V důležitém utkání s rezervou Jičína zůstaly body Pod Kaštany + FOTO

FK Dolní Kalná - SK Jičín "B"

5  :  2  ( 1 : 0 )

branky: 45. Lukáš Kalenský, 55., 84. Tomáš Hampl, 57. Vojta Dressler, 70. Míra Stránský - 69. Jarda Řeháček, 90. Vojta Štěpánek

rozhodčí: Jan Kubánek - Petr Průcha, Tomáš Ryšálek

delegát KFS: Lukáš Vojtěch

ŽK: 0:3

diváků: 120

Jarní tažení za záchranou 1.B třídy pokračuje, náš dům, náš hrad, pátý domácí zápas a páté vítězství, z 15 možných zisk 14 bodů !! V sobotním proslunněném odpoledni dorazila Pod Kaštany rezerva SK Jičín, která se dostala vlivem souběžně hraného utkání "A" týmu v Dobrušce do personálních problémů a tak zaskočit muselo několik "veteránů", jejichž kopačky již dávno visí na hřebíku. Hosté zaparkovali před vlastním vápnem ne jak se říká autobus, ale přímo celou vlakovou soupravu, a tak fotbal se změnil na dobývání. Již po úvodní desetiminutovce mohlo být o výsledku rozhodnuto, ale tutovky jsme neproměnili, nastřelili i břevno a pak se trápili. Velezkušený stoper Olda Velich obranný val perfektně organizoval, domácím chyběl pohyb, moment překvapení, rychlejší provedení a zejména hra dopředu. Ve 32. jsme se dostali do vedení, po tříminutové diskusi však byla branka kvůli ruce Martina Bartoše odvolána. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, na domácí branku vystřelil (odcentroval ?) Lukáš Kalenský a jeho oblouček od postranní čáry z dobrých třiceti metrů přelétl dvoumetrového golmana Nechanického a skončil k překvapení všech na zadní tyči - 1:0. Do druhé půle jsme se tedy uklidnili, zlepšili jsme pohyb, zrychlili hru a najednou se za obranu soupeře dostávali čím dál snadněji a zejména častěji. Naši dominaci potvrdil v 55. minutě krásnou brankou Tomáš Hampl, který se parádně uvolnil a nedal golmanovi Jičína žádnou šanci zasáhnout - 2:0. V 57. minutě dostal parádní přihrávku za obranu Vojta Dressler a suverenně proměnil - 3:0. V 60. minutě trefil Jarda Jiřička po další krásné akci tyč, v 68. minutě hosté po rohovém kopu a zaváhání našeho golmana snížíli na 3:1. Jenže hned minutu na to viděli natěšení diváci nejhezčí branku utkání, Míra Stránský potáhl míč středem hřiště, z dvadvaceti metrů napřáhl a jeho pumelenice skončila přesně v šibenici, nádherná branka - 4:1. V 84. minutě poslal za obranu krásný pas Kuba Navrátil, Tomáš Hampl si ho šikovně zpracoval a opět nedal golmanovi Jičína šanci - 5:1. V poslední minutě jsme si opět "zdřímli" u ojedinělého výpadu hostů a Vojta Štěpánek nás potrestal - 5:2. Co říci závěrem. Důležité utkání jsme bodově zvládli. Žacléř dostal devět branek, ale ten chtěl hrát fotbal, Jičín přijel bránit a dostat co nejméně branek, nám tento styl nesedí, hrát do plných neumíme. Ono to vypadá jednoduše, ale je to o určité herní kvalitě, o pohybu bez míče, o rychlosti  a hlavně o trpělivosti. Divák je namlsaný, každému by chtěl dát deset branek, ono to ale pokaždé nejde. Znovu je ale potřeba zdůraznit, že je nesmírně důležité, že jsme jako celek utkání zvládli. Soupěři je potřeba vyjádřit obdiv. Vzhledem k zaváhání našich soupeřů (Kobylice prohráli ve Skřivanech 4:2 a Kocbeře v Úpici 4:3) máme situaci zcela ve svých rukou a k jistotě záchrany nám stačí dva body. Ale pozor, poslední krok bývá nejtěžší ....

Hodnocení trenérů pro tisk:

Tomáš Navrátil, FKDK: "Vítězství proti defenzivně laděné "staré gardě" Jičína se nerodilo vůbec lehce, dlouho jsme nemohli najít recept na dobře ogranizovanou obrannou hru soupeře, navíc jsme měli přímo zoufalou koncovku. Vysvobodil nás až šťastný gól v nastavení první půle, kdy Lukáš Kalenský přehodil centrem od postranní čáry více jak dvoumetrového golmana Nechanického. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, zrychlili hru a přidali další potřebné branky, kterých ale mělo být daleko více, šancí jsme měli minimálně na dva zápasy. Počítají se ale důležité body a ty zůstaly Pod Kaštany !"

Petr Beneš, SKJC: "Vzhledem k tomu, že jsme měli 5 borců,kterým bylo dohromady 300 let, je výsledek utkání pro nás nepodstatný,nejdůležitější bylo přežít ve zdraví, a to se povedlo. Škoda, že jsme inkasovali v úplně poslední vteřině 1. poločasu z nepovedeného centru, který zapadl pod břevno,první branku. 2.půle nás již kondičně doběhla a výsledek je, jaký je.Zá dva vstřelené góly jsme rádi, odehráli jsme to se ctí a klukům děkuji, že se toho takto zhostili. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Diskusní téma: V důležitém utkání s rezervou Jičína zůstaly body Pod Kaštany