V prvním jarním utkání šťastné tři body s Miletínem

FK Dolní Kalná  -  SK Miletín     1   :   0    (  1  :  0  )

rozhodčí: Čožík - Stieber, To. Drinka (klubový)

delegát KFS: Pavel Holbík

ŽK:  1:1

diváků: 150

sestava: F.Scharm-V.Bartoš, J.Navrátil, L.Strnádek, M.Zilvar-M.Najman (87. J.Strnádek), M.Stránský, Z.Tauchman, T.Hampl-J.Jiřička, L.Kalenský (75. M.Lukeš)

Za krásného slunečného počasí dorazil na dle možností upravený "pažit" třetí tým tabulky SK Miletín, domácí borci se představili natěšeným divákům ve zbrusu nových dresech, které mužstvu zakoupil bývalý hráč našeho mužstva David Sobotka. Po opatrném úvodu, ve kterém snad stojí za zmínku jen hlavička hostujícího Hátleho těsně vedle, převzali otěže do rukou domácí hráči a začali se dostávat do šancí. V 15. minutě běžel z pravé strany sám na hostujícího golmana Jarda Jiřička, ale Míra Richter ukázal, že patří k nejlepším golmanům v této soutěži a jeho pokus na zadní tyč skvěle nohou vyrazil. Ve 26. minutě pálí po trestném kopu Michal Najman, bohužel pouze do připraveného golmana. Ve 31. minutě se vyznamenal opět golman hostí, když vyrazil tvrdou střelu Lukáše Kalenského z úhlu, dorážku do prázdné brány poslal Zdenda Tauchman těsně vedle, velká škoda ! Ve 36. minutě jsme se však již dočkali, Michal Najman si ve vápně zpracoval dlouhý míč, pohrál si s obráncem, míč přistrčil Jardovi Jiřičkovi a ten z takové polootočky mířil přesně na zadní tyč - 1:0 ! Ve 42. minutě mohlo být ještě veseleji, Míra Stránský poslal krásnou uličkou za obranu Jardu Jiřičku, ten však Míru Richtera v hostující brance neprostřelil. Poločas tedy hubených 1:0, pokud mu něco chybělo, tak právě minimálně o jednu branku v soupěřově síti navíc. Skvěle fandící diváci tak byli oprávněně natěšeni na to, až ofenzivní festival předvedeme i na "bukovinskou" branku, tedy přímo před jejich zraky. Opak byl ale bohužel pravdou, hosté z Miletína zvýšili obrátky a my jsme najednou nevěděli, kam dřív skočit, byli jsme pod trvalým tlakem a vyrovnání jak se říká viselo ve vzduchu. Nebyli jsme schopni podržet míč, který jsme ve snaze o narážečky velmi lacině ztráceli. Problémy nám dělalaly zejména standartky soupeře, rohové kopy a dlouhá autová vhazování, několik závarů jsme ustáli opravdu s velkým štěstím. Paradoxně největší gólovku zařídil hostům Kuba Navrátil, když na malém vápně odkopl míč přesně na naši bránu, Ferda Scharm nás ale skvěle podržel a tuto nečekanou "střelu" zázračně vyrazil. V 81. minutě byl v naší ojedinělé útočné akci ve vápně přistrčen Tomáš Hampl a velmi přesný rozhodčí Čožík nařídil pokutový kop. K němu se postavil tradiční exekutor Jarda Jiřička, ale jeho přízemní střelu k tyči golman Richter skvěle vyrazil. Místo klidu tedy ještě deset minut nervů, hosté nás znovu zatlačili, vítězství již jsme ale ubránili a po tříminutovém nastavení se mohli radovat z úvodních jarních tří bodů. Za první poločas zasloužených, za druhý velmi šťastných, na to se ale historie ptát nebude. Poděkování určitě hráčům obou týmů, skvělým fanouškům i velmi dobrým rozhodčím !

Hodnocení trenérů pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Za nádherného počasí a ve zbrusu nových dresech jsme odehráli parádní 1.poločas, bohužel se nám podařilo vstřelit i přes několik dalších vyložených šancí pouze jednu branku. 2.půle byla ale překvapivě úplně o něčem jiném, hosté měli soustavný tlak, standartky, závary, vše jsme ustáli jen s velkou dávkou štěstí. Uklidnění mohlo přijít v 80. minutě, ale neproměnili jsme penaltu. Těžce vydřené body proti velmi kvalitnímu soupeři, divákům velké dík za podporu. Utkání odřídili velmi dobře rozhodčí".

Ondřej Machačka, trenér SKM: "Po mizerné zimní přípravě jsme do Kalné nepřijeli v roli favorita. Přesto jsme sehráli vyrovnané utkání, které nám prohrála naše nemohoucnost vstřelit branku. O osudu utkání domácí rozhodli v jediné pasáži utkání, kdy byli lepší. Nám naopak územní převaha po celý druhý poločas kýženou branku nepřinesla. Nic, utkání je za námi a my musíme věřit, že střílet branky jsme nezapomněli a že se jich dočkáme hned v dalším kole".

Diskusní téma: V prvním jarním utkání šťastné tři body s Miletínem