Z města pohádek áčko odjelo se zaslouženou porážkou

K utkání na ne příliš oblíbené hřiště do Jičína jsme odjížděli oslabeni o Zdendu Tauchmana, který si plnil autokrosové povinnosti v Humpolci. Na velmi nerovném terénu se jako první dostal do zakončení Dan Navrátil, jeho pohotový volej ale brankář Švorc skvěle vyrazil. V 10 minutě udeřilo na druhé straně, nekoncentrovaná obrana nechala Matějku převzít míč, uvolnit se a vystřelit - 1:0. Jak snadné je nám dát branku .... V 15. minutě poslal Dan Navrátil do vápna trestný kop, Tomáš Hampl však byl ve vyložené pozici v ofsajdu. V 16. minutě jsme šli do velmi nadějného brejku, výsledkem však byl pouze rohový kop. Ve 20. minutě již jsme se ale dočkali, střílený rohový kop Dana Navrátila dorazil za Švorcova záda pohotový Martin Tauchman - 1:1. Ve 23. vznikly v naší obraně neskutečné zmatky, Tomáš Navrátil vykopával míč téměř z brankové čáry. Ve 24. minutě utekl po pravé straně Štěpán Drinka, naservíroval míč jak na zlatém podnosu Lukáši Kalenskému, ten ale bohužel nastřelil v tisíciprocentní šanci skvěle vyběhnuvšího gólmana Švorce. Vzhledem k dalšímu vývoji utkání zřejmě klíčový okamžik. Ve 36. minutě vlétl do našeho vápna agilní Matějka, Kuba Navrátil mu ukopl míč, rozhodčí Vítek však viděl faul a domácí kopali penaltu, ze které šli znovu do vedení - 2:1. Když už vše směřovalo k poločasové přestávce, opět si vybrala slabší chvilku naše defenziva a domácí přidali po rohovém kopu třetí branku - 3:1.

Po poločasové domluvě v kabině jsme zahájili druhý poločas šancí jako hrom, za domácí obranu se dostal Štěpán Drinka, zcela osamocen běžel na gólmana Švorce, jenže místo zakončení nesmyslně přihrával Lukáši Kalenskému, před kterým míč ukopl obránce. V 69. minutě posunul míč z pravé strany před bránu Štěpán Drinka, v další šanci však Lukáše Kalenského vychytal výborný domácí gólman Švorc. Situace jak přes kopírák nastala v 72. minutě, Lukáš Kalenský udělal kličku brankáři domácích, ten ale míč skvěle chytá. Náš zmar končí v 89. minutě pěknou střelou Šimona Hančovského, která minula jen o kousek šibenici. Z města pohádek tak odjíždíme se zaslouženou porážkou.

Hodnocení trenérů:
Jaroslav Řeháček, SK Jičín: "Důležité tři body s kvalitním soupeřem. Celý zápas plný soubojů se rozhodl již v prvním poločasu, kdy jsme vstřelili tři branky. Chválím všechny hráče i celý realizační tým."
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Tak jsme si sedli znovu na prdel. Náš bezkrevný výkon nemohl na domácí mladíky stačit, chybělo nám úplně vše, čím jsme se prezentovali v minulých utkáních. Na jalovou převahu se nevyhrává, sami branky nedáváme a naopak si je necháme dát ani ne z šancí. Pro úspěch se musí udělat daleko víc, více se rvát, být hladovější, kvalitnější na míči, spousta míčů se od nás jen odrážela či jsme je na zdař bůh nakopávali a ztráceli. Ukázalo se, jak stěžejním hráčem pro nás je Zdenda Tauchman. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství. My musíme zapomenout a poučit se, čekají nás dvě domácí utkání, které musíme zvládnout.“

SK Jičín "B" vs. FK Dolní Kalná "A" 3:1 (3:1)