Tatran Hostinné - FK Dolní Kalná "A"   1 : 1 ( 0 : 0 ), pen.: 4:5

branky: 74. Pavel Šmucer - 79. Zdeněk Tauchman

penalty dali: M.Bartoš, Najman, J.Jiřička, Š.Drinka, A.Kodytek

rozhodčí: Ležík-Kubec, Matějka

ŽK: 2:3

diváků: 110 (z toho 45 příznivců Dolní Kalné !)

sestava: To.Drinka-Strnádek (85. M.Ježek), J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek-Š.Drinka, M.Bartoš, Najman, Tauchman-J.Jiřička, Dohnal (83. M.Lukeš)

Za nádherného počasí a na velmi slušném trávníku jsme nastoupli opět v pozměněné sestavě, když oproti minulému utkání vypadli Martin Zilvar a Víťa Kodytek. Odehráli jsme ale velmi dobrý zápas a zaslouženě bereme  dva body. A mohlo být ještě veseleji, pokud bychom byli v prvním poločase produktivnější. Utkání začalo oboustranně opatrně, do první tutovky jsme se dostali my, míč jsme přenesli z levé strany na střed, Jarda Jiřička ho posunul doprava na zcela volného Štěpána Drinku, ten ale ve vyložené pozici sám před golmanem zakončil velmi slabě, navíc vedle. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, trestný kop Kuby Navrátila propadl k Martinu Bartošovi, ten se s míčem otočil a jeho pumelenici vyrazil golman Zítko na tyč a míč skončil v zámezí ! Domácí zahrozili kapitánem Polákem, ten ale v ideální pozici bránu těsně přestřelil. Před poločasem jsme mohli jít znovu do vedení, Jarda Jiřička zatáhl míč po pravé straně, před bránou našel na penaltovém puntíku úplně osamoceného Davida Dohnala, jenže ten se zakončením tak dlouho otálel, že domácí jeho střelu zblokovali. Velká škoda ! Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu a za ten mohli být domácí rádi. Druhý poločas se hrál opět zcela vyrovnaný fotbal s tím rozdílem, že tentokrát byl v pokutovém území nebezpečnější domácí Tatran. Ale naše obrana v čele se stoperskou dvojicí Tonda Kodytek - Kuba Navrátil pracovala velmi spolehlivě a s domácími hráči si vždy poradila. V 64. minutě při nás ale stáli všichni svatí, když po nedorozumění našeho brankáře nastřelili domácí břevno ! A když další dva závary vyřešil velmi dobře obránce béčka v brankařském dresu Tomáš Drinka, vše směřovalo k penaltám. Jenže tomu bylo jinak, v 79. minutě jsme ztratili zcela zbytečně na polovině míč, toho se zmocnil Pavel Šmucer, navedl si míč na střed a z dobrých třiceti metrů poslal Tomáši Drinkovi gólovou navšívenku přímo do šibenice - 1:0 ! Střela to byla sice nádherná, ale rozohodně ne nechytatelná. My jsme se ale nepoložili a dočkali se o pět minut později, David Dohnal poslal do vápna nadýchaný centr, Láďa Dědek na něj nedosáhl, ale na zadní tyči se zjevil zcela osamocený Zdenda Tauchman a levačkou do úplně prázdné brány vyrovnal - 1:1 ! A jelikož již se ani ve čtyřminutovém nastavení nic nestalo, šlo se do penalt. Po dvou obdržených brankách jsme se pokusili domácí střelce trochu rozhodit, místo Tomáše Drinky šel chytat Tonda Kodytek a tento taktický záměr vyšel, Tonda rozhodující penaltu chytil a mohli jsme, vzhledem k tomu, že naši střelci byli suverenní, slavit dva body. Ty samozřejmě z půdy Tatranu velmi hřejí .... Kluky musím za jejich přístup k utkání pochválit, jen bychom se měli trochu ukáznit, dvě žluté karty za řečnění byly zcela zbytečné. Byť pravda mohla být na naší straně a sudí Ležík některé momenty nezvládal (faul na Lukáše Strnádka, ukázková malá domů), tak utkání nikterak neovlivnil.

Některým náročnějším fanouškům bych chtěl vzkázat, že hrajeme s tím, co máme, a to, na co máme !!

Hodnocení pro tisk a web KH fotbal:

Martin Celar, trenér Tatranu Hostinné: bude doplněno

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: "Prestižní derby se hrálo ve velmi přátelském duchu, myslím si, že bodové ohodnocení 1:2 je spravedlivé a odpovídá průběhu utkání. Celé utkání bylo vyrovnané, v 1.pol.jsme byli nebezpečnější, ale selhali v koncovce. Branky padaly až v závěru, domácí šli do vedení parádní trefou Šmucera, pět minut na to ale vyrovnal předseda FK Zdenda Tauchman. V penaltách jsme využili netradiční střídání golmana a uspěli. Děkuji nejenom hráčům, ale i skvělým 45 fanouškům. Za mě všem aktérům palec nahoru."

Diskusní téma: Z Hostinného veze áčko dva body !