Z Úpice se vracíme díky špatnému prvnímu poločasu s prázdnou

Sparta Úpice - FK Dolní Kalná   2 : 1 ( 2 : 0 )

branky: 32. Luštinec, 44. Vlach - 53. Tomáš Navrátil z pen.

rozhodčí: Varol Ikizgul - Otakar Pešava, David Beránek

delegát KFS: Jiří Štěpař

ŽK: 1:0

diváků: 78 (20 z Dolní Kalné - děkujeme !)

sestava: F.Scharm - L.Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, L.Dědek - L.Kalenský, Z.Tauchman, T.Navrátil, T.Hampl - V.Dressler (14. M.Lukeš), Š.Drinka (81. J.Strnádek)

Do Úpice jsme odjížděli s odhodláním přivést nějaký bodík, sestava byla velmi dobrá, citelně ale chyběl štírek Míra Stránský, který byl z utkání omluven. Navíc již po čtvrthodině se zranil Vojta Dressler a musel střídat. Na výborném trávníku rozměrově jednoho z největších hřišť v kraji jsme se celý první poločas hledali, nehráli jsme dobře a můžeme být rádi, že domácí nám dali jen dvě branky. Pod tlak jsme se dostávali zejména svými nepřesnostmi a jednoduchými ztrátami, problém jsme měli zejména s pokrytím levé strany hřiště. Opět se potvrdilo, jak je pro nás nebezpečná každá standartka, každý míč vzduchem, špatně komunikujeme, špatně dostupujeme hráče a jsme málo důrazní. V úvodní půlhodince soupeř své šance ještě nevyužil, ve 32. minutě již se ale skore měnilo, všichni naši hráči se nechali strhnout na přední tyč, míč však propadl po rohovém kopu na zadní a tam zcel osamocený Luštinec jen nastavil nohu - 1:0. Ve 44. minutě jsme kopali rohový kop, jenže ten poslal Lukáš Kalenský lehoučkým obloučkem jen do rukavic golmana Seidela, ten založil dlouhým výhozem rychlý protiútok, nebyli jsme schopni odkopnout míč, ten se dostal na vápno k Vlachovi, který ho poslal s tečí do sítě - 2:0, velká škoda .... My jsme za celý první poločas branku domácích vůbec neohrozili a na jejich polovině jsme byli spíše sváteční hosté. Druhý poločas jsme zahájili výrazně lépe a bylo nás plné hřiště, co bylo velmi důležité, že se nám podařilo dát brzy kontaktní branku. V 53. minutě se do vápna prokličkoval Tomáš Hampl, tam ho "sekl" zkušený Martin Kejzlar a kopali jsme penaltu. K té se postavil Tomáš Navrátil a prudkou střelou doprostřed branky nedal Seidelovi šanci - 2:1. V poli jsme i nadále dominovali, ale chyběla nám kvalita v útočné fázi, v podstatě až do smotného závěru jsme si žádnou šanci nevytvořili. V 88. minutě jsme se mohli radovat z vyrovnání, Míra Lukeš se protáhl do vápna, z nějakých deseti metrů vypálil do šibenice, ale golman Seidel domácí fantastickým zákrokem podržel, když střelu vyrazil na roh. V samotném závěru jsme mohli domácí ještě zaskočit po kombinaci bratří Strnádků, ale nic z toho nebylo. V 91. minutě velmi dobrý rozhodčí Ikizgul utkání končí, bohužel odjíždíme s prázdnou, mohli jsme dostat klepec, ale také jsme mohli mít minimálně bod. Škoda ...

Radk Kaplan, trenér SpÚp.: "Dnes jsme měli rozhodnout již v prvním poločase kdy jsme si vytvořili spoustu šancí ke vstřelení branky, bohužel radovali jsme se pouze dvakrát. O poločase přišlo varování, že nesmíme dát hostům naději,ale asi ne moc důrazné. Opak byl pravdou kdy necháme hosty snížit, přenecháme jim iniciativu a do poslední minuty se strachujeme o konečný výsledek. Sice jsme vítězství uhájili, ale k mé spokojenosti to má hodně daleko. Dobrý výkon podali rozhodčí."

Tomáš Navrátil, sekretář FKDK: "První poločas nám vůbec nevyšel, domácí ho jednoznačně ovládli a kdyby bylo jejich vedení výraznější, nikdo by se nedivil. Druhý poločas byl již z naší strany výrazně lepší, měli jsme více ze hry, snížili z penalty, ovšem naše ofenzivní snaha k dalšímu ohrožení domácí branky nevedla. Až v 88. minutě měl na kopačce vyrovnání Míra Lukeš, ale jeho střelu z deseti metrů do šibenice vytáhl neskutečným zákrokem golman Seidel a domácím zachránil tři body. Soupeři gratuluji a chválím rozhodčí."

Dvojzápas starší přípravky:

FK Dolní Kalná - Kocbeře/Hajnice   2 : 8 ( 1 : 5 ) a 2 : 4 ( 2 : 2 )

V prvním utkání byl soupeř lepší, běhavější, více chtěl vyhrát a to se mu podařilo. Ve druhém utkání se domácí mladíci zlepšili, sehráli důstojnější partii a po vyrovnaném prvním poločae těsně prohráli. Trenérka Radka Stránská postádá u dětí zejména větší pohyb a větší zaujetí pro hru, v tom jsou soupeři lepší.

Diskusní téma: Z Úpice se vracíme díky špatnému prvnímu poločasu s prázdnou