V nervy drásajícím utkání porazilo áčko Železnici

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Železnice   3 : 2 ( 2 : 0 )

branky: 25. a 70. Tomáš Jiřička, 25. Víťa Kodytek - 78. Beránek, 81. Nožička

rozhodčí: Valihora - Jehlička, Krucký

ŽK: 0 : 2

diváků: 105

sestava: Ulrych - D.Ježek (61. Dohnal), J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek - Najman, M.Bartoš, M.Šulc, Hampl - T.Jiřička (75. M.Lukeš, 88. M.Ježek), V.Kodytek (71. Š.Drinka)

V tomto utkání jsme museli zvítězit, abychom si udrželi šanci na záchranu 1.B třídy. Povedlo se, ale radovat se ještě v žádném případě nemůžeme. V prvním poločase jsme byli rozhodně aktivnějším týmem, první tutovku Víťa Kodytek sice ještě nedal, ale ve 20. minutě již se po propadlém rohovém kopu prosadil - 1:0. O pět minut později bylo ještě veseleji, hostujícího obránce obral o míč Tomáš Jiřička a svůj návrat na zelený pažit oslavil přesnou střelou kolem vyběhnuvšího golmana Šuka - 2:0. Hosté měli v první půli pár závarů po standartkách, ale do vyložené šance se nedostali.  Ve druhé půli hosté zabrali, naopak my jsme začali postupně odpadávat. Naštěstí vzadu byl výtečný Kuba Navrátil, který veškerá nebezpečí hostů včas uhasil. V 70. minutě jsme využili zaváhání železnického obránce, Tomáš Jiřička běžel sám na Šuka a skvěle ho obstřelil - 3:0. Tomu se říká produktivita. Dva měsíce bez fotbalu, dvě šance, dva góly !  Další velkou šanci měl Miloš Šulc, toho ale fantastickým zákrokem vychytal Šuk. To bylo ale z naší strany vše a nastalo peklo. Nestíhali jsme vůbec nic, byli všude pozdě, souboje jen stínovali, hosté nás mačkali jak citron a podařilo se jim snížit. V 78.minutě dostal Beránek krásný míč mezi naše rozestoupené stopery a prostřelil Vildu - 3:1. O tři minuty později bylo ještě hůře, hosté zahráli precizně trestný kop, na zadní tyč si naběhl zcela osamocený Nožička a jeho přesnou hlavičku zastavila až síť - 3:2. Byli jsme zralí na ručník a modlili se, aby už byl konec. Hosté se hnali za vyrovnáním a nebyli k němu daleko, ale při nás stálo neskutečné štěstí, když Bíškovi se před zcela prázdnou bránou zamotal míč mezi nohy a naši beci ho stihli odkopnout. V 92. minutě sudí Valihora utkání ukončil a nám spadl velký kámen ze srdce. Radost propukla obzvláště po informaci z Miletína, kde náš konkuret v boji o záchranu prohrál 3:2.

Za týden hraje áčko poslední utkání letošní sezony v Nemyčevsi. A půjde opravdu o hodně, do boje o Černého Petra se zapojilo překvapivě i Kopidlno, když doma prohrálo duel s Bílou Třemešnou. O třetím sestupujícím z trojice Dolní Kalná,Kocbeře a Kopidlno se tak rozhodně až v posledním kole. Nejnevýhodnější  pozici mají Kocbeře, my i Kopidlno to máme ve svých rukou. To jsou však vše jen papírové předpoklady, a ty se mohou od reality lišit, to už se ve fotbale stalo nejednou. Věřme, že se rozhodne pouze na hřištích.

Diskusní téma: V nervy drásajícím utkání porazilo áčko Železnici