V prvním přípravném utkání těsná prohra se Studencem

FK Dolní Kalná - SK Studenec   3 : 4 ( 2 : 2 )

branky: T.Hampl 2, J.Jiřička - Jandura 2, Hylmar, Povr

rozhodčí: Přikryl (Vysoké Veselí)

diváků: 35

sestava: Lánský, Dědek, Stránský, M.Šulc, J.Jiřička, Hampl, Tauchman, M.Bartoš, Najman, D.Ježek, M.Lukeš, Kostomlat

První přípravné utkání jsme sehráli za krásného, téměř jarního, počasí na umělé trávě v Nové Pace s SK Studenec. Celé utkání bylo zcela vyrovnané, za nerozhodného stavu 3:3 chtělo každé mužstvo vyhrát, minutu před koncem se podařilo vstřelit vítěznou branku soupeři, kterému k vítězství gratulujeme. Před zápasem bylo nakonec k dispozici pouze jedenáct hráčů, dvanáctým byl zapůjčený Karel Kostomlat, který hraje vyšší soutěž a na naší hře se to pozitivně projevilo. První gólovku měl soupeř, ale golman Tomáš Lánský předvedl parádní zákrok a změnu skore nedovolil. Ve 23. minutě se soupěř dostal do vedení, když potrestal naši chybu při odkopu po rohovém kopu. Ve 26.minutě měl na kopačkách vyrovnání agilní Míra Lukeš, ale jeho pokus golman chytá. Ve 28. minutě ale už bylo vyrovnánáno, Tomáš Hampl si pohrál s obráncem a prostřelil golmana Studence - 1:1. Ve 40.minutě jsme šli do vedení, parádní individuelní průnik Jardy Jiřičky hosté neubránili - 2:1. Minutu před poločasem ale bylo znovu vyrovnáno, při zakládání útoku středem hřiště jsme ztratili míč a bývalý divizionář Jirka Povr toho využil dokonale - 2:2. Druhý poločas jsme zahájili aktivně a v 52. minutě šli znovu do vedení, když se po druhé v utkání prosadil Tomáš Hampl. V 63. minutě spálili neskutečnou tutovku hosté, v 67. minutě se jim však již vyrovnat podařilo. Soupeři jsme namazali míč jak na zlatém podnosu a ten toho využil dokonale - 3:3. V 70.minutě mohl překlopit vedení na naší stranu Jarda Jiřička, ale lehkovážnost v koncovce a parádní zákrok studeneckého golmana byly proti. Poté měli tři tutovky hosté, ale ani oni neuspěli. V 79. minutě měl po chybě studeneckých stoperů životní šanci Míra Lukeš, ale jeho zbrklý lob skončil vedle. Z protiútoku mohli strnout vedení na svoji stranu hosté, ale mladíček Jandura výborného Tomáše Lánského nepřekonal. V 82.minutě jsme předvedli parádní akci, na jejímž konci byla pumelenice Tomáš Hampla do břevna. V 89. minutě soupeř z brejku rozhodl, když Jandura překonal nadvakrát Tomáše Lánského. V nastavení jsme ještě měli dva závary, ale bez gólového efektu.

První přípravné utkání rozhodně nelze nazvat nepovedeným, za týden nás čeká další, na nové UMT v Trutnově se Starými Buky.

Diskusní téma: V prvním přípravném utkání těsná prohra se Studencem