branky: 10. Lubor Mejsnar - 47. Vojta Dressler

rozhodčí: M. Říha - Šnajdr, Erben (oddílový)

ŽK: 3 : 2

diváků: 113 (minimálně 50 z Dolní Kalné !!)

sestava: F.Scharm - V.Bartoš, J.Navrátil, L.Strnádek, L.Dědek - Š.Drinka (89. M.Lukeš), M.Najman, Z.Tauchman, T.Hampl - J.Jiřička, V.Dressler (79. L.Kalenský)

Na derby do Vrchlabí jsme odjížděli odhodlaní porvat se o tři body, nakonec odjíždíme pouze s bodem, i ten ale může být v konečném účtování velmi cenný. A dle průběhu utkání ho musíme brát! Do zápasu jsme šli oslabeni hlavně o Míru Stránského, který v týdnu onemocněl a ještě v pátek měl horečku. Naopak jsme vnímali složení domácího týmu, ve kterém nastoupila řada veteránů a ani jeden áčkař. Velkým soupeřem byl pro oba týmy na vrchlabské umělce zejména silný vítr, my jsme ho měli v prvním poločase v zádech, ale vůbec ho nevyužili. Po úvodních pěti minutách, kdy to vypadalo, že bychom mohli mít navrch, přišel šok, Vlasta Bartoš zbytečně fauloval u postranní čáry, Láďa Pokorný poslal z trestného kopu do našeho vápna přesný centr a naše zkoprnělá defenziva v čele s golmanem jen přihlížela, jak se zcela volný Lubor Mejsnar na zadní tyči jen uklonil - 1:0. To s námi otřáslo a dá se říci, že do konce poločasu jsme se nedostali pořádně do hry. Míč nás neposlouchal, v silném větru jsme hráli zbytečně složitě, vzduchem, prohrávali jsme souboje, chyběl pohyb, měli jsme sice několik standartek, ale domácí bránu jsme v podstatě neohrozili. Naopak v závěru jsme měli kliku, že skvělou přihrávku za naší obranu nevyužil v pojišťující druhou branku Tonda Zajíc, když těsně minul Ferdovu šibenici. Do druhého poločasu jsme šli s cílem domácí rozběhat, zklidnit a zpřesnit hru a dostat za jejich obranu kolmé míče na naše rychlé útočníky. Již ve 47. minutě nám pomohl špatnou malou domů "domácí" Martin Tauchman, kterou vystihl číhající Vojta Dressler a střelou do prázdné vyrovnal - 1:1. Domácí ale nechtěli prodat kůži lacino a využívali každou skulinku v naší obraně, přesto jsme měli stále čím dál více ze hry a přicházely i šance. Konečně se nám podařilo roztáhnout a rozběhat sice velmi zušenou, ale rychlostně již malinko pomalejší, domácí obranu, ale kýženou branku nám to nepřineslo. Jestliže v podzimním utkání v Dolní Kalné ale Vrchlabí golman vůbec nepodržel, tak tentokrát byl jeho velkou oporou a zejména díky jemu se již skore do konce zápasu neměnilo, byť minimálně šance Michala Najmana a Lukáše Kalenského byly doslova tutové, stejně tak parádní pumelenice Štěpána Drinky. Ovšem i domácí mohli strhnout vedení na svojí stranu, ale Tonda Zajíc naštěstí zopakoval koncovku z prvního poločasu a po perfektní přihrávce za naší obranu a kličce golmanovi netrefil prázdnou bránu. Ještě hůře pro nás mohlo být v 80. minutě, domácí zahrávali rohový kop, naše defenzia držela pravděpodobně minutu ticha a na zadní tyči dva (!!) úplně volní hráči domácích, z nichž ten urostlejší, Lubor Mejsnar, dopravil míč do sítě hlavou, v podstatě do prázdné brány, podruhé. Naštěstí pro nás posoudil rozhodčí Říha kontakt domácího hráče s naším golmanem jako faul a branku neuznal. V závěru jsme se snažili o vítěznou branku, ale v naší snaze už byla patrná křeč, což po parádní přihrávce Lukáše Kalenského a následném stříleném přízemním centru ukázal zakončující Tomáš Hampl. Po dvouminutovém nastavení sudí Říha utkání ukončil. Šlo se tedy na penalty, pro nás boj o další důležitý bodík, ale nezvládli jsme je, proměnili Lukáš Kalenský a Jarda Jiřička, naopak Míra Lukeš a Tomáš Hampl orazítkovali pouze brankové konstrukce. Domácím k bodíku navíc gratulujeme, byť v utkání se místy jiskřilo, tak se hrálo férově a v pěkné divácké kulise, na které se podílelo velké množství našich skvělých fanoušků, za což jim děkujeme. Ocenění zaslouží i rozhodčí, včetně domácího klubového Ládi Erbena, kterému to nejen že v rozhodcovském dresu slušelo, ale i mával naprosto férově. Bod z Vrchlabí musíme brát a v sobotu udělat Pod Kaštany vše pro to, abychom co nejvíce potrápili a pokusili se porazit na jaře suverenní Skřivany.

Hodnocení pro tisk:

Luděk Vojtíšek, ved. mužstva FCV: "V počasí, které nebylo příliš jarní se hrál bojovný fotbal. Vrchlabí šlo do vedení v 10. minutě, když využilo standardní situaci. Poté měli více ze hry hosté, ale vrchlabští pozornou obranou jejich úsilí eliminovali. Druhá polovina utkání začala vyrovnávací brankou. Ta padla po individuální chybě, vlastně byla darována. Do konce utkání měly oba celky možnosti strhnout duel na svoji stranu, ale všechny tyto příležitosti byly nevyužity. Po penaltách se radoval z bodu navíc celek Vrchlabí".

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V 1. půli jsme hráli se silným větrem v zádech, ale vůbec toho nevyužili, naopak jsme si nechali dát hned v úvodu branku. Na začátku 2. půle jsme lacině vyrovnali a poté byli lepším mužstvem, soupeře rozběhali, ale i přes několik šancí, kdy domácí podržel golman Janalík, vítěznou branku nepřidali. Musíme být vděčni, že rozhodčí domácím neuznal z mého pohledu regulerní branku, proto je bod cenný, penalty jsme si šli bohužel jen zakopat. Domácím k bodu navíc gratuluji a děkuji 50 našich fanoušků".