Vyrovnaný zápas s Kocbeřemi áčko prohrálo !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Jiskra Kocbeře   0 : 1 ( 0 : 1 )

rozhodčí: Ladislav Špaček-Miroslav Martínek, Jiří Erlebach

delegát KFS: Vladan Haleš

ŽK: 1:2

diváků: 90

sestava: Lánský-Strnádek, Navrátil, A.Kodytek, Kozák-Dohnal (46. Tauchman), Najman (79. M.Ježek), M.Bartoš, J.Jiřička-V.Kodytek (84. M.Lukeš), T.Jiřička

Domácí utkání s Kocbeřemi se nám po všech stránkách nepovedlo. Nedovedli jsme zopakovat bojovný výkon a poměrně dobrý fotbalový projev ze Starých Buků a vzhledem k tomu, že jsme nebyli schopni, na rozdíl od soupeře, vstřelit branku, tak jsme zaslouženě prohráli. Úvod jsme ale měli dobrý, hlavičku Lukáše Strnádka ve však ve 4. minutě hostující goman Vinš zázračně vyrazil, stejně tak střelu Tomáše Jiřičky ze strany o dvě minuty později. V 16. minutě rozhodčí stažení Víťi Kodytka ve vápně jako faul neposoudil, čemuž se ale nejde ani vzhledem k pohybovému projevu našeho hráče divit. Hrálo se vyrovnané utkání, ale finální fáze vázla na obou stranách. Velkou šanci měl ve 27. minutě Tomáš Jiřička, jenže při samostatném nájezdu na golmana se mu do cesty přčipletl úplně zbytečně Michal Najman a z tutovky nebylo nic ! Nám se jen ztěží dařilo bránit nejlepšího hráče soupeře Kilevníka a ve 34. minutě nám tento hráč vstřelil branku, jak se později ukázalo, rozhodující. Centr od postranní čáry naše obrana totálně vypustila, Kuba Navrátil nesmyslně vystoupil a ostatní obránci úplně zkoprněli, takže hlavičkující Kilevník jen do míče zcela osamocen lehounce trknul a pohroma byla na světě - 0:1 ! Soupeř měl v prvním poločase ještě jednu šanci, Hulík naštěstí bránu z úhlu těsně minul. Druhý poločas jsme se snažili vývoj utkání otočit, ale jednak snaha nebyla až zase tak veliká a hlavně jsme neskutečně kazili. Dát kvalitní průnikovou přihrávku na rozběhnuté útočníky byl kolikrát nadlidský úkol. A co jsme dali vzduchem, tak hravě sebral pouze 171 centimetrů (!!) vysoký (nízký) stoper hostí Lukáš Novák. A jelikož se nám nedařili ani standartky, a ve dvou nadějných situacích nás zradil první dotek, vyrovnat již se nám nepodařilo. Tříminutové nastavení hosté svým taktickým střídáním dokonale rozkouskovali, takže náš závěrečný nápor byl jen snahou a křečí. Pokusíme se výpadek nahradit v neděli v Miletíně, bude to ale úkol nadmíru složitý !

Hodnocení pro tisk a web KH fotbal:

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná:"Ve vyrovnaném utkání podprůměrné úrovně se hostům podařilo vstřelit zkušeným Kilevníkem branku, proto berou zaslouženě tři body. Nám se utkání vůbec nepovedlo, oproti minulému zápasu jsme ve všem zaostávali. Mužstvo, které chce vyhrát, to musí odjezdit jinak. Na soupeřově polovině jsme navíc byli zcela neškodní, po zemi velmi nepřesní a vzdušný prostor suverenně ovládl 171 cm vysoký stoper hostí Lukáš Novák. Závěrečný tlak, který hosté umě kouskovali taktickým střídáním, již byl jen křečí."

Jiří Štěpař, trenér Jiskry Kocbeře:"Bereme tři body z vyrovnaného utkání, které mnoho krásy a brankových šancí nenabídlo. V prvním poločase jsme ještě sem tam dokázali být nebezpeční, ve druhém dějství už to byl pouze boj. Tým musím pochválit za přístup a bojovnost, teď jen přidat trochu fotbalovosti a herní kvality."

Diskusní téma: Vyrovnaný zápas s Kocbeřemi áčko prohrálo !