Ve výborné atmosféře jsme derby výsledkově nezvládli

1. kolo poháru OFS

FK Dolní Kalná - Tatran Hostinné  1  :  3  ( 1 : 1 )

branky: 21. Víťa Kodytek - 13. Tomáš Maličký, 59. Daniel Blažek, 92. Marek Kudrna

rozhodčí: Josef Petrů - Jan Kuric, Míla Nosek (laik)

ŽK: Víťa Kodytek - Luboš Horák, Marek Kudrna

diváků: 0 (shodou okolností si ale našlo cestu do areálu autokempu v době zápasu 220 lidí !!!)

sestavy:

FKDK: Ferda Scharm - Martin Zilvar, Tonda Kodytek, Kuba Navrátil, Lukáš Strnádek - Jarda Jiřička, Míra Stránský, Dan Navrátil, Štěpán Drinka - Víťa Kodytek, Míra Lukeš. Průběžně střídali: Michal Najman, Láďa Dědek, Honza Strnádek a mladíci z Liberce Michal Dlouhý, Matyáš Voborník a Daniel Míka

Tatran Host.: Honza Zítko - Michal Stránský, Luboš Horák, Denis Horák, Marcel Brož - Albertž Hák, Luboš Kracík, Daniel Blažek, Pavel Šmucer - Martin Jakoubek, Tomáš Maličký. Průběžně střídali: Honza Jelínek, Michal Antoš, Marek Kudrna, Dominik Polák, Matěj Hnízdil

Po dlouhých osmi měsících se vrátil Pod Kaštany fotbal a divák si nemohl přát atraktivnějšího soupeře, navíc přálo počasí a i trávník byl díky našemu správci Václavu Pokornému ve výborném stavu. Byť domácím borcům se derby výsledkově nepovedlo, více jak dvě stovky fanoušků odcházeli spokojeny, viděli vemi solidní utkání, čtyři branky, dvě tyče, dvě neuznané branky, dali si výbornou klobásku a pivko (poděkování patří obsluze kiosku pod vedením Boženky Ryšálkové), pobavili se s přáteli. Nechci zametat prohru pod koberec, samozřejmě každá prohra, obzvlášť v derby, mrzí, pro nás však byl velkým vítězstvím zájem hráčů i diváků a přátelská atmosféra v hledišti. Přesně pro toto fotbal děláme, co by dali za takovouto diváckou kulisu, občerstvení a krásné přírodní prostředí i daleko větší kluby a ve vyšších soutěžích. Ale zpět k utkání samotnému, na obou týmech byla dlouhá herní pauza znát, obzvlášť golmani to měli velmi složité, neboť zápasová praxe se běháním po parcích nenahradí. Utkání bylo zcela vyrovnané, Tatran se dostal ve 13. minutě po zpětné přihrávce a střele téměř do prázdné branky Tomášem Maličkým do vedení, ve 21. minutě Víťa Kodytek po přetaženém centru Martina Zilvara vyrovnal. Hosté měli do poločasu další šance, ale vychytal je golman Ferda Scharm, navíc jednou mu po krásné střele Dana Blažka pomohlo břevno. Ve druhé půli domácí hodně prostřídali, nastoupili šestnáctiletí mladíci ze severu a sami se přesvědčili, jaký rozdíl je mezi dorosteneckým a dospělým fotbalem. Hosté se dostali do zaslouženého vedení v 59. minutě po tresném kopu Dana Blažka, který neodhadl náš golman, kterého zmátl výborným pohybem hostující hráč. V poslední dvacetimunutovce se domácí vrátili do "plné" sestavy, vyrovnat se jim ale nepodařilo, byť šance Martina Zilvara a Štěpána Drinky po gólu doslova volaly, navíc gól Víti Kodytka nebyl pro útočný faul k nevoli domácích diváků uznán a Michal Najman trefil z trestného kopu pouze tyč a Kuba Navrátil byl u dorážky pozdě. A tak v nastavení trestali opět hosté, Martin Jakoubek běžel z vlastní poloviny zcela osamocen na Ferdu, před bránou nahrál Markovi Kudrnovi a syn trenéra hostí nedal ve své kariéře snad jednodušší gól - střelou do prázdné 1:3. Vzápětí velmi dobrý rozhodčí Petrů utkání ukončil. Vyrovnané utkání tak skončilo, vzhledem k šancím a poměru branek, zaslouženým vítězstvím Tatranu.

Turnaj mladších přípravek

Před utkáním dospělých proběhl na našem hřišti turnaj OFS mladších přípravek, kterého se záčastila mužstva domácího FK Dolní Kalná, Lánova a Mladých Buků. I zde panovala skvělá atmosféra, děti přišlo povzbudit velké množství diváků, rodičů, babiček a dědečků, navíc se domácím borcům dařilo, když ze dvou utkán v jednom zvítězili a druhé prohráli po boji.

Výsledky:

FK Dolní Kalná - Lánov 6:10

Lánov - Mladé Buky  15:3

Dolní Kalná - Mladé Buky 4:1

Branky vstřelili: 4x Alan Ryšálek, 2x Tomáš Nosek, 1x Matěj Nosek, 3x Daniel Nosek

Sestava: Tomáš Halama, Tomáš Nosek, Matěj Nosek, Kuba Zejfart, Kateřina Nováková, Eduard Kohout, Vojta Vlach, Vojta Stránský, Vašek Marks, Ondra Novotný, Jaromír Zaplatilek, Alan Ryšálek, Daniel Nosek, Samuel Šneberg

Hodnocení trenérky Radky Stránské:

Za krásného fotbalového počasí a perfektně připraveném hřišti se hrál po dlouhé pauze fotbalový turnaj mladších přípravek okresního poháru. Za přítomnosti týmů Dolní Kalná, Mladé Buky a Lánov. I po tak dlouhé pauze naši svěřenci předvedli výborný týmový výkon, což ocenila hlavně hojná divácká kulisa fanoušků, která hnala kluky a holky kupředu k vítězství a na všech bylo vidět, jak moc jim fotbal a vůbec to co se kolem toho děje, chybělo. První zápas jsme nastoupili proti Mladým Bukům, kteří měli hráče spíše mladšího ročníku, kromě golmana, na kterém byla vidět už nějaká zkušenost. Naši borci si s nimi poradili a vyhráli zaslouženě 4:1. Poté nás čekal soupeř o něco vyspělejší, Lánov, kde byli hráči spíše staršího ročníku, ale i přesto se s nimi nasi hráči poprali, dokonce jsme se i ujali vedení, ale nakonec byla znát vyspělost a zkušenost Lanovskych hráčů a prohráli jsme 6:10.
Všichni hráči si zaslouží velikou pochvalu za pěkný předvedený fotbalový výkon.
Těšíme se na další turnaj, který se odehraje v Horním Starém Městě, kde nás bude čekat soupeř z Hostinného a dívky z Trutnova.

Diskusní téma: Ve výborné atmosféře jsme derby výsledkově nezvládli