Výrazně oslabené áčko vyhrálo v Lázních Bělohrad !

SK Lázně Bělohrad "B" - FK Dolní Kalná "A"   1  :  2  ( 0 : 1 )

Branky: 92. Radek Suchánek - 7. Jarda Jiřička, 89. Michal Slavík

Rozhodčí: Aleš Opelt - Miloš Marek, David Chládek

ŽK: 1:1 (85. Šiška - 41. M.Tauchman)

Diváků: 150 (z toho 40 z Dolní Kalné - děkujeme!)

Sestava: Dan Navrátil - Martin Zilvar (72. David Dohnal), Míra Stránský, Kuba Navrátil, Martin Bartoš - Michal Slavík, Tomáš Hampl, Martin Tauchman, Jarda Jiřička - Vojta Dressler, Štěpán Drinka (85. Míra Lukeš)

V krásném areálu bělohradské Bažantnice na nás čekal skvělý pažit a ambiciózní mladý domácí tým posílený sedmi hráči, kteří hráli v předzápase za "A" mužstvo proti Třebši. Nám se na tento zápas úplně rozsypala osa týmu (Ferda Scharm - zranění z Vrchlabí, Tomáš Navrátil - zájezd do Londýna, Zdenda Tauchman - autokros v Poříčí nad Sázavou, kde skončil druhý, gratujujeme !!, Lukáš Kalenský - pracovní úraz na ruce), takže jsme museli hodně improvizovat, proto bych velmi poděkoval klukům z béčka a zejména Jardovi Jiřičkovi, který nám velmi ochotně vypomohl, odehrál celých 90 minut a vstřelil velmi důležitou první branku.

Utkání jsme zahájili velmi aktivně a již v 5. minutě se dostali do zakončení, prudká střela Štěpána Drinky však mířila přímo do golmana. V 7. minutě vhodil Michal Slavík pohotově aut, za obranu si zaběhl Štěpán Drinka, před bránu poslal prudkou přízemní přihrávku a Jarda Jiřička, ač velmi důrazně tísněn obráncem, jemnou tečí ukázal, že kanonýrské vlohy se nezapomínají - 0:1. Ve 13. minutě vybojoval míč na levé straně Vojta Dressler, předložil ho jak na zlatém podnosu Tomáši Hamplovi, jeho střela z vápana však mířila těsně nad. V 15. minutě vysunul Jarda Jiřička parádní uličkou Vojtu Dresslera, ten běžel ze strany sám na domácího golmana, toho ale v tísni jen nastřelil. Ve 23. minutě se ozvali poprvé i domácí, přízemní střela však naší bránu těsně minula. Ve 36. minutě střílel velmi nebezpečně nejlepší střelec domácích Míra Rychetský, jeho prudkou střelu však zblokoval Kuba Navrátil na roh. Ve 38. minutě poslal Martin Zilvar parádní míč na Štěpána Drinku, tomu se však v rozhodující chvíli zamotal míč mezi nohy. Ve 42. minutě jsme skvěle zakombinovali po ose Míra Stránský - Martin Zilvar - Štěpán Drinka, střela posledně jmenovaného ale byla sražena na roh. Ve 45. minutě podnilkli domácí rychlý brejk, který jsme odvrátili se štěstím na rohový kop. Poločas tedy za úmorného vedra 0:1 pro nás.

K první střele druhého poločasu se dostali domácí, Dan Navrátil v bráně ale prokázal, že je na tomto postu pro tým velkou oporou. Hned z protiútoku se dostává k zakončení Michal Slavík, ale po krásné individuelní akci trefuje pouze prostor, ve kterém stojí připravený golman. V 57. minutě poslal Dan Navrátil dlouhý míč na Vojtu Dresslera, ten ho hlvou prodloužil do běhu Štěpánu Drinkovi, ten ale trefuje pouze boční síť. V 65. minutě jsme měli jedinečnou šanci, jak přidat druhou branku, Jarda Jiřička vysunul na levé straně kolmicí Štěpána Drinku, ten poslal před bránu prudký přízemní střílený centr, na zadní tyči stál úplně volný Michal Slavík, míč ale svojí silnější levačkou netrefil ideálně a ten skončil vedle brány, velká škoda. V 74. miutě se prezentoval parádní individuální akcí Jarda Jiřička, jeho gólovou střelu však srazil obránce v poslední možné chvíli na roh. V 75. minutě měl gól na noze Štěpán Drinka, po rohu Michala Slavíka ale ze dvou metrů přestřelil bránu ! V 79. minutě vysunul Jarda Jiřička krásnou uličkou Štěpána Drinku, jeho přízemní centr ale zlikvidoval domácí golman. Bělohradští měli v těchto fázích míč daleko častěji na kopačkách, ale jejich aktivita končila daleko před naším pokutovým územím, a pokud nějaká střela či centr prošly, hravě si s nimi poradil "golman" Dan Navrátil. V 90. minutě se nám podařilo vstřelit druhou, a jak se nakonec ukázalo, rozhodující branku utkání. Michal Slavík získal na půlce hřiště míč, skvěle přečetl hru, všiml si vysunutého domácího golmana a nádhernou střelou z padesáti metrů ho přehodil a trefil prázdnou branku - 0:2. Krásný fotbalový moment ! Domácí se ale nevzdávali a v 92. minutě se jim podařilo snížit, když se po zaváhání našeho kapitána prosadil domácí veterán Radek Suchánek. Závěrečné dvě minuty již jsme si z přehledem uhlídali a v Bělohradu si tak odvážíme velmi cenné tři body.

Hodnocení trenérů:

Radek Šorm, trenér BĚL: "Zápas nám bohužel výsledkově nevyšel. Soupeři jsme hrozili pouze po vápno a nebyli mu extra nebezpeční. Pro nás zkušenost a ponaučení do dalších zápasů. Pochvala pro trojici rozhodčích."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V krásném areálu bělohradské Bažantnice a na skvělém pažitu jsme podali velmi zodpovědný výkon, podařilo se nám vyrovnat s absencí čtyřčlenné osy týmu a zaslouženě zvítězit. Velmi dobrým tahem se ukázalo nasazení Dana Navrátila do brány, ke skvělemu defenzivnímu výkonu strhl celé mužstvo. Domácí mladíci se sice snažili, jejich aktivita a fotbalový um ale končily před vápnem, téměř do žádné šance jsme je nepustili. Klukům patří velké poděkování, stejne tak čtyřicítce našich skvelých fanoušků."

Diskusní téma: Výrazně oslabené áčko vyhrálo v Lázních Bělohrad !