FK Dolní Kalná - SK Jičín   3 : 1 ( 0 : 1 )

branky: 53.Míra Stránský, 81.Martin Bartoš, 86. Štěpán Drinka - 31. Matěj Zítka

rozhodčí: Jan Lukes - Jakub Nymsa, Josef Janota

ŽK: 4:1

diváků: 220

sestava: A.Scharm - Ma.Stránský, J.Navrátil, L.Strnádek, M.Bartoš - Š.Drinka (90. D.Ježek), Mi.Stránský, M.Najman (70.L.Kalenský), T.Hampl (89. L.Dědek) - V.Kodytek (74.M.Lukeš), V.Dressler (88. J.Stránský)

V předkole poháru KFS jsme nemohli dostat silnějšího soupeře, mladý ambiciozní tým z města pohádek si přijel Pod Kaštany pro postup, tvrdě však narazil. Domácí podali výborný výkon podpořený nasazením a bojovností a za úspěchem ho hnalo výtečné publikum. Byl to zápas s velkým "Z", takových kalenský fotbal moc nepamatuje. Hosté nastoupili až na nemocného kapitána Ulvra kompletní, domácím chyběla trojice Jarda Jiřička, Tonda Kodytek a Martin Zilvar. Úvod utkání patřil překvapivě domácím, do žádné kloudné akce se však nedostali. Až v 19. minutě, kdy již se začala hra vyrovnávat, vysunul Míra Stránský Štěpána Drinku, ten však zcela sám před golmanem netrefil bránu. To byla tutovka jako hrom. Ve 29. minutě se vyznamenal domácí golman Ferda Scharm, když vytáhl ze šibenice krásnou střelu jičínského záložníka. Ve 31. minutě však chyboval, když pustil mezi prsty střelu Zíky - 0:1. To byla pro domácí vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání ledová sprcha. Ve 35.minutě mohlo být vyrovnáno, Tomáš Hampl vysunul Míru Stránského, ten se ještě snažil nahrát, míč se dostal k Víťovi Kodytkovi který ho z malého vápna napálil do břevna !  Do poločasu již k vidění nebyla ani jedna šance, přesně po uplynutí 45. minuty rozhodčí Lukes první poločas ukončil. Druhý poločas zahájili hosté náporem, ale do žádné šance se nedostali. V 52. minutě hosté neodvrátili ze svého vápna míč, ten propadl k Mírovi Stránskému, který ho napálil z voleje přesně k tyči - vyrovnáno 1:1 !. V 60. minutě se po dlouhém nákopu Martina Bartoše dostal za obranu Vojta Dressler, ale svoje zakončení poslal ve vyložené šanci zcela sám před golmanem vedle. Hosté mohli jít do vedení z necitlivě nařízeného nepřímého volného kopu za malou domů, ale z osmi metrů hradbu domácích hráčů neprostřelili. Další šanci hostů měl ofenzivní Vladeka, ale ztroskotal na skvělém zákroku našeho golmana. Hrálo se nahoru dolů, hosté byli více na míči, ale do šancí se nedostávali, naši branku ohrožovali pouze centrovanými míči, těm ale chyběla přesnost. V 81.minutě kalenský stánek explodoval, Martin Bartoš vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů tvrdě na přední tyč, míč dostal na mokré trávě odskok a skončil v sítí - 2:1 ! Cítíme šanci, hosté z Jičína jsou naopak jak opaření. V 86. minutě zkázu hostí dokonáváme, přetažený centr vrátil Tomáš Hampl netradičně hlavou před bránu a Štěpán Drinka již jen míč dorazil do prázdné brány - 3:1. Diváci šílí, Pod Kaštany je to jak v úle. Utkání kontrolujeme, hosté již nemají vůbec nic, naopak my ještě jednu megatutovku, když se za obranou zjevil zcela osamocený Láďa Dědek, ale asi mu již bylo soupeře líto a slaboučkou střelu poslal vedle. Po tříminutovém nastavení utkání rozhodčí Lukes končí. Překvapivě, ale zcela zaslouženě, vítězíme, tohle čekal málokdo ! Hráči zaslouží velkou pochvalu, do jednoho včetně střídajících, stejně tak diváci, kteří byli, zejména po vyrovnávací brance, ne dvanáctým, ale třináctým hráčem. V dalším kole náš čeká v neděli Miletín.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: "Obávali jsme se debaklu, nakonec jsme ale sehráli zcela vyrovnanou partii a vzhledem k poměru brankových příležitostí zcela zaslouženě zvítězili. Utkání mělo úplně vše, nasazení, branky, skvělou diváckou kulisu, klukům děkuji za předvedený výkon, vítězství si před skvělými fanoušky zasloužili. Soupeři se utkání nepovedlo, jednoznačně by nás měl přehrát, a to se nestalo, o to více si cením hodnocení trenéra soupeře. Těšíme se na první kolo, ve kterém přivítáme v neděli SK Miletín."

Pavel Obermajer, trenér SK Jičín: "Pokud zahraje 60% mužstva svůj podprůměr, tak nemůžete myslet na dobrý výsledek. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Pro nás facka. Uvidíme, jak se z tohoto zápasu poučíme."

Diskusní téma: V poháru KFS jdeme dál!

Referát z utkání ze stránek SK Jičín

Tomáš Navrátil st. | 06.08.2020

K Předkolu Poháru hejtmana KHK jsme cestovali do Dolní Kalné na hřiště účastníka 1. B třídy. Rozdíl dvou tříd nás posadil do role favorita. Zpočátku se hrálo vyrovnané utkání, v 5. střílí nebezpečně z dálky Matějka, ve 14. se po TK neúspěšně vrhal po hlavičce v nadějné pozici domácí útočník. V 19. po naší chybě jdou domácí 4 na 2, ale střela končí těsně vedle naší levé tyče. Ve 31. vysunul napravo Vladeka Zitku a ten prostřelil domácího brankáře - 0 : 1!! Ve 35. po závaru trefují domácí břevno naší branky. Do poločasu se stav již nezměnil. Do 2. poločasu jsme chtěli hrát trpělivě a přidat druhou branku - bohužel, opak byl pravdou. V 52. po TK před naším vápnem se míč dostal na hranici vápna k domácímu Stránskému a ten střelou k levé tyči srovnává na 1 : 1!! Domácím narostla křídla, bylo jich plné hřiště a začínali nás přehrávat. V 60. po hrozné chybě ve středu obrany domácí útočník sám proti Miechovi střílí naštěstí jen těsně vedle pravé tyče naší branky. V 61. po centru zprava nabíhající Mohamed střílí vedle. V 63. po malé domů domácích kopeme z 10 m nepřímý volný kop, ale houštinu těl na brankové čáře jsme neprostřelili. V 81. po rohu domácích nestačil Miech na střelu Bartoše zpoza vápna a míč končí na bližší tyči v síti - 2 : 1. To už je pro Jičín těžká rána, nic se nedaří, domácí nadšeně bojují a po TK v 86. zvyšují Drinkou na 3 : 1. S tímto výsledkem opařený Jičín již neměl šanci, ani čas nic udělat a tak je velké překvapení na světě. Končíme v předkole po výkonu, který hlavně ve 2. poločase neměl nic společného s Krajským přeborem!!!!