slušela spíše remíza. Se spoustou pasáží panuje spokojenost, rozhodně však ne s řešením finální fáze. Někteří hráči by měli převést kvalitu z úst na trávník do svého herního projevu. Za týden nás čeká opět druhý tým okresního přeboru, tentokrát trutnovska, FC Rudník.

Diskusní téma: V další přípravě vítězství nad kvalitní Jilemnicí !