V generálce zvítězilo áčko nad Roztoky 5:3 !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Roztoky u Jilemnice   5 : 3 ( 3 : 1 )

branky: J.Navrátil, J.Jiřička (pen.), D.Ježek, Dohnal, V.Kodytek

rozhodčí: Přiklopil

diváků: 50

sestava: Kašpar-Vaněk, Strnádek, Navrátil, Kozák-Zilvar, A.Kodytek, M.Bartoš, J.Jiřička-V.Kodytek, Dohnal. Průběžně sřídali: M.Ježek, D.Ježek, M.Lukeš, Tauchman

Generálka na mistrovskou soutěž nám příliš herně nevyšla. Sice jsme dali pět branek (z toho ale dvě velmi šťastné a jednu z penalty), naše hra směrem dopředu však postrádala větší fotbalovou kvalitu, přesnost, rychlost a zakončení. Opět jsme se nevyvarovali několika chyb v defenzivní činnosti a soupeř nás třikrát potrestal, když navíc nastřelil ještě dvě břevna. Po vyrovnaném úvodu utkání jsme postupně začínali přebírat iniciativu, ale jako první jsme inkasovali. Jarda Jiřička ztratil lacině při zpracování míč, toho se zmocnil soupeř a krásnou střelou se z dobrých 25 metrů gólově prosadil - 0:1. Jenže ani ne za minutu bylo vyrovnáno, Kuba Navrátil poslal z půlky hřiště dlouhý pas směrem na roztockou branku a ten skončil až v síti za překvapeným, a zřejmě sluncem oslněným, golmanem soupeře - 1:1. Ve 22. minutě nás poslal do vedení z penalty po faulu na Víťu Kodytka Jarda Jarda Jiřička - 2:1. Ve 34. minutě se prosadil střelou z vápna David Ježek, opět velmi šťastný gól, lehoučká střela proklouzla pod golmanovým tělem do sítě - 3:1. Ač jsme si řekli, že ve druhém poločase zvýšíme ofenzivní obrátky a pokusíme se vstřelit co nejvíce branek, za pět minut bylo paradoxně vyrovnáno, když nás hosté dvakrát potrestali ze standartní situace. Poprvé se prosadili po dlouhém autovém vhazování a podruhé po rohovém kopu. Naše hra byla v těchto fázích velmi neurovnaná, kostrbatá a hlavně bez pohybu. V poslední třetině utkání jsme opět zabrali a podařilo se nám vstřelit dvě branky (David Dohnal a Víťa Kodytek) a ještě jsme trefili břevno. Spokojenost však rozhodně nemůže panovat, pokud bychom se takovýmto výkonem prezentovali ve Starých Bukách v úvodním kole 1.B třídy, se zlou bychom se potázali. Na pátečním tréninku se zaměříme na standartní situace a organizaci hry v defenzivní fázi. Tam máme velké rezervy. V sobotu začínáme naostro, tak věřme, že vstup do sezony se nám povede, byť proti nám bude stát soupeř nadmítu kvalitní !

Diskusní téma: V generálce zvítězilo áčko nad Roztoky 5:3 !