Ve Dvoře jsme ztratili vyhrané utkání a bereme pouze bod!

branky: 44. Prokůpek, 83. Otradovský - 33. Tomáš Hampl, 45. Zdenda Tauchman

rozhodčí: Prinz - Beránek, Petrů

ŽK: 2:3 (Stevanovič, Prokůpek- T. Navrátil, Strnádek, Dressler)

diváků: 65 (30 z Dolní Kalné - děkujeme !)

sestava: To.Drinka - T.Navrátil, J.Navrátil, L.Strnádek, L.Dědek - J.Jiřička (86. M.Šoulavý), Z.Tauchman, M.Stránský, T.Hampl - V.Dressler (69. L.Kalenský), Š.Drinka (79. M.Lukeš)

Do utkání jsme nemohli počítat se zraněnými bratry Bartošovými, rybařícím golmanem Ferdou Scharmem a dovolenkujícím Michalem Najmanem, naopak do sestavy již mohl po zranění naskočit Tomáš Navrátil. Celý první poločas jsme byli s větrem v zádech výrazně lepším týmem a ve 33. minutě se ujali vedení, prudký trestný kop Zdendy Tauchmana golman Kareš vyrazil jen před sebe, Tomáš Navrátil poslal dorážku sice opět do domácího golmana, ale jeho jmenovec Hampl již se nemýlil a střelou pod břevno nás posílá do vedení - 0:1. I nadále hrajeme velmi aktivně, domácí se na naší polovinu dostávají jen zřídka. Ve 44. minutě ale přichází šok, Lukáš Strnádek zhruba deset metrů před naším vápnem fauluje, domácí zahrávají trestný kop a oblouček Prokůpka, se kterým si pohrál ve vzduchu vítr, končí k překvapení všech v pravé šibenici. K překvapení i z toho důvodu, že golman Tomáš Drinka by v pohodě míč chytil jak se říká do čepice, myslel si ale, že jde vedle, tak ho nechal ... Naštěstí za minutu jsme si vzali vedení opět zpět, Míra Stránský vysunul do pravé strany Vojtu Dresslera, na jeho přetažený centr si naskočil Zdenda Tauchman a krásnou hlavičkou na zadní týč nás poslal znovu do vedení - 1:2. Poločas tedy zaslouženě 1:2 pro nás ! Ve druhé půli hráli s větrem v zádech naopak domácí a hru poměrně vyrovnali, nám to ale spíše vyhovovalo, neboť jsme se dostávali stále více do jejich otevřenějšího prostoru v obraně. Zatím co dvorští borci neměli vyjma několika nebezpečných standartek vůbec nic, my jsme pálili jednu šanci za druhou. A tady se lámal chleba, neboť kdyby se nám některou z tutovek podařilo proměnit, bylo by rozhodnuto. Ale v koncovce jsme totálně vyhořeli, není náhodou, že ani jeden útočník nedal gól. V závěru, když už to vypadalo, že si vítězství pohlídáme, jsme na soupeřově polovině ledabyle ztratili míč, ten se dostal k nepokrytému kanonýrovi Otradovskému a ten prostřelil vyběhnutého - nevyběhnutého Tomáš Drinku - 2:2. V závěru již to byla křeč, která vyvrcholila v penaltovém rozstřelu, Tomáš Drinka první penaltu domácích sice skvěle vyrazil, jenže poté střelecky zklamali bratři Navrátilovi, Jakub poslal míč vysoko nad bránu a u zimního stadionu div ne vysklil vchodové dveře a Tomášův slaboučký pokus k tyči si v pohodě vychutnal golman Kareš. Penalty tedy prohráváme 5:3 a se svěšenou hlavou opouštíme dvorský stadion. Divákům děkujeme za vydatnou podporu, hnali nás za třemi body a všichni cítíme, jak je jeden bod, obzvlášť v tříbodovém systému, hrozně málo. Byť je to těžké, tak utkání musíme hodit za hlavu a připravit se co nejlépe na domácí utkání s Kobylicemi. V tom půjde o všechno!

Hodnocení pro tisk:

Jiří Rejl, trenér DKNL: ""

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Ztráta dvou bodů strašně moc mrzí, po výraznou většinu utkání jsme byli lepším týmem, ale nedali řadu šancí a to nás nakonec stálo dva body. Domácí jsme téměř do ničeho nepustili, opět jsme se ale přesvědčili, jak snadné je nám dát branku. Místo navýšení našeho náskoku, na které jsme měli několik samostatných nájezdů a závarů, kdy míč poskakoval po brankové čáře, tak domácí v samotném závěru vyrovnali. Závěrečné penalty byly jen vyústěním našeho zmaru. Takhle zklamaný z fotbalu jsem již dlouho nebyl."