Přípravné utkání na UMT ve Vrchlabí, neděle, 17.2.2019, od 12.00

FK Dolní Kalná - Sokol Horní Branná   5 : 3 ( 2 : 2 )

branky: J.Jiřička 3, V.Dressler ml. 2

rozhodčí: Josef Janota

diváků: 20

sestava: Ulrych-Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek-Š.Drinka, Hampl, Šulc, J.Jiřička-T.Jiřička, Dohnal průběžně střídali: Tauchman, V.Dressler ml., D.Navrátil

Utkání bylo sehráno za krásného slunečného a teplého počasí na perfektní umělce ve Vrchlabí. Soupeř začal velmi dobře a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 2:0. Nejprve ve 12. minutě stopeři nereagovali na kolmou přihrávku za obranu a Vilda v bráně byl zcela bezmocný - 0:1, o šest minut později házeli hosté aut, jednoduchou kombinací ve středu hřiště nás přečíslili a bylo to 2:0. Ve 23. minutě presoval Tomáš Jiřička, přihrál svému jmenovci Jardovi a ten tváří v tvář golmanovi nezaváhal a střelou na zadní tyč snížil - 2:1. Ve 34. minutě bylo vyrovnáno, faul na Miloše Šulce potrestalz penalty Jarda Jiřička - 2:2. Měli jsme ještě dvě další velmi dobré šance, ale neproměnili je. Soupeř trefil ještě břevno. Jinak první poločas byl v poli zcela vyrovnaný. Ve druhé půli jsme s postupem času získávali půdu pod nohama a byli velmi nebezpeční. Zejména mladý Vojta Dressler naši hru na soupeřově polovině svými rychlými náběhy výrazně oživil. V 62. minutě se po přihrávce Jardy Jiřičky prosadil tvrdou střelou Vojta Dressler a šli jsme do vedení - 3:2. V zápětí se mohl prosadit Tomáš Jiřička, ale ve vyložené šanci se mu míč zamotal mezi nohy. V 74. minutě poslal do vápna nadýchaný centr Lukáš Strnádek, zatímco hostující golman nereagoval, reakce Jardy Jiřičky byla gólová, jeho přesná hlavička skončila přesně na zadní tyči - 4:2. Takže hattrick a basa piva !! Pak měli dvě velké šance hosté, jednou těsně netrefili, jednou nás pardáním zákrokem podržel Vilda Ulrych. My jsme měli rovněž dvě tutovky, Ale ani Vojta Dressler, ani Jarda Jiřička je neproměnili. Hosté snížili tři minuty před koncem po zcela zbytečném penaltovém zákroku Láďi Dědka - 4:3. V 90. minutě upravil na konečných 5:3 agilní Vojta Dressler. Ihned poté velmi slušně hrané utkání delegovaný rozhodčí Pepa Janota ukončil. Můžeme být spokojeni, po velmi slušném výkonu jsme porazili kvalitní tým hrající o soutěž výše. Příští týden v neděli nás, opět na vrchlabské umělce, čeká mužstvo Jilemnice, hrající 1.B třídu libereckého kraje, věřím, že náš výkon posuneme ještě o stupínek výše.

Diskusní téma: Ve Vrchlabí jsme porazili Horní Brannou!