Z utkání s kvalitní Starou Pakou bereme po zvládnutých penaltách dva body + FOTO/VIDEO

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Stará Paka

2  :  2  ( 1 : 1 ), na pen. 5 : 3

branky: 37. a 48. M. Bartoš - 32. Wojcik, 64. Taneček

penalty dali: J. Jiřčka, L. Kalenský, M. Bartoš, V. Dressler, M. Tauchman

rozhodčí: Dominik Trejtnar - Jan Dušek, Tomáš Drinka (klubový)

ŽK: 2:1

diváků: 120

sestava: F. Scharm - V. Dressler, T. Navrátil, Mi. Stránský, Zilvar - M. Bartoš, Najman, Hampl, J. Jiřička - M. Tauchman, L. Kalenský

Oproti vítěznému utkání ve Skřivanech se museli trenéři Navrátil a Dressler obejít bez Zdendy Tauchmana, Štěpána Drinky a Láďi Dědka, naopak k dispozici již byli dovolenkáři Martinové Bartoš a Zilvar. Na měkkém terénu se hrál v úvodu Pod Kaštany opatrný fotbal, nikdo nechtěl udělat chybu, a tak zkraje utkání diváci moc šancí neviděli. Na konci úvodní čtvrthodinky měli první šanci hosté, trestný kop metr za vápnem však naše obrana nadvakrát zblokovala. V 15. minutě jsme mohli jít po rohovém kopu Lukáše Kalenského do vedení, Martin Tauchman hlavičkoval zcela osamocen na zadní tyči, branku ale přestřelil. V 19. minutě pěkně vystřelil Lukáš Kalenský, golman Masiar však jeho bombu vytáhl nad břevno. Ve 20. minutě jsme měli tutovku jako hrom, po rohovém kopu propadl míč na zadní tyč, kde byl úplně volný Martin Tauchman, bohužel jeho "šmrdlu" stačil přesouvající se golman Masiar zblokovat, velká škoda! Ve 28. minutě pohotově vystřelil po sklepnutí Jardy Jiřičky Lukáš Kalenský, branku však těsně přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně, ve 32. minutě dostal krásnou průnikovou přihrávku mezi naše obránce Dan Wojcik, klamavým manévrem se zbavil Míry Stránského a přízemní střelou na zadní tyč překonal Ferdu - 0:1. Hned z protiútoku jsme mohli vyrovnat, skvělou přihrávkou Martina Bartoše byl však Jarda Jiřička zaskočen a na malém vápně mu projel míč mezi nohama. Ve 35. minutě střílel po parádním centru Vojty Dresslera a následném závaru Martin Bartoš, bohužel až příliš zbrkle a tudíž daleko vedle. Ve 36. minutě ukázal naší obraně neskutečnou sílu na míči kanonýr Jakub Taneček, s balonem se dostal po kombinaci se spoluhráčem až před Ferdu, ten ale jeho střelu nohou skvěle vyráží. Ve 37. minutě jsme předvedli nejhezčí akci celého utkání, Martin Tauchman dostal na levé straně hřiště přihrávku do běhu, zbavil se obránce, míč zatáhl až k brankové čáře, přesnou přihrávkou "pod sebe" našel skvěle od obránce odskočivšího Martina Bartoše a ten vyrovnal - 1:1. Krásná akce, krásný, takový lafatovský gól. Ve 40. minutě jsme mohli vývoj utkání otočit, Lukáš Kalenský běžel zcela osamocen na výborného golmana Masiara, toho ale neprostřelil. Ve 44. minutě se kolem hostujících obránců obtočil Jarda Jiřička, z otočky vystřelil, bohužel metr vedle. Poločas tedy i přes výraznou převahu na šance pouze 1:1.

Do druhé půle jsme vlétli jako uragán a hned po dvou minutách se radoval z vedení. Centr Lukáše Kalenského zpracoval Martin Tauchman, jeho pokus golman Masiar vyrazil, míč se ale dostal na stranu k Martinu Bartošovi a ten ho z jedné poslal do sítě - 2:1. Tato branka nám však spíše ublížila a naopak nakopla hosty, až do konce utkání byli lepším týmem, nám se příliš nedařilo, v útoku jsme nepodrželi jediný míč a s postupným docházením fyzických sil se na nás valil jeden útok za druhým. V 50. minutě se ve vápně skvěle uvolnil Wojcik, Ferda však jeho střelu chytá. V 64. minutě poslal golman Masiar na naši polovinu dlouhý výkop, Ferda si zařval, vyběhl, ale pak se na hranici vápna zalekl naskakujícího Tanečka, nechal se předskočit a hostující snajpr hlavičkou do prázdné vyrovnal - 2:2. V 70. minutě se hosté hodně zlobili na rozhodčího, že neodpískal penaltu za ruku, ta však byla dle vyjádření rozhodčího nastřelená. Je jen dobře, že pokud hráč napálí ze třech metrů míč a trefí obránce do ruky, kterou si chrání obličej, byť si tím samozřejmě zvětšuje bránící prostor, že se penalty nepískají. V závěru utkání mohly rozhodnout oba týmy, v 87. minutě se dostal po zaváhání Vojty Dresslera míč až na malé vápno k osamocenému Wojcikovi, ten však v tisíciprocentní šanci překvapivě selhal a bránu Ferdy o milimetry minul. V 90. minutě jsme mohli naopak rozhodnout my, centr Lukáše Kalenského ale skončil pouze na tyči a na odražený míč již nestihl Martin Tauchman reagovat. V 91. minutě jsme ještě přežili nebezpečný trestný kop Wojcika a šlo se na penalty. V těch excelovali naši střelci a jelikož Ferda ve třetí sérii jednu pentli skvěle vyrazil, bonusový bod zůstal Pod Kaštany. Kluky je potřeba pochválit, pochvalu zaslouží i trojice rozhodčích v čele s hlavním, v Dolní Kalné absolutně neznámým, Dominikem Trejtnarem.

Hodnocení trenérů pro tisk a web:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK:
"Dva body musíme brát všemi deseti, Stará Paka byl rozhodně nejlepší soupeř, který se na podzim doposud Pod Kaštany představil, jeho ofenzivní síla je zejména díky útočnému duu Taneček-Wojcik neskutečná a měli jsme s ní velké problémy. V 1.poločase jsme byli herně lepším týmem a měli i spoustu šancí, ale vyhořeli jsme na golmanovi Masiarovi. Ve 2.půli naopak diktovali tempo hry hosté a zaslouženě vyrovnali. Nakonec mohly vyhrát oba týmy, hosté nedali v 89. minutě jasnou tutovku a my jsme nastřelili v 90. minutě tyč. V penaltách jsme byli 100 %, díky nim jsme získali, vzhledem k poměru šancí zaslouženě, bodík navíc."

Jan Bíl, předseda St.Paky: "Bohužel prokletí venkovních zápasu jsme nedokázali zlomit. V divácky atraktivním utkaní, se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy v posledních minutách oba týmy sahaly po 3 bodech. V kontextu zápasu získaný bod pokorně bereme a opět prohráváme penalty, ve kterých se nám dlouhodobě nedaří a které by měly být zrušeny, protože postrádají smysl. Dobrý výkon podala trojice rozhodčích."

Foto z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

Sestřih z penaltového rozstřelu ZDE.

Diskusní téma: Z utkání s kvalitní Starou Pakou bereme po zvládnutých penaltách dva body