Velikonoční víkend bude Pod Kaštany opravdu nabitý

Vážení sportovní fanoušci dolnokalenské kopané,

zveme Vás na velikonoční fotbalový víkend Pod Kaštany. Nejprve se v sobotu 30. března od 16:25 utká A-tým proti týmu SK Sobotka. Následovat bude utkání domácího B-týmu, který vyzve nedaleký FK Mostek. Hraje se v neděli 31. března od 16:30.

V sobotním odpoledni přijede do Dolní Kalné, ještě v minulé sezóně hrající 1.A třídu, tým SK Sobotka. Naši hosté hráli v nedávné minulosti i krajský přebor, nyní mají "pod Humprechtem" nově kompletně zrekonstruovaný stadion a do vyšších krajských pater by se určitě rádi vrátili. Aktuální postavení týmu z města přezdívaného "Jižní brána do Českého ráje" je na 10. místě. Hráči Sobotky si připsali v tabulce v dosavadních 14 utkáních 6 výher, 1 remízu a 7 proher. Hráči Sobotky dokázali vstřelit 32 branek a obdrželi jich 39. Nejlepším střelcem týmu je s 8 přesnými zásahy Jakub Vaníček následovaný Jakubem Novákem (5 branek) a Petrem Zahradníkem (4 branky). Kádr Sobotky se "chlubí" také jednou nepříznivou statistikou, defenzivní hráč Tomáš Klečal získal v dosavadní sezóně již 2 červené a 3 žluté karty a je tak vůbec nejtrestanějším hráčem soutěže. Někteří z vás si mohou pamatovat podzimní duel mezi Sobotkou a Dolní Kalnou, ve kterém právě domácí hráč Tomáš Klečal dostal červenou kartu.

Poslední vzájemné střetnutí bylo na programu na podzim v rámci 3. kola, kdy A-tým dokázal zvítězit 1:3. O úvodní branku utkání se postaral již v 1. minutě Tomáš Hampl, ale vedení dolnokalenským nevydrželo dlouho, protože se ve 3. minutě prosadil domácí stoper Klečal a bylo vyrovnáno. Výsledkem 1:1 skončil první poločas. Druhý poločas začal pro Kalnou skvěle a v 53. minutě se přesně trefil Lukáš Kalenský. Zanedlouho na to, konkrétně v 59. minutě, pojistil naše vedení Zdenda Tauchman. Nervózní a vyhrocený zápas v závěru vyvrcholil dvěma červenými kartami, které dostali domácí Klečal napřímo a po druhé žluté hostující Martin Tauchman. Vyhrocené a nervózní utkání tak skončilo výhrou dolnokalenského týmu.

Hlavní rozhodčí bude pro tento zápas delegovaný z Libereckého kraje a bude jím Marek Bohuš, mistr ČR a trenér v brazilském bojovém umění s názvem Capoeira. Dalším zástupcem rozhodčích z Libereckého kraje bude asistent se zkušenostmi z divize Josef Šůma. Druhým asistentem bude pro fanoušky známý rozhodčí Josef Janota.

Diváky bychom chtěli na utkání co nejsrdečněji pozvat, určitě to bude velmi zajímavé utkání, obě mužstva budou chtít jistě vyhrát, aby si bodově vynahradili klopýtnutí v prvním kole. Připraveny budou opět slosovatelné bulletiny a bohaté občerstvení.