V Miletíně jsme odehráli důstojné utkání, na body to ale nestačilo

SK Miletín - FK Dolní Kalná   4 : 2 ( 2 : 0 )

branky: 49., 70. Hátle, 20. Machačka, 45. Němeček (pen.) - 74. a 84. J.Jiřička (obě. z pen.)

rozhodčí: Kudláček - Horský, Jehlička

ŽK: 1:1

diváků: 100

sestava: Scharm - Zilvar, J.Navrátil, A.Kodytek (54. J.Kalenský), Dědek - Lukeš (82. Sobotka), Stránský, J.Jiřička, L.Kalenský - Dressler, J.Strnádek. Připraven ještě M.Mikulka

K utkání do Miletína jsme odjížděli s obavami, neboť z rúzných důvodů nám chybělo několik hráčů základní sestavy, nakonec jsme však špatný zápas neodehráli, domácí měli sice převahu, místy velmi výraznou, ale jejich výkon byl takový mdlý a nám dával šanci na dobrý výsledek. Bohužel tentokrát jsme dostali velmi laciné branky a samy tři velmi dobré šance nevyužili. Ve hře nás držela i nemohoucnost domácích v koncovce a štestí, neboť miletínští trefili dvakrát tyč. Úvodní čtvrthodinka byla taková oťukávací, domácí měli sice daleko více ze hry, ale do zakončení se vůbec nedostali. Naopak v 17. minutě jsme mohli jít do vedení my, Tonda Kodytek vysunul skvělým pasem Vojtu Dresslera, tomu ale ukopl míč v poslední chvíli zkušený Machačka. Ve 20. minutě zbytečně fauloval Kuba Navrátil a nikterak nebezpečný trestný kop Machačky z 22 metrů skončil bohužel v naší síti, velmi laciná branka - 1:0. Ve 38. minutě má na kopačce vyrovnání Vojta Dressler, ale jeho slabou střelu z malého vápna domácí golman v pohodě chytá. Ve 39. minutě mají z úhlu tutovku hosté, ale Ferda ji nohama skvěle likviduje. Když už se zdá, že do kabin odejdeme s přijatelným výsledkem, udělá Láďa Dědek zbytečnou ruku a domácí z penalty zvyšuji na 2:0, ihned poté rozhodčí Kudláček první poločas končí. Úvod druhého poločasu nám opět, stejně jako minulý týden, nevyšel, branka, jakou ale domácí ve 49. minutě vstřelili, by mohla být promítána v silvestrovských sestřizích. Dobrých osm metrů vysoký Hátleho lob padal do naší brány snad čtrnáct dní, přesto ho Ferda pustil, velká škoda. V 50. minutě mohli přidat domácí další branku, ale po parádní střele domácího hráče nás zachránilo břevno. V 57. minutě mají domácí další tutovku, Ferda je ale tentokrát na místě a následně je faulován. V 65. minutě má Vojta Dressler tutovku jako hrom, zcela sám na malém vápně před golmanem Richterem však vystřelil velmi slabě a nechal vyniknout domácího golmana. V 66. minutě trefují domácí po trestném kopu tyč, v 70. minutě již však zyšují po parádě Hátleho, který si pohrál s Martinem Zilvarem a parádní střelou trefil šibenici, na 4:0. V závěru utkání se dostáváme opět trochu více do hry a v 74. minutě přichází odměna, domácí hráč zahrál pod tlakem ve vápně rukou a nařízenou penaltu Jarda Jiřička bezpečně proměnil - 4:1. V 84. minutě se prodral po rodinné spolupráci do vápna Lukáš Kalenský, byl faulován a i druhou penaltu Jarda Jiřička nekompromisně proměnil - 4:2. I přes prohru bych chtěl klukům za výkon poděkovat, obzlášť pak veteránům Pepovi Kalenskému a Davidu Sobotkovi, kteří nám ochotně vypomohli.

Diskusní téma: V Miletíně jsme odehráli důstojné utkání, na body to ale nestačilo