Z trutnovské umělky veze áčko dva body !

TJ Jiskra Kocbeře - FK Dolní Kalná "A"   0 : 0

penalty:   2 : 4 (za FKDK dali M.Bartoš, J.Jiřička, D.Ježek, V.Ulrych - nedal D.Dohnal)

rozhodčí: David Žerovnický - Roman Nývlt, David Beránek

Delegát KFS: Milan Mazura

ŽK: 3 : 4

diváků: 70

sestavy:

KOCB.: Votoček - Kuric (72. Zapadlo), Mohet, Novák, Stránský - Kilevník, Blažek (56. Picha), Béna, Šolc (82. Jirák) - Hulík (53. Pojezdný), Šmíd. Trenér Jiří Štěpař

FKDK: Ulrych - Dohnal, .Kodytek, J.Navrátil, Dědek - Drinka (84. D.Ježek), M.Šulc, Hampl, M.Bartoš - V.Kodytek, J.Jiřička. Trenér Tomáš Navrátil

Druhé jarní utkání jsme sehráli na UMT v Trutnově, neboť hřiště v Poříčí mají "domácí" Kocbeře pouze pronajaté a rozhodovací právo o jeho využití leží pouze v rukou majitele hřiště, a ten rozhodl, že by hřiště nevydrželo hlavní utkání od 16.30, ve kterém v OP hostilo Poříčí Volanov.... A tak jsme se souhlasem STK nedobrovolně putovali na mezi hráči neoblíbenou umělku do Trutnova. Utkání jsme zahájili poměrně aktivně, měli platonickou převahu, první náznak zakončení však měli domácí, když hlavička útočníka skončila po dlouhém nákopu za naší obranu metr vedle šibenice. My jsme se začali tlačit do zakončení čím dál více, ale vždy nám něco scházelo. Ve 24. minutě se ve vápně prosadil Miloš Šulc, pěknou střelou trefil tyč, ale pískal se jeho útočný faul. Ve 32. minutě dostal pěkný pas na levou stranu výborně hrající Jarda Jiřička, hravě pláchl obránci, ale na golmana Votočka nevyzrál, ten jeho střelu nohou skvěle vyrazil. O dvě minuty později se ocitl za obranou opět rychlík Jarda Jiřička, ale při pokusu o lob do prázdné branky byl golmanem Votočkem faulován a kopali jsme jen TK. Ve 39. minutě jsme měli, opět po akci Jardy Jiřičky, šanci jako hrom, Martin Bartoš se po perfektní přihrávce ocitl zcela sám před domácím golmanem, ale zakončil velmi zbrkle a bránu vůbec netrefil. To byla velká škoda ! Domácí se do poločasu do zakončení vůbec nedostali, naše obrana pracovala velmi spolehlivě. Ve druhé půli jsme chtěli hrát opět aktivně a hlavně se vyvarovat nějaké hloupé chyby, po které bychom inkasovali. Směrem dopředu již to ale nebylo ono, poměrně jsme kazili jednoduché přihrávky, hrubě nám nevyšlo několik přečíslení a golmana Votočka jsme již prakticky neohrozili. Navíc jsme začali neskutečně a hlavně nesmyslně řečnit s rozhodčími, když jsme měli neustálý pocit, jak kdesi na půlce stále něco otáčejí. To nás oslabovalo, koncentrace se pak přesouvala do hlavy a ne do kopaček. Nejvíce trapné mi připadá, když při otočeném faulu řečnicky nejvíce exceluje jedinec, který pět minut před tím netrefil ze sedmi metrů prázdnou bránu ... Tohle musíme změnit, nechceme si přeci hrát na našeho soupeře z prvního kola !!!!! V 76. minutě se nám po pěkné kombinaci branku vstřelit podařilo, ale ta nebyla správně pro ofsajd Víti Kodytka uznána. Pět minut před koncem jsme nakonec mohli urvat tři body, ale volej Tomáše Hampla skončil po špatném odkopu domácího golmana těsně vedle. Šlo se tedy do penalt. Jelikož Vilda dvě penalty skvěle zneškodnil (jednu vyrazil očima, druhou rukama) a za nás neproměnil pouze David Dohnal, plusový bodík jsme si odvezli do Kalné. Z mého pohledu zcela zaslouženě. Po zápase jsem hodně poslouchal, jak jsme ztratili bod, což může být sice pravda, ale ve fotbale není mezi počtem šancí, herní převahou a výsledkem přímá úměra. Vzpomeňme si na podzim, v kolika zápasech jsme byli i lepší, měli šance, ale body brali soupeři ... takže buďme pokorní, dva body jsou v naší situaci zlaté !!

Hodnocení pro tisk a web :

Jiří Štěpař, trenér Kocběří.: "Vůbec nevím jak hodnotit náš výkon. Soupeř byl bojovnější, důraznější, rychlejší. Možná se to před zápasem nezdálo, ale bod byl opravdu maximem, který jsme mohli tentokrát vybojovat... Za dva zápasy, jsme kloudně neohrozili soupeřovu branku, možná někomu nedochází v jaké situaci se nacházíme.. Jedním slovem ostuda."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK.: "Dnes jsme byli po většinu utkání sice lepším týmem, ale střelecky jsme se bohužel i přes několik šancí neprosadili. Ve druhé půli jsme zbytečně řečnili s rozhodčími, což náš ofenzivní výkon rozhodně neposílilo. Penalty jsme zvládli a tak bereme plusový bodík. Jelikož soupeř neměl téměř nic, tak zcela zaslouženě. Kvalitu hry obou mužstev ovlivnil tvrdý povrch trutnovské UMT."

Diskusní téma: Z trutnovské umělky veze áčko dva body !