V krásném areálu první venkovní utkání áčku hlavně výsledkově nevyšlo

Utkání na perfektním trávníku chlumeckého "letiště" nakonec skončilo po bezbrankovém poločase pro hosty debaklem. Přitom na hřišti tomu vůbec nic nenasvědčovalo, naopak, hosté byli po většinu utkání aktivnějším týmem a vypracovali si spoustu šancí, jenže koncovka byla tentokrát největší slabinou. Zatímco v prvním poločase se ani jedno mužstvo střelecky neprosadilo, v tom druhém se s brankami doslova roztrhl pytel. Domácí se dostali za úmorného vedra do vedení hned zkraje druhého poločasu, centr ze strany vyrazil gólman Scharm "jen" na břevno a před Hubeným již stála díky nereakci našich obránců prázdná brána - 1:0. V 57. minutě vyrovnal náš nejlepší hráč Zdenda Tauchman, napřáhl z dobrých 35 metrů a jeho plachtící oblouček nachytal domácího téměř dvoumetrového gólmana na švestkách - 1:1. Hosté se však neradovali dlouho, hned v 58. minutě kopali domácí trestný kop z brankové čáry, přízemní střelu gólman Scharm opět "jen" vyrazil a střídající kanonýr Dvořák se z jednoduché dorážky nemýlil - 2:1. Hosté se však rychle oklepali, v 59. minutě zahráli na levé straně rychle autové vhazování, za obranu se dostal Martin Tauchman, přesnou přízemní přihrávkou našel svého bratra Zdendu a ten prudkou přízemní střelou na zadní tyč vyrovnal - 2:2. Pro hosty to vypadalo v této pasáži utkání velmi nadějně, měli dobré čtyři stoprocentní šance, ale neprosadili se. A to je stálo body. V 69. minutě kopali domácí z nikterak zajímavé vzdálenosti trestný kop, naši hráči v čele s gólmanem se věnovali všemu jinému než hře a míči a toho využil opět Dvořák, zaběhl si mezi stopery a gólmana a lehkou tečí poslal domácí znovu do vedení - 3:2. To byla sprcha, ze které už se hosté bohužel do konce utkání nevzpamatovali, naopak, v pohodě hrající domácí jim na cestu přibalili ještě další dvě branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Hodnocení trenérů:
Martin Firbacher, trenér (domácí):

Dnes bylo v Chlumci k vidění určitě nadstandartní utkání k jehož zajímavému průběhu přispěla obě mužstva. Viděli jsme krásné branky, spoustu neproměněných šancí, školácké chyby, emoce. Nakonec jsme byli spíše šťastnější. Soupeř se u nás předvedl ve velmi dobrém světle. Za úvodní dvě výhry jsme moc rádi, určitě nám dodají chuť do další práce. Díky celému kolektivu i fanouškům.

Tomáš Navrátil st., trenér (hosté):
Souhlasím s domácím trenérem, velmi solidní utkání, jen doplním, že na parádním pažitu, ale za úmorného vedra. Dnes jsme ztratili body díky své chabé koncovce, šancí jsme měli nespočet, domácí nás potrestali a vyučili z produktivity. Hezky se sice poslouchá, že hrajeme dobrý fotbal, že jsme byli lepší, výsledek je ale bohužel takový, že jsme dostali bůra. Chtěli jsme navázat na úspěšné domácí zápasy, bohužel se nám to ne až tak úplně povedlo. Nedali jsme šance, to je hlavní příčina, ale tentokrát jsme nešli úspěchu tolik naproti, Štěpán Drinka byl v útoku díky svému stavu ani ne poloviční, ve středu zálohy pracoval pouze Zdenda Tauchman, Dan Navrátil nejen že toho ani zdaleka tolik nenaběhal, ale nešla mu ani přihrávka. Lukášovi Kalenskému zvlhl střelný prach, ono se ale musí bojovat, i když to tolik nejde. V přechodové fázi jsme byli hodně nepřesní, spousta míčů končila na nohách soupeře. Gólman, to je omletá písnička. Samozřejmě, že po boji je každý králem, ale tohle vědět, přistoupím na variantu, kterou jsem měl před utkáním připravenou a již ji nebudu na poslední chvíli měnit, pomohlo by to rodinným vztahům, fotbalu a v konečném efektu věřím, že hlavně výsledku. No nic, musíme se oklepat, poučit (ne se nasr...), makat dál a body určitě přijdou, hlavně nevěšet hlavu a nepodělat se. Domácímu sympatickému mladému týmu gratuluji k vítězství a kalenským fanouškům děkuji za podporu.

FK Chlumec nad Cidlinou "C" - FK Dolní Kalná "A" 5:2 (0:0)
Branky:
 49. Hubený, 64., 69., 83. Dvořák, 82. Vopátka – 57., 59. Zd.Tauchman
Rozhodčí: Kriegler - Votava, Kiec
ŽK: 1:3 (77. Kučera - 26. T.Navrátil, 30. J.Navrátil, 34. Zilvar)
Diváků: 70 (25 z Dolní Kalné - děkujeme!)
Sestava: A.Scharm - J.Navrátil, T.Navrátil, M.Stránský, M.Zilvar (83. M.Bartoš) - T.Hampl, Z.Tauchman, D.Navrátil (78. J.Jiřička), L.Kalenský - Š.Drinka (46. M.Slavík), M.Tauchman

Diskusní téma: V krásném areálu první venkovní utkání áčku hlavně výsledkově nevyšlo