Z Kopidlna si áčko odvezlo velmi cenný bod a přezimuje na 4. místě

K poslednímu podzimnímu utkání jsme vyrazili společně s našimi fanoušky autobusem. Za krásného počasí jsme na těžkém terénu sehráli velmi dobrý první poločas, v tom druhém ale byli domácí výrazně lepší a konečný výsledek 1:1 je tedy pro nás velkým úspěchem. Před skvělou návštěvou, kterou vytvořilo i více jak padesát fanoušků z Dolní Kalné, začalo utkání zostra, na kluzkém terénu, který ztěžoval pohyb, byla téměř každá akce nebezpečná. Nám se povedlo hned z první vážnější akce skórovat, v 11. minutě domácí obrana odvrátila míč, kousek za vápnem si ho hlavou přistrčil Dan Navrátil a krásným nechytatelným volejem k tyči nás poslal do vedení - 0:1.
Minutu na to jsme mohli své vedení zvýšit, po úniku z pravé strany vypálil Štěpán Drinka, gólman Pelc míč vyrazil k Lukáši Kalenskému, ten byl při zakončení faulován, penaltu však rozhodčí Hanuš nepískl. Ve 14. minutě mohlo být naopak vyrovnáno, středem hřiště se proháčkoval rychlonohý Tomáš Klaban, jeho střela skončila naštěstí na břevně, akce ale pokračovala dalším průnikem do našeho vápna, který zastavil asi v rozporu s pravidly Míra Stránský, ani v tomto případě rozhodčí Hanuš penaltu nepískl. Ve 21. minutě utekl naší obraně rychlík Janda, jeho přízemní centr však obránce srazil na poslední chvíli na roh. Ve 23. minutě střílí na Ferdu obránce domácích, s jeho pokusem si však náš gólman bez problémů poradil. Ve 26. minutě mají domácí před naší bránou neskutečný závar, několik střel z bezprostřední blízkosti jsme stačili zblokovat, míč z brankové čáry uklidil v hodině dvanácté stoper Tomáš Navrátil. Ve 29. minutě doběhl Vojta Dressler zdánlivě ztracený míč, přihrál Lukáši Kalenskému, ten však vystřelil ve velmi dobré pozici vedle. Ve 30. minutě si oba hráči spolupráci vyměnili, Lukáš Kalenský nahrával, Vojta Dressler střílel, velmi dobře ale zasáhl gólman Pelc a střelu k tyči vyrazil. Ve 32. minutě centroval do vápna Michal Slavík, na zadní tyči hlavičkoval Lukáš Kalenský, bohužel vedle. Ve 36. minutě stříleli po prodlouženém autovém vhazování domácí, naštěstí těsně vedle. Ve 39. minutě máme opět velké štěstí, trma vrma před naší bránou, několik zblokovaných střel a na poslední chvíli ukopnutý míč do bezpečí. Ve 42. minutě jsme mohli své vedení navýšit, Lukáš Kalenský vysunul skvěle Vojtu Dresslera, gólman Pelc však situaci výborně přečetl a u míče byl o setinku vteřiny dříve a míč ukopl. Poločas tedy 0:1.

Druhý poločas začali domácí velkým náporem, v 50. minutě nás podržel gólman Ferda Scharm, který vyrazil trestný kop ze strany hřiště. V 53. minutě ale chyboval, při centrovaném míči zařval klasické "mám", bohužel míč pouze na několikrát splácnul, ten se odrazil ke Klabanovi a ten neměl se střelou do prázdné sebemenší problém - 1:1. V 58. minutě kopali domácí trestný kop z hranice velkého vápna za "kecy" našeho gólmana, naštěstí míč skončil po teči našeho hráče těsně vedle. V 63. minutě kopou domácí další trestný kop, Ferda však míč skvěle vyráží. V 64. minutě jsme po rohovém kopu neuhlídali na zadní tyči domácího hráče, ten hlavičkoval naštěstí těsně nad. V 65. minutě jsme měli výhodu trestného kopu naopak my, střela Michala Slavíka však skončila těsně vedle šibenice. V 75. minutě mají domácí další závar v našem pokutovém území, tentokrát zasáhl bravurně gólman Ferda Scharm. V 80. minutě jdeme do deseti, Martin Bartoš neudržel nervy na uzdě, strčil do domácího hráče a byl po právu vyloučen. V 81. minutě hlavičkuje domácí záložník ve velmi dobré pozici vedle, v 87. minutě se dostal po chybě našeho gólmana do zakončení Tomáš Klaban, ve vyložené pozici však mířil vysoko nad. Tříminutové nastavení již jsme si pohlídali a z Kopidlna tak vezeme velmi cenný bod.

Hodnocení trenérů:
Vladimír Hnát, FK Kopidlno: "Zajímavé utkání, které se početné návštěvě muselo líbit- bojovnost, intenzita soubojů a chuť po vítězství byla u obou týmů jasně viditelná. Druhý poločas domácí mohli skóre otočit, ale z tlaku vzešlo jen vyrovnání. Druhé místo na podzim je solidní, ale bodové ztráty z Nepolis a Staré Paky stále mrzí."

Tomáš Navrátil, FK Dolní Kalná: "S bodem na půdě nejlepšího mužstva soutěže panuje velká spokojenost, je pro nás, jak se říká zlatý, v první půli se hrálo vyrovnané utkání, šli jsme do vedení po parádní brance Dana Navrátila, ve druhé nás ale domácí trvale přikovali před naší bránu, naštěstí se jim podařilo jen vyrovnat. Nám se ve druhém poločase vůbec nedařilo, nepodrželi jsme míč a lacinými ztrátami pouštěli soupeře do tlaku. Utkání se hrálo v parádní atmosféře, děkuji fanouškům obou táborů za skvělou kulisu. Nejen pro mě je nepochopitelné, že na toto utkání byl předelegován rozhodčí Hanuš, který měl problémy s diváky již před týdnem v Dolní Kalné a svým mstivým arogantním chováním si na problémy jen nabíhá. Jeho pohádkám a lžím v zápise o utkání už nemůže nikdo ani věřit. Oba AR naopak pašáci."

FK Kopidlno - FK Dolní Kalná    1  :  1   ( 0 : 1 )

Branky: 53. Tomáš Klaban - 11. Dan Navrátil

Rozhodčí: Jindřich Hanuš - Martin Stránský, Patrik Hnízdil (klubový)

ŽK: 3:3

ČK: 0:1 (80. Martin Bartoš)

Diváků: 287 (50 z Dolní Kalné - děkujeme)

Sestava FKDK: Scharm - Stránský, J.Navrátil, T.Navrátil, M.Bartoš - Slavík, D.Navrátil, Z.Tauchman (C), Kalenský (74. J.Jiřička) - Dressler (60. M.Tauchman), Š.Drinka

Fotky ze zápasu od Kláry Řehákové - ZDE

Aktuální tabulka 1.B třídy a všechny zápasy 13. kola - ZDE

Diskusní téma: Z Kopidlna si áčko odvezlo velmi cenný bod a přezimuje na 4. místě