Vítězná generálka v Semilech

SK Semily - FK Dolní Kalná     2  :  4  ( 0 : 3 )

branky:  74., 82. domácí - 20., 29. Jarda Jiřička, 40. Míra Stránský, 49. Míra Lukeš

rozhodčí: OFS Semily

diváků: 50 (30 z Dolní Kalné !)

sestava: F.Scharm - V.Bartoš, J.Navrátil, T.Navrátil, M.Zilvar - M.Najman, M.Stránský, Z.Tauchman, T.Hampl - J.Jiřička, L.Kalenský. Průběžně střídali: M.Lukeš, L.Strnádek, J.Strnádek

Poslední přípravné utkání před zahájením jarní části 1.B třídy jsme sehráli s desátým týmem liberecké 1.A třídy SK Semily na jeho hlavním travnatém hřišti. Do utkání jsme šli běz několika zraněných hráčů, ale již s posilou na trenérském postu Vojtou Dresslerem starším. Utkání začalo za silného větru z obou stran opatrně a již v páté minutě jsme mohli být vděčni, že jsme nešli do deseti, když Ferda "sestřelil" domácího útočníka, který na něj běžel po zaváhání naší obrany zcela osamocen (v mistrovském utkání ukázková červená !). Postupem času jsme měli stále více ze hry a dostávali se do šancí a tři z nich do poločasu proměnili. Nejprve vyslal Míra Stránský krásným pasem Jardu Jiřičku, ten zachoval klidnou hlavu a z dobrých pětadvaceti metrů obstřelil napůl vyběhnutého golmana - 0:1. Stejný hráč se prosadil po pěkné kombinaci i o několik minut později, když z malého vápna překonal nadvakrát vysokého golmana domácích - 0:2. Poločas jsme zakončili krásnou brankou rychlíka Míry Stránského, tomu domácí obránci vydláždili středem obrany cestičku a Míra střelo o tyč nezaváhal - 0:3. Druhý poločas jsme chtěli odehrát v klidu, snažit se držet co nejvíce míč a pokusit se přidat z brejků další branky. Hned úvod naznačil, že by nám to mohlo vyjít, Míra Lukeš presoval domácího obránce, ten zazmatkoval, podklouzl a Míra Lukeš rozvlnil síť prázdné branky počtvrté - 0:4. Domácí poté přidali, my jsme jim však pomohli velkými nepřesnostmi a ztrátami jednoduchých míčů, toho se musíme v mistrovských utkáních vyvrovat. V závěru jsme dostali dvě zasloužené facky, věřme, že nám pomůžou, neboť takováto nezodpovědnost by se nám mohla krutě vymstít. Vítězství samozřejmě těší, předvedená hra ve dvou třetinách utkání rovněž, kluky musíme pochválit. Věřme, že na Miletín jsme připraveni.