V prvním přípravném utkání jsme porazili Baník Žacléř

Přípravné utkání na UMT v Trutnově, neděle, 7. února 2016, od 13.30 hodin

FK Dolní Kalná - Baník Žacléř

3  :  0  ( 2 : 0 )

branky: 23., 38. Smetana, 79. J.Jiřička z pen.

rozhodčí: Jakub Matějka

sestava: Šulc-V.Bartoš, J.Navrátil, Dědek, A.Kodytek-Smetana-J.Jiřička, Tauchman, Najman, Hampl-V.Kodytek. Ve druhém poločase průběžně střídali M.Bartoš, Purkert, Kohout, Bélik, D.Ježek. Trenér Miloslav Vondráček

První ze série přípravných utkání jsme na trutnovské umělce sehráli s naším jarním soupeřem v boji o záchranu 1.B třídy, Baníkem Žacléř. Utkání bylo vcelku vyrovnané, rozdíl byl pouze v jediném, v produktivitě. Během devadesáti minut hry jsme mělli několik pasáží herně velmi kvalitních, rovněž několik jich však bylo velmi hluchých s individuálními chybami. Velmi pozitivním jevem byla na naší straně účast, vyjma omluveného Tomáše Jiřičky, všech potencionálních hráčů prvního mužstva pro jarní část. Do branky se postavila naše největší zimní posila, Michal Šulc, na postu defenzivního štítu se prezentoval velmi kvalitním výkonem navrátivší se Honza Smetana, který svůj výkon okořenil i dvěmi krásnými brankami. První šanci měli hráči Baníku, kteří přijeli s velmi mladým kádrem, ale prudkou střelu z pravé strany, mířící na přední tyči přímo do šibenice, skvěle vyrazil golman Michal Šulc. Naše první šance skončila hned brankou, ve 23. minutě prostrčil Michal Najman míč na rozběhnutého Honzu Smetanu a ten nás přízemním obstřelem golmana Volhejna poslal do vedení. Ve 38. minutě již jsme vedli o dvě branky, křídelní centr Víti Kodytka na zadní tyč vrátil hlavou zpět před bránu Tomáš Hamp a znovu Honza Smetana uklidil míč skluzem do sítě podruhé. Baník mohl snížit pohotovou střelou Janaty, ale ta skončila po odrazu od břevna na ochranné síti. Ve druhém poločase jsme prostřídali a na kvalitě hry se to projevilo. Baník měl místy navrch, ale své šance využít nedokázal, byť jim jich naše ne příliš koncentrovaná obrana dovolila poměrně dost. V závěru utkání jsme přidali třetí branku, když penaltu za "povalení" Víti Kodytka se štěstím proměnil Jarda Jiřička. Ještě před tím se prezentoval pěknou střelou z trestného kopu z dobrých 25 metrů David Ježek, kterou jeho jmenovec Volhejn jen s námahou vyrazil nad. V utkání jsme tedy zvítězili poměrně jasně 3:0, což by nás mělo nabudit k další práci a tréninkové píli, nikoliv k ukolébání ! Na některých hráčích se projevila tréninková neúčast, jak po stránce kondiční, tak fotbalové.