branky: 6. a 59. Štěpán Drinka, 61. a 88. Lukáš Kalenský

rozhodčí: Kuric - Kubálek, T. Ryšálek (klubový)

ŽK: 1:0

diváků: 170

sestava: F. Scharm - V.Dressler, T.Navrátil, M.Stránský, M.Zilvar - M.Tauchman, Z.Tauchman, T.Hampl, J.Jiřička - L.Kalenský, Š.Drinka (84. V.Kodytek)

Derby se vším všudy, parádní divácká kulisa, vyrovnaný atraktivní fotbal, pět branek a spousta dalších šancí. Utkání začalo pro domácí velmi dobře, již v 6. minutě hosté chybovali v rozehrávce, míče se zmocnil Štěpán Drinka a jeho koncovka byla chladnokrevná, přízemní střela na zadní tyč a vedeme 1:0. V 15. minutě ale bylo srovnáno, po pravé straně utekl Filip Čáp a jeho zakončení bylo milimetrové - 1:1. Ve 20. minutě jsme mohli jít do vedení, naši hráči však místo důrazného zakončení hráli před brankou gólmana Smetáka nohejbal a finální střela Lukáše Kalenského byla z kategorie spíše propagačních. Ve 41. minutě utekl hostující obraně Martin Tauchman, místo zakončení však volil nahrávku na Tomáše Hampla, tomu se ale zamotal míč mezi nohy a nic z toho nebylo. Ve 44. předvedl parádní akci s míčem Lukáš Kalenský, jeho skvělá průnikovka našla za obranu naběhnuvšího Štěpána Drinku, ten však výborně vyběhnuvšího Smetáka nepřekonal.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem hlavně neinkasovat, zvýšit nasazení a pokusit se přidat další branky. V 58. minutě vyslal Zdenda Tauchman parádním míčem Štěpána Drinku, ten pláchl obraně a skvěle obstřelil vyběhnuvšího golmana - 2:1. V 60. minutě bylo Pod Kaštany ještě veseleji, Tomáš Hampl sice po parádním průniku středem hřiště na hostujícího gólmana nevyzrál, v závěsu běžící Lukáš Kalenský však míč uklidil pohotově do sítě - 3:1. V 72. minutě vystřelili pěkně hosté, tvrdá střela ze střední vzdálenosti však letěla těsně nad. V 81. minutě jsme mohl utkání rozhodnout, Martin Tauchman zatáhl míč po pravé straně, chtěl přihrát úplně volnému Štěpánu Drinkovi, bohužel míč sebral do svých rukavic brankář Smeták. Definitivní pojistku na výsledku tak přidal až v 88. minutě po individuální akci Lukáš Kalenský - 4:1.

Hodnocení pro tisk a web:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Velmi důležité tři body, které těší o to více, proti jak kvalitnímu soupeři jsme je získali, stálo nás to hodně sil. Utkání bylo po celou dobu herně vyrovnané, rozhodly ho z mého pohledu dva faktory. Tím prvním bylo to, že Štěpán Drinka se po kontaktu s gólmanem Smetákem oklepal a díky našim masérům utkání dohrál, zatímco hostující snajpr Filip Čáp nikoliv a pro zranění musel být střídán. Tím druhým byla pasáž kolem 60. minuty, kdy se nám podařilo vstřelit v rychlém sledu dvě branky, to hosty zlomilo. První poločas se nám nepovedl úplně podle představ, chybělo tam větší srdíčko. Ve druhém jsme přidali na nasazení a hlavně vstřelili tři branky, kterých mohlo být ještě daleko více, kdybychom byli v koncovce klidnější. Naopak hosty jsme do zakončení téměř nepustili, naše obrana hrála skvěle. Z tohoto pohledu tedy naprosto zasloužené vítězství, ale znovu opakuji, proti jak kvalitnímu týmu! Ještě se musím vyjádřit k výkonům našich útočníků, ze čtyř gólů dali všechny čtyři, k tomu není i přes různost některých názorů co dalšího dodávat. Klukům děkuji za parádní výkon, vyzdvihl bych i bouřlivou atmosféru derby, kterou vytvořilo 170 fanoušků obou týmů. Utkání zvládli i rozhodčí, kteří to neměli v takovéto atmosféře vůbec jednoduché."

Martin Kučeravý, sekretář RUD.: "S hodnocením utkání jsem musel počkat, až odezní emoce. Jak píše Tomáš, utkání bylo vyrovnané a konečné skóre je pro nás příliš kruté. Věděli jsme, že domácí na nás budou chtít vlétnout a že se nesmí stát, abychom do 5. minuty inkasovali. Co jsme si řekli v kabině, jsme dodrželi, laciný gól jsme obdrželi až v 6. minutě. Hra měla spád a náboj. Domacím gratulujeme a nám nezbývá než zabrat za týden doma."