V prvním jarním utkání rozstřílelo áčko Staré Buky !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Staré Buky   5 : 0 ( 2 : 0 )

ŽK: J.Navrátil, Hampl, M.Šulc - Pelc, Záplata, Makovský

sestavy:

FKDK: Ulrych - Dohnal, J.Navrátil, Dědek, Strnádek - Najman (78. Tauchman), Hampl, M.Šulc (80.M.Ježek), J.Jiřička - T.Jiřička (67. T.Jiřička), V.Kodytek (64. D.Ježek)

St.Buky: Pelc - Dušek, Záplata, Makovský, Palinkáš (57.Mucudis) - Knap, Pištora, Tošovský (82. Němeček), Trunkát - Křižovič, Šošovička (46. Týnek)

diváků: 130

První mistrovské utkání jsme zvládli, zejména výsledek předčil naše očekávání. Stál proti nám velmi dobře připravený soupeř, my jsme nemohli počítat s Tondou Kodytkem a Martinem Bartošem, kteří byli pracovně mimo. Kluci, kteří do zápasu nastoupili, zaslouží velké poděkování, stejně tak správce pan Pokorný, který připravil na danou roční dobu skvělý pažit. Diváci se za krásného, téměř letního, počasí skvěle bavili, poprvé jsme využili nové kabiny, což ocenili nejen hráči obou týmů, ale i diváci. Úvod utkání byl opatrný z obou stran, ale hned ve 4. minutě nám pořádně zatrnulo, naštěstí "kop" Lukáše Strnádka rozhodčí jako penaltový neposoudil. V první dvacetiminutovce to byla z obou stran spíše holomajzna, ve které ale přeci jen byli opticky kvalitnější hostující hráči. První půlhodinka se hrála bez zakončení. Ve 30. minutě poslal Víťa Kodytek krásnou přihrávku na z druhé vlny rozběhnutého Jardu Jiřičku a ten tváří v tvář Pelcovi nezaváhal - 1:0. Ve 36.minutě jsme se radovali podruhé, Tomáš Hampl vysunul skvělou uličkou svého jmenovce Jiřičku, tomu sice míč na těžkém terénu trochu "nafackoval", ale koncovku zvládl bravurně, klička Pelcovi a střela do prázdné - 2:0. Hosté zazlobili pouze z několika rohových a trestných kopů, ale naše obrana v čele s Vildou Ulrychem si s jejich zakončením hravě poradila. Do druhé půle jsme nastoupili s taktikou nikam nespěchat, vyvarovat se jednoduchých ztrát v rozehrávce, vzadu hrát jednoduše a neinkasovat a pokusit se z rychlých kontrů přidat třetí branku, která by utkání rozhodla. Vše se nám povedlo realizovat !! V 62. minutě pláchl hostující obraně rychlík Tomáš Jiřička a tvrdou ranou nedal Pelcovi šanci - 3:0. Hosté šli do deseti, když nervy na uzdě neudržel Makovský. Jejich asi jedinou tutovku zlikvidoval skvělým zákrokem Vilda Ulrych, když vyrazil parádní volej jinak nevýrazného bývalého divizionáře Křižoviče. Nám se otevřel velký prostor k brejkům do otevřené obrany, ale již jsme ho dokázali využít pouze dvakrát, Tomášem Hamplem a Jardou Jiřičkou. V 77. minutě rozehrál velmi chytře a překvapivě trestný kop Miloš Šulc na Tomáše Hampla a ten zničehonic běžel sám na golmana Pelce a nezaváhal - 4:0. V 88. minutě reklamovali hosté na své útočné polovině faul, jenže se nepískalo, míče se zmocnil Míla Ježek, v situaci tři na jednoho vysunul Jardu Jiřičku a ten se zakončením neměl sebemenší problém - 5:0. Ostatní nájezdy jsme bohužel neproměnili a tak výsledek 5:0 byl pro hosty právě vzhledem k šancím v závěrečné dvacetiminutovce ještě milosrdný. Závěr utkání nezvládla hostující lavička a svoji zlobu na rozhodčího přenesla i na samotné hráče, těch červených karet mělo být za nesportovní chování daleko více. Pokud se v zápise o utkání dočteme, že hráč Makovský byl vyloučen za výrok na adresu rozhodčího: "to si ze mě děláš srandu už", tak několik jeho spoluhráčů mělo být za nepublikovatelné výrazy o pánském přirození rovnou zastřeleno ....

První utkání jsme tak, zejména výsledkově, zvládli, nyní se musíme připravit na další utkání, které nás čeká příští sobotu v Poříčí, kde hrajeme proti Kocbeřím. V naší situaci potřebujeme přivést tři body, o to samé ale bude usilovat i soupeř, který bude chtít před "svými" fanoušky odčinit vysokou porážku z Nové Paky. Tak uvidíme ....

Diskusní téma: V prvním jarním utkání rozstřílelo áčko Staré Buky !

poděkování

Jan Lukeš | 24.03.2019

Děkujeme přispěvateli "Mafuko", který zjevně bude fanouškem Starých Buků. (o jeho zbytečné anonymitě, korespondujcí s inteligenčním kvocientem šanonu na faktury asi není třeba hovořit). Musím se přiznat, že jsem však čekal nějaké fňukání a reakce na výše uvedený článek od některých starobuckých srdcařů, leč nestalo se. Jediným fňukařem, který se tak na webu prezentuje, je Pavel Korec, který si na webu khfotbal.cz při komentáři k zápasu zjevně vyplakal oči... Na zápase jsem nebyl, ale divil bych se, kdyby se po takovémto výsledku neobjevil jediný "starobucký pláč". Zbývá jen dodat, že ať už to bylo jak chtělo, tak Staré Buky si z Kalné odvezly bůra! A to je to jediné, co se za pár let dočteme v análech...

Re: poděkování

Kalinka | 24.03.2019

Ono je i dost smutné, že jediný fanoušek, který si přečte tuto diskuzi a přispěje je ten, který na zápase nebyl. Ano, Kalná byla lepší, ale k výrazně lepšímu výkonu Vám pomohli pánové v černém viz pátý gol ? Ale promiňte, to Vy nemůžete soudit, Vy máte jen klávesnici a na zápase jste nebyl.

Re: Re: poděkování

M. Ježek | 25.03.2019

Ono je smutné, že se výsledek 5:0 svádí na rozhodčí. Nejlepší by bylo začít u sebe a zjistit proč jste se pořádně nedostali za půlku ve druhém poločase. O lavičce hostů se nemá cenu vyjadřovat, je to jejich ostuda. Ať se daří.