V poháru končíme, nad naše síly byly Hořice !

Předkolo poháru hejtmana Královéhradeckého kraje

FK Dolní Kalná - TJ Jiskra Hořice    1 : 4 ( 1 : 0 )

branky: 5. M.Bartoš (pen.) - 60., 60., 70. Neumann, 55. Kněžourek

rozhodčí: J.Franěk - Beránek, Pilný

ŽK:  2:3

diváků: 120 platících (+ 50 kempařů)

sestava: Ulrych - Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek (59. Zilvar) - Š.Drinka, M.Šulc (83. M.Ježek), M.Bartoš (70. M.Lukeš), Hampl - Dressler (53. D.Ježek), V.Kodytek (70. Bélik)

Pod Kaštany zavítal v předkole poháru hejtmana velmi atraktivní soupeř, mužstvo krajského přeboru TJ Jiskra Hořice. V prvním poločase ale na hřišti dominovali domácí a na mladého golmana Tomáška se valilo jedno zakončení za druhým. Již ve druhé minutě mohli jít domácí do vedení, ale po nedorozumění hostí zvonila jen tyč a jelikož Vojta Dressler není David Lafata, branku jsme po odrazu míče zpět do pole nevstřelili. V 5. minutě již jsme se ale radovali, Kuba Navrátil poslal milimetrový pas za obranu na rozběhnutého Víťu Kodytka, toho fauloval vyběhnuvší golman Tomášek a kopali jsme penaltu. Tu proměnil velmi zkušeně Martin Bartoš - 1:0. Kdo očekával, že se hosté zvednou, byl zklamán. Naopak, domácí i nadále útočili, dostávali se do šancí, ale v těch jim chybělo více fotbalového umu, důrazu, rychlosti a momentu překvapení. Hosté naopak vyjma několika standartek golmana Ulrycha vůbec neohrozili. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0, což byl výsledek, který nevyjadřoval poměr sil v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Ve druhé půli hosté přidali, naopak my jsme začali postupně odpadat. V 55. minutě si udělal mladičký Kněžourek z Ládi Dědka pouťovou atrakci a přízemní střelou na přední tyč vyrovnal. 60. minuta poté utkání definitivně rozhodla, v rozmezí 45 vteřin jsme dostali dvě zcela zbytečně branky a utkání definitivně ztratili. Nejprve jsme vydláždili ulici středem hřiště, několikrát se uklonili hostujícímu driblérovi a ten neměl problém po sedmdesátimetrovém sólu skorovat. Pak si chtěl zahrát na Lionela Messiho Martin Bartoš, výsledkem byla ale třetí branka v naší síti. Čtvrtý hřebíček nám zatloukl v 70. minutě svojí třetí brankou důrazný Neumann. V závěrečné dvacetiminutovce jsme hru vyrovnali, chtěli výsledek ještě zkorigovat, ale v kombinaci s nedostatkem fyzických sil nám odešla, zejména u středových hráčů, předfinální a finální přihrávka. Soupeř hru kontroloval a utkání dovedl s přehledem do vítězného konce. Utkání odřídila velmi dobře trojice rozhodčích, spokojeni byli i diváci, viděli pět branek a na začátek sezony velmi slušný fotbal. Po utkání musel bohužel odjet do nemocnice Martin Bélik, který na hřišti nekontrolovatelně upadl, a s podezřením na otřes mozku si ho v nemocnici nechali na pozorování. Přejeme mu brzké uzdravení !

Hodnocení pro tisk a web KFS:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V 1.poločase jsme překvapivě dominovali, ale bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku,kdyby to bylo 3:0, nemohl by se nikdo divit, šancí jsme měli nespočet, naopak hosté na naši bránu vůbec nevystřelili. Ve druhé půli převzal otěže soupeř a během několika minut jsme utkání zbytečně ztratili. V závěru jsme se snažili alespoň o úpravu výsledku, ale chyběla nám kvalita a kondice. Kluky ale musím pochválit, odměnou jim byly dotazy kempařů, které mužstvo že to hraje ten krajský přebor. Zamrzí urážky realizačního týmu hostí za rozhodnutého stavu 1:4, ale to náš velmi dobrý výkon ani areál nesnižuje. Pokud budeme schopni na tento výkon navázat v mistrovské soutěži, neměli bychom mít větší problémy. U soupeře o tom, byť jim samozřejmě přeji hodně úspěchů v krajském přeboru, přesvědčen nejsem."

Josef Vydra, ved.mužstva HOŘ: "Zápas na malém hřišti plný soubojů - to jsme čekali a přesto se s tím nedokázali dlouho vyrovnat.První poločas nás domácí notně trápili. Ve druhém jsme už dominovali a zaslouženě vyhráli."

Diskusní téma: V poháru končíme, nad naše síly byly Hořice !